PARS Pantsir S1 (SA-22 Greyhound)

314

PARS Pantsir S1 (SA-22 Greyhound)

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16327
  • Gde živiš: Lublana

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Na fotografiji je katarski Roland 2. Snimljen na paradi u Dohi.

Katar, kao Turska, UAE... podupire Tripoli (GNA). Znači ako bi turski UAV gađao Roland 2 gađao bi saveznike.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8014

Sirijci na izvolte ostavljaju Pancire ovo im je treci unisten posle dva Izraelska sad i Turci.





[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Koliko sam primetio prema procenama, Panciri su ranjivi kad ostanu bez raketa i municije za topove to im najveca mana,dok ih dopune oni postaju lake mete..



offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16327
  • Gde živiš: Lublana

^ Pa zato i kažem za loše obučene posade nijedan sistem ne valja.
Kao prvo, pojedinačno i bez logistike se ne ide na položaj. Kao drugo, treba biti pripremljena podpora ili rezerva dok je sistem na popuni municijom.

offline
  • Pridružio: 25 Dec 2016
  • Poruke: 2171

Pa zato sto ih koriste kao u igrici. Nisu to vanzemaljski brodovi da izadje jedan da se bori protiv celog sistema. Treba ih koristiti kao deo sistema.

online
  • Apok  Male
  • Legendarni građanin
  • Izrada proPotipova
  • Pridružio: 27 Apr 2013
  • Poruke: 2542
  • Gde živiš: Beograd

@Boksi
"Koliko sam primetio prema procenama, Panciri su ranjivi kad ostanu bez raketa i municije za topove to im najveca mana,dok ih dopune oni postaju lake mete.."
Приметио сам и ја да мој ауто има ману да је непокретан кад остане без горива. Very Happy

offline
  • Elektroteh. automatike
  • Pridružio: 28 Dec 2011
  • Poruke: 695
  • Gde živiš: Novi Sad

И ја сам велики поштовалац и љубитељ руске ратне технике али сам објективан и слажем се са коментарима да су и сами системи пво ипак рањиви у одређеним ситуацијама, па тако међу њима и Панцир С1, просто није свемогућ. Исто тако као љубитељ и поштовалац руске ратне технике сматрам да ако НЕ постоји план даље и скорије набавке нових батерија панцира за ВС ових 6 је чиста предизборна политика и разбацивање новца, као што сам рекао и за Ми-35м за које не постоји конкретан задатак сем тако да лете, људи се обучавају а хеликоптере не можемо послати да раде оно за чега су намењени.

Један колега се по мени истакао у том демантовању ("изражавању сумње") уништења панцира у либији и поред безброј Ваших стручних коментара и наставио развлачити причу о Роланду. Да их Србија има 100 а не само 6 то је и даље Панцир с1 на ман шасији послат Хафтару и уништен у Либији од "легитимне" Владе заједно са осталом опремом, авионима су-22 итд... но пошто је већи део овог коментара офф исти се овде завршава.

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8014

@Apok

Ne to ovi iz NATO i Izraelci sad pevaju pesmu "Pronasli smo mu caku da skrsimo svaku"

Dobro je sto smo uzeli jednu bateriju i ne mislim da je samo do neobucene posade da se okrenemo mi sta mozemo od Izraelaca da nabavimo sad.

offline
  • Pridružio: 14 Jan 2012
  • Poruke: 875

jazbar ::
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Na fotografiji je katarski Roland 2. Snimljen na paradi u Dohi.

Katar, kao Turska, UAE... podupire Tripoli (GNA). Znači ako bi turski UAV gađao Roland 2 gađao bi saveznike.

УАЕ и Турска су на различитој страни у Либији, а однедавно и у Сирији...
Можда видео снимак и није из Либије, већ из Ирака. Могуће је да на видео снимку Ирачани тестирају бомбе и ракете на Роланду. Сем тога, серијски примерци Панцира, за разлику од Роланда, немају параболичну цилиндричну радарску антену, а на видео снимку који су Турци потурили она је јасно уочљива. Wink

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

boksi ::Sirijci na izvolte ostavljaju Pancire ovo im je treci unisten posle dva Izraelska sad i Turci.



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Koliko sam primetio prema procenama, Panciri su ranjivi kad ostanu bez raketa i municije za topove to im najveca mana,dok ih dopune oni postaju lake mete..

И тај невешто начињен, збрда-здола склепан, потурени видео снимак раскринкан је потпуно на теми о Сирији од стране уважених колега. smešak

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16327
  • Gde živiš: Lublana

^ Citat:УАЕ и Турска су на различитој страни у Либији, а однедавно и у Сирији...
U pravu si ali su Katar sa Roland 2 i Turci sa dronovima saveznici u Libiji. Znači da u Libiji nije gađan Roland 2 več Pantsir S1.

offline
  • Pridružio: 14 Jan 2012
  • Poruke: 875

jazbar ::^
U pravu si ali su Katar sa Roland 2 i Turci sa dronovima saveznici u Libiji. Znači da u Libiji nije gađan Roland 2 več Pantsir S1.

Можда ни у Либији није гађан Панцир, већ су можда Ирачани тестирали оружје на својим расходованим Роландима. Wink

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1016 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 8 sakrivenih i 938 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, 9191vs, AirSremac, aleksmajstor, Apok, Arhiv, as2025, awathorn, blankspace, Bo96, bojan_t, bojank, bojcistv, boromir, Botovac, bozonspeedlab, BtR-45, cifra, Denaya, Devil city 1989, dj.ape, DS01, dusan.l, dusan2022, dushan, dzada, HrcAk47, Inner-Cell, istokzapad, jarovitt, Joint Chief, Još malo pa deda, Kajzer Soze, limeni, MarkoD, Michellefromrezistance, Miler88, MILO-VAN, milos.cbr, milos97, Misterrno, Mićko, Moldovan, Motocar, Mrav Obrad, nemkea71, OKT, opt1, pablojepao, Panter, pein, Piani Jazzer, PO1974, Prometeus, raster12, Remain, shiro, sistem22, ss10, suton, synergia, tomo2, Tumansky, vathra, Velizar, Vrač, vrgudinac, zlaya011, Zmajac, Zrcalo