Rockwell B-1 Lancer

11

Rockwell B-1 Lancer

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8011

RJ ::

Ovaj je bacao tepih bombe po Krusiku 1999 samo ne znam koje iz ovog Arsenala



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Plavom bojom su oznacene konvencionalne avio-bombe.



offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8011

ray ban11 ::^

Plavom bojom su oznacene konvencionalne avio-bombe.


Jel mogu te da prave kratere od 5 m?

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

MK 84 GP/General Purpose/ ( 925kg ) mogu sigurno pa i ove M-117 (340 kg) .

Da `Bog do ` nikad i nisu bacali .

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2011
  • Poruke: 171

djox ::Dopuna...


Zar nije postojao sporazum izmedju Amera i Rusa da strateski bombarderi ne smeju da imaju sistem za dopunu goriva u vazduhu ? Jel su to Ameri izasli iz tog sporazuma? Izvinjavam se ako je bilo ali me bas zanima

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Jeste bio je sporazum SALT II .U okviru njega je postojao gornji limit za broj strateskih raketonosaca-bombardera.

Sovjeti se u taj limit nisu uklapali zbog velikog broja Tu-22M. Rezultat toga je bilo skidanje opreme za dopunu gorivom u vazduhu(pocev od 1979 g) jer su Ameri bili predhodno ubedjeni da oni imaju interkontinentalni domet .

Isli su dotle da su javno publikovali da mu je takt.radijus dejstva do 4000km u stvarnosti je on bio oko 2500 km .Ostatak se uklapao u limit kako kod Amera tako i kod Sovjeta .

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845

Napisano: 14 Mar 2013 16:50

Lep pogled na detalje iz kokpita.

Citat:B-1B cockpit tour "Virtual Reality"

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 07 Apr 2013 21:22

Barksdale AFB


Citat:PHOTO CREDIT: Christopher Ebdon/AV8PIX

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

materijal...

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13017
  • Gde živiš: Srbija

B-1 sa spoljnim nosacima

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Bile su te slike/slika/ Vlado ( postavio madza na 6 i 7 str ) ali ajd ... Smile

Kad smo vec kod ovih spoljnih podvesnika tada je mu je valjda ukupna nosivost 52/ 34 +18 valjda/ odnosno po nekim izvorima cak 56 tona UBS ! To bi bila max nosivost UBS medju sadasnjim strateskim bombarderima /raketonoscima .

Uocljivo je takodje da mora da odbaci te podvesnike u slucaju otvaranja vrataoca unutrasnjih spremnika .

Inace sta bi moglo da bude ono ispod gondole motora sa desne strane ? Neki nisanski kontejneri mozda ?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2063 korisnika na forumu :: 51 registrovanih, 5 sakrivenih i 2007 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, awathorn, bankulen, Bgd123, Bobrock1, bojank, Botovac, Dejan_vw, DonRumataEstorski, DragoslavS, Duschi, esko_hz, EXIT78, gaga23, goran.vvv, Goxy1, HawX, Inner-Cell, IQ116, jalos, Japidson, kaput21, Kenanjoz, kinderpingvin, kybonacci, Litostroton, luka35, m0nstrum_, M74AB3, maksi007, Marko Marković, mercedesamg, Mercury, Milometer, mustangkg, neko_drugi, pirke96, Rupert, S-G, sekretar, simicnenadbg, Slingshot, Solunac na steroidima, Srna, Tvrtko I, uruk, vaso1, VJ, vlada035, Weah88, xanadu