Northrop F-5/F-20/T-38

40

Northrop F-5/F-20/T-38

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113964

Meksikanac u novim bojama



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Maj 2010
  • Poruke: 1025
  • Gde živiš: Gore iznad oblaka...

USA-Navy
F-5N



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113964

Napisano: 01 Sep 2011 18:30

T-38 Trainer Becoming Too Costly and Dangerous to Keep Flying

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 30 Sep 2011 19:59

Svajcarci

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

F-5 RV Bocvane





offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113964

Svajcarci...pre neki dan Very Happy



offline
  • nelsa  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 21 Sep 2011
  • Poruke: 1118

Iranski Azarkash i Saeqeh


















Treba reći da su ovi aparati nešto duži u odnosu na izvorni F-5 i da Azarkash i Saeqeh imaju ugradjen N-019 Topaz radar.Takodje postoje Azarkash dvije genracije 1 i 2 ali slike 2 generacije ja još nisam našao,uglavnom radi se o kvalitetnom aparatu koji je na vježbama širom svijeta u bliskim borbama izlazio na kraj i sa aparatima koji su generacijski napredniji.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

На вежбама широм света?

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Citat:,uglavnom radi se o kvalitetnom aparatu koji je na vježbama širom svijeta u bliskim borbama izlazio na kraj i sa aparatima koji su generacijski napredniji.

Jel si ti ozbiljan kada ovo pises? Zamisli F-5 sa radarom koji je zastareo jos 80-tih.

offline
  • Pridružio: 07 Jun 2011
  • Poruke: 780
  • Gde živiš: Beograd

i brazilski i cileanski modernizovani F-5E su daleko ispred Azarakhsh-a i Saeghe-a.....
mnogo je pitanja u vezi sa pomemnutim avionima,ali sigurno je da broj modernizovanih primeraka smesno mali.

sto se tice ovih belih dvoseda to su najobicniji F-5B,koji su nastali lokalnom konverzijom jednoseda zbog manjka raspolozivih trenaznih aviona.modifikovano je oko 12 primeraka.
posle konverzije dobili su ime Simorgh...

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Smatram i dalje da iranska vazduhoplovna industrja nije sposobna da ozbiljnije modernizuje vazduhoplovne snage jer nema opipljivih resursa a ni tehnologiju.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1066 korisnika na forumu :: 48 registrovanih, 7 sakrivenih i 1011 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., ALEXV, amaterSRB, Avalon015, bb929, bobo85, Bojcca, Boris90, Citalac, DalmatinacMF, dane007, dejan1972, dekan.m, dendrit86, Djota1, doragan, dusan2022, elenemste, france93, GH69, HogarStrashni, Ir, Kruger, loon123, LostInSpaceandTime, luka35, Marko Marković, milenko crazy north, MILO-VAN, nebidrag, Nemanja Opalić, nenad81, neutrino, Pavel Medved, Pilence, proka89, skok, skvara, stegonosa, stingD, ujke, Valter071, Vlada1389, Vlada78, vuksa72, Yekaterinburg, zeljko71, Zvonkozvonko