Lepo je videti da jedno ovako ozbiljno i nezavisno telo potvrdi da doktorska disertacija ministra Malog nije plagijat. Mislim, na šta bi ličilo da ministar u Vladi Srbije bude obična lopuža, pokvarenjak i plagijator?
Citat:Узимајући у обзир да су у извештају Стручне комисије од 03.04.2019. године,
идентификовани пропусти у цитирању појединих извора литературе, као и да је кандидат за
полазну основу у обради појединих питања користио докторску дисертацију С.
Хајлемариама, а да притом поменути рад није наведен у списку коришћених извора,
закључује се да у дисертацији има елемента неакадемског понашања, у погледу строгог
поштовања ауторских права.
https://www.mycity.rs/must-login.png
Beograd -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić osvrnuo se na pozitivne rezultate srpske ekonomije.
Prema njegovim rečima, do kraja godine imaće stopu rasta BDP između 3,5 i 3,6 odsto. Samo u trećem kvartalu, Srbija jeprema prvoj proceni, imala privredni rast od 4,7 odsto. On ukazuje da je ovim rezultatima Srbija među prve tri evropske zemlje po rastu BDP.
"Za kratko vreme smo postigli nešto što će ući u udžbenike. Ponosan sam na te rezultate. Građani traže platu, kvalitet života. Očekujem da narednih dana dobijem najnovije rezultate prema kojima će stopa nezaposlenosti biti ispod 10 odsto", rekao je Vučić.
Prema njegovim rečima, prosećne plate su sada u Srbiji preko 500 evra.
Vučić je rekao da će minimalac biti 254 evra odnosno oko 30.000 dinara i da je to za 65 odsto više nego pre samo pet godina.
Prema njegovim rečima, ljudi vide svakodnevni napredak.
Prosečna plata nešto je veća od 54.000 dinara, međutim, za veliki broj građana to je i dalje nedostižna cifra. Prema računicama sindikata, čak milion radnika u Srbiji mesečno prihoduje oko 350 evra ili manje.
To što je prosečna plata nešto manja od 500 evra, ima svoje objašnjenje - razlog je u malom broju izuzetno visokih plata koje vuku prosek. Među njima su najveći gradovi, poput Beograda gde je prosečna zarada 67.000 dinara, ali i visoke plate u određenim branšama (energetika, duvanska industrija, IT sektor i finansije).
Međutim, život u Srbiji je nešto potpuno drugo, kaže Ranka Savić, predsednik Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata (ASNS).
"Oko 350.000 radnika je na minimalcu od 27.000 dinara, još 300.000 zaposlenih zarađuje oko 30.000 dinara, a još 300.000 ih ima platu između 40.000 i 45.000 dinara. Tek 10 do 12 odsto radnika ima enormno visoke zarade koje vuku prosek. Tako je plata običnog radnika daleko od navedene prosečne zarade jer u tu matematiku ulaze visoke naknade", kaže Savić za "Blic Biznis".
https://www.blic.rs/biznis/milion-ljudi-u-srbiji-z.....je/g8cbbp1