Vojni kamioni FAP (sve verzije)

770

Vojni kamioni FAP (sve verzije)

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7607

Коначно нова цистерна.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Shtex  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 23 Sep 2018
  • Poruke: 2278

VaRvArI 85 ::Vojsci je najvise potrebno ovih 2228 modela...ne znam zasto odmah VS ne naruci 100ak komada da se uhoda malo proizvodnja

Zato što je kapacitet FAPa 100 vozila godišnje a proizvodi se gomila modela od kojih sigurno MRAP i PASARS zauzimaju preko 50% kapaciteta.



offline
  • Pridružio: 21 Jan 2019
  • Poruke: 82

U Novi Sad je stigla kineska investicija koja se bavi bas proizvodnjom sasija i osovina za kamione. SHAC. Mozda bi im trebalo predloziti saradnju. Mogli bi da stancaju delove za sasije FAP jako jeftino

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4623

SHAC ili SHACMAN?

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2025
  • Poruke: 48

SHAC=Shanghai Huizhong Automotive Manufacturing Co., Ltd.

offline
  • Shtex  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 23 Sep 2018
  • Poruke: 2278

traže ponude i za remont kranova u montaži.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

7. 8. 2025. год.
______________
ФАП Корпорација а.д. Прибој
Радничка бб
ПИБ: 101206591
МБ: 07210434

У циљу реализације инвестиционих пројеката у 2025. години, ФАП Корпорација а.д. Прибој објављује позив за достављање понуда за следећу опрему:

ЦНЦ бушилица-глодалица (Борверк) – Опис – Цртежи
Ревитализација кранских дизалица – Опис
Уређај за савијање лима са ваљцима – Опис
Уређај за пречишћавање отпадних вода из процеса галванизације – Опис
Рок за достављање понуда је од 7. 8. до 20. 8. 2025. године.
За сваку позицију из огласа потребна је засебна понуда.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22265

Nego, prodje parada pa ako moze obecana prica Smile

offline
  • Shtex  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 23 Sep 2018
  • Poruke: 2278

Pričao sam malo na temi Nora, o novoj šasiji 4040 ali i dalje nemam neke specifične informacije.

offline
  • Pridružio: 20 Sep 2025
  • Poruke: 8

sasija 4140. Very Happy

offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2938
  • Gde živiš: Loznica Srbija

Na jednom portalu čitam da će Nora B39 biti montirana na Fap 6x6 4034. Pretpostavljam da su promašili oznaku i da je u pitanju 3440? Da je napred pogonski most 7.5t a pozadi dva od 13t nosivosti pa zaokruženo na 34 u oznaci.
Generalno je mislim došlo vreme da FAP izbaci novu liniju osnovnih kamiona:
- Neki robusniji 4x4 sa pogonskim mostovima sa BOV KIV i motorom od 220-250ks
- 6x6 3440
- 8x8 4045

Za sve da ponude verziju obične i oklopljene kabine. Oklopljena da bude ona SDPR sa Aleksandra. Naravno novi odbijač i masku su već razvili tako da se to podrazumeva za neoklopljenu kabinu. Treba povećati proizvodnju, očigledno FAP postiže sa tih 100-ak godišnje da podmiri potrebe VS za specijalizovanim šasijama za različite borbene sisteme ali mi se čini da bi VS trebalo sigurno još 100-150 kamiona godišnje, pored ovih 100 koje proizvode, čisto logističkih da se zamene Tamići. I tim tempom bi potrajalo 10 godina da se sve potrebe pokriju.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3171 korisnika na forumu :: 45 registrovanih, 4 sakrivenih i 3122 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, Avalon015, boranin45, BUDDAR70, C-Gun, Clouseau, cojapop, Colt D, cuvarkuca, darkojovxp, Dimitrise93, Ir, Istman, ivan1973, jimi_agf, Jose, K a s p e r, Kalem, Krusarac, ladro, ljuba.b, Lucije Kvint, luka35, Manjane, mat, Miler88, Milometer, mir juzni, mnn2, nelezele, raketaš, rodoljub, samo_srpski, SamoGledam, Sevetar, ShtagodShtagod, skok, Str2022, tanzanija, VekiJ, Veless, x011, xAlex2, zlaya011, 79693