Suhoj SU-24 Fencer

123

Suhoj SU-24 Fencer

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Proslava u AB Sagol
Вчера в Шагле
Праздник в честь 105-летия ВВС России

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Tri remontovana stigla na Krim
Бомбардировщики Су-24М отправлены в Крым после ремонта
Citat:Три фронтовых бомбардировщика Су-24М после завершения планового ремонта пополнили состав морской авиации Черноморского флота, сообщает RNS со ссылкой на Минобороны РФ.
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

То сигурно значи да ће Су-24 остати у употреби и након 2020., наравно за сада у саставу ВМФ. Могуће и у ВКС јер садашње наруџбине Су-34 не омогућују замену свих Су-24.

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Шема кокпита









offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Rostov na Donu
Avgust 2017


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Na slici vidimo tzv. `Sliv topliva` ,posto je kolega `Luka` ( kao da je znao Smile ) fino postavio crteze kabine ,zadatak je pronaci i oznaciti prekidac/e za `Sliv topliva` / ispustanje goriva. Smile

Ziveli

offline
  • Pridružio: 12 Okt 2014
  • Poruke: 132

ray ban11 ::^

Na slici vidimo tzv. `Sliv topliva` ,posto je kolega `Luka` ( kao da je znao Smile ) fino postavio crteze kabine ,zadatak je pronaci i oznaciti prekidac/e za `Sliv topliva` / ispustanje goriva. Smile

Ziveli



Ispuštanje goriva pod pritiskom radi nekih ekoloških normi bla, bla.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Punjenje kerozina moze biti pod pritiskom ili slobodnim padom .To ispustanje je zbog olaksavanja aviona u datim okolnostima ... Smile

offline
  • Pridružio: 12 Okt 2014
  • Poruke: 132

Znam za to, ali se gorivo ispušta pod pritiskom (u vidu vodene pare) zbog neke tobože ekologije.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Gromovo
Septembar 2017

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1317 korisnika na forumu :: 78 registrovanih, 4 sakrivenih i 1235 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, aca018, alex71, Arhiv, Asteker, Banovo Brdo, BasCelik, Belac91, bigbear, Bob.Rock, bpvl, brufen, celt, coaaco, Colt D, crazydkure, cvrle312, DavidA, dekan.m, Denaya, DJUNTA, DonRumataEstorski, Dovla 1980, dulleo, DziadekDzidek, Džekson, Flanker-G, gaga23, gagidjuric, Georgius, goran.vvv, goxin, ivan979, jalos, joca83, Jozo74, kaisarevic1, Kaplar2, Karaula, Koplje, Kurgan, leptirleptir, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, Medojed, mercedesamg, Michellefromrezistance, milanstankovic087, milbos, Moldovan, nelezele, nenad81, nezavisni mislilac, niksa517, nixos, nobutado, Orijen, Parker, pirke96, Pururin, rakivan, raptorsi, S-lash, sap, skok, Smiljkovich, synergia, tomigun, Van, Vanderx, VekiJ, vidra boy, Vrač, Zastava, Zec, Zoca, Zrcalo, 79693