|
Poslao: 17 Nov 2019 12:07
|
offline
- kunktator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2016
- Poruke: 3321
|
На фотографијама из тог доба сви су обучени у шињеле и спаковани као да је цича зима а не април месец. То ми је некад било чудно док нисам сазнао какве су биле временске прилике тада и каква је била аномалија од 1940. до 1942.
Занимљиво да је 6. априла највиша температура била 28°C а већ 9. априла само 3°C! А 12. и 13. ноћу је силазила испод нуле.
Можда то није нимало утицало на догађаје али свакако је било непријатно.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Nov 2019 14:36
|
offline
- ALBION101
- Legendarni građanin
- Pridružio: 12 Jan 2011
- Poruke: 3753
|
kunktator ::На фотографијама из тог доба сви су обучени у шињеле и спаковани као да је цича зима а не април месец.
U ovom slucaju siinjeli su bili opravdani ali su se svojevremeno isti vukli tokom cele godine. Juznjaci su kod Getisburga marsirali u vunenim uniformama u Julu na 30+ stepeni, posto su im te uniforme bile i za leto i za zimu. Nisam siguran da je kraljevina imala letnje-zimske uniforme.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2019 12:36
|
offline
- Pridružio: 16 Apr 2014
- Poruke: 20877
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Dec 2019 19:02
|
offline
- Pridružio: 01 Jan 2012
- Poruke: 91
|
Reči mojeg komandira čete, kapetana, komuniste : "Kakva da je bila vojska i država Kraljevina Jugoslavija, ona je ipak naša." To je rekao godine '83 pred nama, njegovim vojnicima. EEh , mislio sam , ipak nisu sve komunjare idioti.Tu vojsku su služili naši đedovi...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Jan 2020 14:44
|
offline
- Pridružio: 16 Apr 2014
- Poruke: 20877
|
Ево извора..
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]*F&fref=gs&dti=638365006305772&hc_location=group_dialog
|
|
|
|
|
|
|
|