|
Poslao: 06 Avg 2021 00:48
|
offline
- ILGromovnik

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jun 2007
- Poruke: 2605
- Gde živiš: South of Heaven
|
Luka ::^
Ja se tamo bunum zbog neodgovarajućeg GPS prijemnika u Su-25 (https://www.mycity-military.com/Avioni/SUHOJ-Su-25_243.html#p2362340), a ovde su stavili džepni model za kampere
Dakle tu su samo za lakše određivanje koordinata u pustinji.
Pa izgleda da jednostavno glonnas nema satelite tamo, pa moraju da koriste male, lične, GPS navigacijice u Siriji....
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 06 Avg 2021 01:41
|
offline
- Pridružio: 14 Mar 2011
- Poruke: 3148
|
^
Ma imaju satelite naravno, vrte se oko cele planete
Koliko sam razumeo, na avionima još nije bila dovršena modernizacija kada su tamo poslati.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Avg 2021 05:59
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16326
- Gde živiš: Lublana
|
Luka ::^
Ma imaju satelite naravno, vrte se oko cele planete
Koliko sam razumeo, na avionima još nije bila dovršena modernizacija kada su tamo poslati.
Na najmodernijim avionima nemaju adekvatne navigacije!? Mislim, pa ko to popije!? Evidentno nemaju pokrivenost Glonas satelitima cele planete ili im je kompletna navigacija nepouzdana što zbog premalog broja satelita što zbog nekvaliteta?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Avg 2021 07:56
|
|
|
Mislim da ne bi trebali iskljuciti ni mogucnost da amerikanci ili izraelci ometaju GLONASS. Neko drugi na forumu sigurno zna koliko je ova opcija uipste moguca. Inace pretpostavka je da govorimo o koriscenju GPS-a na letovima iznad Sirije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Avg 2021 09:17
|
offline
- Pridružio: 02 Feb 2017
- Poruke: 2213
|
+ Evidentno nemaju pokrivenost Glonas satelitima cele planetejazbar ::Luka ::^
Ma imaju satelite naravno, vrte se oko cele planete
Koliko sam razumeo, na avionima još nije bila dovršena modernizacija kada su tamo poslati.
Na najmodernijim avionima nemaju adekvatne navigacije!? Mislim, pa ko to popije!? Evidentno nemaju pokrivenost Glonas satelitima cele planete ili im je kompletna navigacija nepouzdana što zbog premalog broja satelita što zbog nekvaliteta?
Odavno je pokrivena cijela planeta pa cak i zamijenjeni sateliti iz doba SSSR .Nista od ovoga nije tacno...vecec godinama unazad koristim GLONASS na Samsung telefonu daleko brze otkriva satelite pri onom prvom paljenju aplikacije i identicna je preciznost. Sami aparati su u pitanju koji imaju ugradjen cip za mjerenje putovanja signala od satilita do aparata nista vise,to je ono sto rusi ne prozivode bas ali evo poceli su izbacivati razne modele pa i za avio saobracaj a tu je na djelu i drugi vid navigacije koji rusi preferiraju i cak demonstrijraju na bombarderima a ima i aljkavosti ali svakako ne i ovo sto si napisao ti.Uporedi sam na istom tipu telefona ako ga posjedujes saodabirom GLONASS GPS koja je brzina otkrivanja GLONAS satelita naspram GPS pa ces vidjeti i uvjeriti se sam
LP
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|