Tenk T-72

123

Tenk T-72

offline
  • Pridružio: 06 Jul 2015
  • Poruke: 298

Мађарске Т-72-е





Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

0:35 - rani originalni sovjetski T-72A... Obzirom da su ostalo T-72M1 kako li je ovaj zalutao tu?



offline
  • weez  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 23 Apr 2011
  • Poruke: 1504
  • Gde živiš: Planet Earth

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]





Poljski proizvođač Bumar-Łabędy iskoristio je ovogodišnju vojnu izložbu MSPO kako bi predstavio dva rješenja za nadogradnju borbenog tenka T-72 iz sovjetskog doba...


Poljska vojska još uvijek ima oko 300 T-72 MBT na skladištu, kao i tenkovsku brigadu u aktivnoj službi sa Teritorijalnim obrambenim snagama (TDF). Bumar-Łabędy vidi priliku nadograditi TDF tenkove

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541


Prekucano sa ovog videa Ziveli

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39666

Ala je ovaj imao sreće Shocked SAA borbe u Jobaru Damask

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

Posto su ljudi pitali sta je to "vozacev dekolte" na T-64/72/80/90 - evo lepe ilustracije koliko je izrezana prednja gornja kosa ploca da periskop i ostala potrebna oprema stala tu:



Po finskim testovima najranjiviji deo probija 100mm pancirana BR-412D sa 1000+m, ostatak oslabljene zone probija BM-15 potkalibarna sa 1500+m i BM-14 kumulativna. Ostatak gornje kose ploce je imun na ove projektile preko 500m.

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6929
  • Gde živiš: Srbija

Radi snalaženja, fotografija koju je Bojan postavio uslikana je kroz prinudni otvor na podu tenka, a koji se nalazi ispod sedišta vozača.

offline
  • Konstruktor
  • Pridružio: 01 Nov 2013
  • Poruke: 1233

Stvarno je dekolte. Kad sediš na mestu vozača sa podignutom stolicom, ovo se slabo primećuje. Još ako nisi niži rastom, valja se dobro sagnuti.

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6929
  • Gde živiš: Srbija

Ne možeš ovo gore da primetiš u tenku koji je kompletan ni kada je sedište spušteno, jer se teško vidi od PNZ obloga, uređaja, raznih vodova i instalacije. Na bojanovoj slici je sve poskidano osim luka vozača sa mehanizmom za otvaranje-zatvaranje, pa je praktično ostao go čelik.

offline
  • Konstruktor
  • Pridružio: 01 Nov 2013
  • Poruke: 1233

Da, to još nisam ni spomenuo. Izvinjavam se!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 871 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 1 sakriven i 831 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, abramac, Akiro, Bbbggg1979, Bo96, bobomicek, BUDDAR70, croato, Flanker-G, Georgius, Ir, ivan1973, Kalem, keyz, kutija11, ljuba.b, LostInSpaceandTime, Macalone, Manjane, Marko Marković, nelezele, Nemanja Opalić, nnovakis, obsc, Papadubi, proka89, rodoljub, Spinosa, sspp, strn, synergia, Tafocus, Tila Painen, Veless, Wehicle, XBMC, yrraf, ZetaMan, Zoran1959