Su-57 novi ruski lovac

66

Su-57 novi ruski lovac

offline
  • Pridružio: 26 Maj 2009
  • Poruke: 2922
  • Gde živiš: Sremski Karlovci, Srbija

Malo opsirnije poredjenje sa "kolegama po faxu"




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12608

DJORDJE-NO-1 ::Jos jedna slicica




U odlicno izgleda spreda Zagrljaj



offline
  • Pridružio: 26 Maj 2009
  • Poruke: 2922
  • Gde živiš: Sremski Karlovci, Srbija

Jos jedna za desktop


offline
  • Pridružio: 16 Feb 2008
  • Poruke: 390
  • Gde živiš: kragujevac

vlada78 ::@stegonosa mislim zbog gore okacenih slika i snimaka, vrlo se jasno vide razlike na zadnjem delu aviona, na mestu gde je "zaoka".

Da ne postoje dva aviona ? Shocked Very Happy

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13850

Ne bi da pokrenem raspravu o tome koji je avion bolji. Postujem link bez citiranja delova teksta kao neko zanimljivo razmisljanje. Doduse covek se ovde nada da ce 2013/15 biti 2017-ta. Po njemu je Super Flanker u igri. Dok su ga Rusi narucili u svega 48 primeraka. Bice to retka ptica koja ce im sluziti najvise za izvoz. Zasto bi ulagali i proizvodili jos napredniji Su-35 AKA Silent Flanker kad ce prakticno sutra uci u sluzbu T-50.

Air Combat: Russia’s PAK-FA versus the F-22 and F-35
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 27526
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

mean_machine ::Shocked

Confused




Razlika je zato što kombinuju dva snimka. Jedan je zatrčavanje na zamlji samo sa podizanjem nosne noge (bez poletanja) i drugi sa prvog leta.
Snimak zatrčavanja 720x576 (30 MB) : [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]






Snimak prvog leta 720x576 (158 MB) : [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6330
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Оригиналне адресе снимака:

http://sukhoi.org/gallery/?id=5281&gallery_id=99&cur_gallery_id=99

http://sukhoi.org/gallery/?id=5280&gallery_id=99&cur_gallery_id=99

Три слике у великој резолуцији.

http://sukhoi.org/gallery/?gallery_id=110&cur_gallery_id=154

offline
  • Pridružio: 21 Dec 2008
  • Poruke: 74

jel se meni cini ili on stvarno polece bez upotrebe afterburner-a?

online
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12608

leonard ::Ne bi da pokrenem raspravu o tome koji je avion bolji. Postujem link bez citiranja delova teksta kao neko zanimljivo razmisljanje. Doduse covek se ovde nada da ce 2013/15 biti 2017-ta. Po njemu je Super Flanker u igri. Dok su ga Rusi narucili u svega 48 primeraka. Bice to retka ptica koja ce im sluziti najvise za izvoz. Zasto bi ulagali i proizvodili jos napredniji Su-35 AKA Silent Flanker kad ce prakticno sutra uci u sluzbu T-50.

Air Combat: Russia’s PAK-FA versus the F-22 and F-35
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Mislim da smo se zaleteli sa Putinovom izjavom. Izgleda da je on rekao da ce prvi avion stici u bazu RV 2013 radi testiranja i upoznavanja sa letelicom. To ne znaci da ce PAK-FA tada postati operativan. Slicno je bilo i sa F-22. Prvi Raptori su stigli u Nellis aviobazu u januaru 2003 godine a testovi u okviru "Dedicated Initial Operational Test and Evaluation" su poceli krajem oktobra iste godine. Avion je uveden u naoruzanje 15 decembra 2005, koliko je stvarno operativan bio govori podatak o padu sistema tokom leta za Japan iz Havaja a to se desilo februara 2007.

Nadam se da ce Rusi se uciti na greskama drugih. Ne treba zuriti sa uvodjenjem u naoruzanje.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13850

Carlo Kopp je ocekivao 2015/2017 u onom redosledu u kojem su najavljene 2013/15. Ako si citao par stranica ranije sam bas upravo prokomentarisao tu isporuku za 2013 kao uhodavanje u radu sa novim avionom, a ne kao zvanicno uvodjenje. 2015 ce stici prva predserija. Sto je dobro u tome svemu moci ce da testiraju svoje PVO sisteme i avione 3 i 4-tog pokoljenja protiv PAK-FA.

Citajuci sta je napisao Carlo dosam na ideju da mozda ne bi bilo lose, ukoliko je tesko pratiti stelt zemaljskim radarom, napraviti nesto poput radara Zirafa. S time da bi se na vrh stavio OLS, ali tako da pokricva 360 stepeni.

@sasans23
Hvala na slikama Ziveli

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 4283 korisnika na forumu :: 133 registrovanih, 8 sakrivenih i 4142 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 4816 - dana 26 Nov 2025 23:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, 33 bren, acov34, Agape, aleph_one, Apok, ArmFPGA, Arsenije, babaroga, boban977, bojankrstc, Bojke549, bolenbgd, bolimejoli, Boris BM, brundo65, cemix, CraniumWhite, CrazyDiablo, crnitrn, Dambi, darionis, Darth Malak, Djota1, Dolinc, Dorcolac, Dr.Strangelove, dragan_mig31, DrMrPr, Drugsparrow, dule10savic, Electron, eulereix, gaga23, gasazem, Gerila015, Gitzherai, GORDI, goxin, GT, Hans Gajger, iceburn, igorkozar83, ihis, ikan, Ivan Campo, Ivan Germanovic, IvanMiletic, Jakonjveliki, K a s p e r, Kajzer Soze, Lance Guest, Lazur_01, Leonov, Levi, lima, luka35, M74AB3, Marko Marković, Marko00, MarkoDzimi, mat, mauglibn, max power, mean_machine, miki kv, Miki01, Mis uz pusku, mm1811, mux, nebidrag, nebkv, nekdo, Nemanja.M, nerislav2025, Neutral-M, neutrino, Ns1975, oldtimer, orfanel, OtacMakarije, Pale2025, Pantelejmon, partyzan, Pegggio, Pero, Petarvu, Piicoki, Plavi Jadran, Prometeus, raso76, repac, Resnica, RJ, rovac, S-lash, sales, sap, Semberija, silikon, Sinduk, Singidunumac, sistem22, Sky diver 29, Smiljkovich, SOVO515, stefanmpurtic, synergia, tooljan, tuf, Tunguska55, umpah-pah, vargas, vathra, vazduh, Veless, Velizar Laro, Vica1958, vjetar, Vlada1389, voja64, Walkers, wexy, x011, Yugol33, ZlatniRez, Zvrk, |_MeD_|, Žrnov, šumar bk2, 127, 2001, 79693