|
|
|
Poslao: 05 Jan 2020 10:53
|
offline
- Pridružio: 14 Mar 2011
- Poruke: 3148
|
Prva rečenica na temi:
Toni ::MiG-15 (NATO naziv "Fagot") je sovjetski lovac jednosed.
NATO naziv je prvobitno bio "Falcon". To je tek kasnije promenjeno u pežorativno "Fagot", a dvosed (UTI) je bio i ostao "Midget".
Stranica iz knjige Aircraft Recognition Manual štampane 1954. godine (ovde je zanimljivo i da su MiG-17 i još neki avioni već dobili NATO nazive a još im nisu znali prave oznake):
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2020 11:01
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22289
|
Kada je dobio nadimak Fagot je bio samo muzicki instrument. Kao naziv za homoseksualce se javlja kasnije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 05 Jan 2020 11:21
|
offline
- Pridružio: 14 Mar 2011
- Poruke: 3148
|
Nisam mislio na homoseksualce niti sam znao da ih i tako nazivaju, nego da sovjetskim i ostalim istočnim letelicama daju "bezvezna" imena sa jedinim pravilom da, zavisno od tipa, počinju sa B, C, F, H ili M.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|