SAAB JAS-39 Gripen

133

SAAB JAS-39 Gripen

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Swedish Saab to open R&D unit in India

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Aero Indija-2011



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129



offline
  • madza 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2010
  • Poruke: 1517






Ove valjda nisu bile, a super su. Besotted jel o.k. Smajli

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Czech Ministry of Defence is looking for new fighters


Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Verovatno cenjkanje sa Šveđanima, raspituju se naokolo da bi ovi spustili cenu za preuzimanje gripena.

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2009
  • Poruke: 1300
  • Gde živiš: u kanalizaciji sa Nindza Kornjacama

A i pricalo se da su zainteresovani da uzmu jos istih u zakup.

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

Dode mi da budem prost al necu... Danas u 1 u jutro sam se vratio iz ČR. pa sam na radiju slusao svega i svaceg. Fora je u takozvanoj "white book".
Pre svega se radi o planu razvoja i opce strategije i politickog napredovanja češke armije. U toj beloj knjigurini ce pisat spisak kupovina i ogromnih investicija vrednih milijardi.Bit ce to jedno djelo perpektum mafijozus pa se sad oko toga sve vrti.

Sa Gripenima je stanje sledece: i dalje lete,al resurs zajma istice.2015ta je kraj isteka kontrakta,to znamo. MO. ČR. su kontaktirali konzorcijum BAE tj. kontaju da vide Eurofightere (od Engleza),Francuze (da li je Rafale u pitanju neznam?!) ,Njemce i opet Šwedane. Al mislim da je cisto pre_eravanje kupit nesto drugo osim Gripena.Slozio bi se sa @Wisdomseekerom,i meni sa tako cini Ziveli

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Bilo je neke price o korupciji pri iznajmljivanju Gripena u Ceskoj.

offline
  • Pridružio: 23 Sep 2009
  • Poruke: 885

Mislim da su ipak Cesi saznali mngo toga sto mi ne znamo tokom koriscenja svojih Gripen-a.
Menjati avion koji si vec usvojio, ulozio u prilagodjavanje baza, obuku strucnog osoblja, obuku pilota, a onda ga se naprasno odreci, za to mora da postoji debeo razlog.
A nesto ne verujem da je samo u pitanju korupcija, nje ima u svakom ugovoru vezanom za oruzje, u ovom ili onom obliku.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Sest novih gripena za isporuku VS Tajlanda.

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1295 korisnika na forumu :: 109 registrovanih, 9 sakrivenih i 1177 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, airliners, Apok, Areal84, bigbear, bigvlada, BlackTower, bokicacar, Boris.A, boxbole, Cicumile, Cirkon, cojapop, cvrle312, DaliborVukadinovic, Dannyboy, Dare, Denaya, DENIRO, desmeki, Despot Đurađ, dinamik, djuradj, Duce, dule10savic, Džekson, efektiva, ekipo26, Gall, Georgius, Gheljda, glados, GORDI, goxin, Great White, havoc995, Helket, Ilija84, jackreacher011011, Kajzer Soze, Kanader, Kontrausluga, kunktator, kybonacci, lafa008, larb_11, LjubisaR, M74AB3, Marko Marković, maxim_von_burdengate, metallac777, Metanoja, MIKI63, mikrimaus, milivoje_vatrogasac, Mirage 2000N, mkukoleca, MrG, MrNo, mrvica78, Naj-Turs, Nemanja Opalić, Nikoletina Bursac, nixos, operniki, ozzy, padamacki, Pekman, Permaldar, Pero, Petar25, Piani Jazzer, picknick, PITT, porticco, Posmatrac77OKB, Prečanin30, probisic, procesor, promajauglavi, Radoslava, S-G, sap, shadower78, Sharpshooter, Shinobi, Singidunumac, Sirius, sombrero, stegonosa, tanakadzo, Tas011, Titan, troki1971, tuf, Tvrtko I, Valter071, Veless, Velički, veljkovicdani, VJ, Vlad000, vlado_pg, vuksa72, YU-UKI, Zastava, Zrcalo, |_MeD_|, šumar bk2