SAAB JAS-39 Gripen

189

SAAB JAS-39 Gripen

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2008
  • Poruke: 3380

mikalano ::mareCar ::Znaci nekih 700 po masini, ili jedno 70 godisnje po masini. Juznoafricki samo 4000 po tom linku.

Lete oko 110-120h god po avionu. Gripeni su 2006/2007 stigli u HU. Prvih 5 u martu '06, poslednja 3 u dec. '07. Za prvih 10god. imaju pravo na 16800 h naleta. U proseku 120 h po avionu godisnje. maksimalno ih koriste


10.000 / 7 god / 14 opet izadje samo 102 sata u proseku po avionu.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Gripen je dobar avion i več isproban u tropskim uvjetima. Jest malo ogranićenog nošenja borbenog tovara ali Brazil itako ima doktrinu isključivo odbrambenog ratovanja i nema neke velike pretnje. Avion je jeftin za održavanje i lako ga je opskbljivati izvan baza.



offline
  • Nebojša
  • prodavac magle u penziji
  • Pridružio: 23 Maj 2012
  • Poruke: 2912
  • Gde živiš: Niš bre

Detaljnije za Brazil:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Švedska naručila Gripen E:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Jedna nova iz Juzne Afrike....



Citat:Gripen aircraft protects the funeral of Nelson Mandela, carrying an IRIS-T and a Litening pod.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Napisano: 20 Dec 2013 15:20

djox ::Madjari....
Citat:Yesterday (2013-Dec-17) the Hungarian Gripen fleet passed 10,000 flight hours!


^^^
fotke sa ovog dogadjaja....



Dopuna: 20 Dec 2013 18:09

Saab Wins S. African Gripen Support Deal

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33444

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Madjarski ,svi na okupu sem dva ,mozda na dezurstvu ...


offline
  • Pridružio: 08 Nov 2012
  • Poruke: 66
  • Gde živiš: Leipzig / Germany

best greetings from Jan
Kecskemet AB
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1771
  • Gde živiš: Moslavina

ray ban11 ::Madjarski ,svi na okupu sem dva ,mozda na dezurstvu ...




Iz trinaestog je vjerojatno fotkano, dok je jedan u Švedskoj na održavanju, digli su ih sve u zrak povodom obilježavanja 10 000 sati na Gripenu... Wink

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Слика свих 14 мађарских Грипена. Била је већ али да поновимо. Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1248 korisnika na forumu :: 84 registrovanih, 9 sakrivenih i 1155 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 037, 357magnum, aleksmajstor, Andrija357, Avalon015, Bbbggg1979, bojan313, bojank, bojcistv, boromir, braca57, branko7, Bubimir, C-Gun, CikaKURE, Clouseau, cojapop, DaliborVukadinovic, damir55555, Djokislav, djuradj, Dovla, Drugsparrow, duro1990duro, ElGenius, goran.vvv, Goran_, goxin, Hans Gajger, Hitri, In_hero, Ivoo, JOntra, Još malo pa deda, Kaplar2, Kenanjoz, kibihrchak, kolle.the.kid, Koplje, Kriglord, M74AB3, Magarac, mainstream, mat, maxim_von_burdengate, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Mi lao shu, mile.ilic75, mir, MiroslavD, MK10, mnn2, nenomir, ObelixSRB, OgnjenMitric, OKT, Orc, Oscar, Papadubi, Parker, rakivan, ruma, S-G, SamoGledam, SDsd, shone34, Smajser, Srky Boy, Srle993, stegonosa, Stoilkovic, tm, Tragač, ujke, vathra, Vlad000, Vlada78, vuksa72, wolverined4, zbazin, Zorge, zorska