bullpap-naborov

3

bullpap-naborov

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2014
  • Poruke: 517

Vec postoji za M70, M92, M77 .....







kit za M70 i druge slicne ....



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 07 Apr 2012
  • Poruke: 1504
  • Gde živiš: Iznad zvijezda

Meni se ovaj kit najvise svida.








offline
  • Pridružio: 12 Jan 2014
  • Poruke: 517

i moj predlog za M48 modernizaciju ....naravno sve u plastici ...kundak je snajper M07 "pozajmljen" dizajn

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

suza123 ::Vec postoji za M70, M92, M77 ...
Domaci proizvod? Shocked Ili barem dostupan kod nas?

offline
  • Pridružio: 09 Okt 2012
  • Poruke: 84

Kit za AK. $310.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

SKS

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Momci, svet je prepun ovakvih kompleta, od standardnih quad-rail sistema pa do bullpup kit-ova. Fora je sto to niko ne nudi kod nas i sto se kod nas ne pravi (a kukamo na Zastavu). A imao sam prilike da vidim razne kineske dodatke upravo za nasu AP...

offline
  • Pridružio: 15 Jul 2008
  • Poruke: 111

recce da ti odgovorim prostim i jednostavnim recnikom. ja sam tebe shvatio da opravdavas zastavu kako im niko nista nije narucio. u toj zastavi ima X inzenjera i X majstora , imaju X masina i X materijala . njihov posao je da naprave nesto novo .da li ce da valja ili ne nije ni bitno.vazno je da rade nesto NOVO ,njihovo ili nase kako god to da nazovemo da se sa tim ponosimo i da na tome i zaradimo pare. nemoj te price o narudzbama.te iste kitove za puske, automate isto oni treba da rade. privatni ci ce uci vec kad nadju racunicu . ne govorimo mi o tome da treba da naprave 3-stepenu raketu pa im za to trebaju milioni ili neznam koliko tona soficistiranog materijala(kompozita,kevlara,titana,zlata) VEC gvozdje,aluminijum,plastika a to nekosta boga oca.ne trazimo da naprave nosac aviona . oni treba da sednu i da rade . sve imaju a para im naj manje za to sto ja govorim trebaju .nadam se da si me razumeo.pozdrav

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2014
  • Poruke: 517

Recce ::suza123 ::Vec postoji za M70, M92, M77 ...
Domaci proizvod? Shocked Ili barem dostupan kod nas?


Nazalost ne ... najblize domace (nije kit) je ono sto Zastava pravi za civilno trziste - poluatomatski M-70 sa polimer kundakom i rukohvatima. Ne izgleda tako lose. Svakako polimer delovi bi lagano isli na M-70B - a za M70AB bi trebao novi preklopni kundak i rukohvat (recimo sa M-21 puske). Jbg ako bi hteli mogli bi bar da ponude!!!!!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ameri prave dosta polimera za AK47 - i to dosta jeftinije od @valent-ove cene (ima i za manje od US $100). Primer ....
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Kinezi SIGURNO imaju gomilu ... verovatno jeftino-dzabe! Surprised Jbg oni proizvode skoro sve na ovom svetu!!

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

soonne ::...da li ce da valja ili ne nije ni bitno...
To je potpuno besmislen stav
soonne ::...vazno je da rade nesto NOVO ,njihovo ili nase kako god to da nazovemo da se sa tim ponosimo i da na tome i zaradimo pare....
Da se ponosimo proizvodom koji ne valja? Shocked
soonne ::...nemoj te price o narudzbama.te iste kitove za puske, automate isto oni treba da rade. privatnici ce uci vec kad nadju racunicu
Ne znam kako zamisljas da Zastava funkcionise, ali to je trzisna kompanija kojoj bas i ne ide sjajno (drzava godinama donira neke pare zarad socijalnog mira). U takvoj situaciji, razvijanje proizvoda sa neizvesnim trzisnim uspehom je neprihvatljivo. Po tebi, Zastava treba da nesto da napravi pa "kud puklo" a privatnici ce se ukljuciti AKO NADJU RACUNICU???Laughing Zasto ne bi bilo obrnuto? Ni HuK, SIG, Glock ili Colt ne prave slicne stvari za svoje oruzje vec to rade male firme za "aftermarket" delove.

offline
  • Pridružio: 13 Feb 2009
  • Poruke: 338
  • Gde živiš: Nis

@ Recce

Druze, pa sta razvija ta zastava? Toliko godina cu pravili 3 modela automobila ili 3 modela pusaka. Nigde nekih inovacija, usavrasavanja. Pa kinezi brze razvijaju parni katapult za nosac aviona nego li ovi u zastavi jedan pistolj. Nije to svemirski brod ili sve rade na papiru.

U Zastavi nema ni t od trzisnog razmisljanja i to je njen najveci problem. Cekaju narudzbine da bi nesto radili? Verujem da se u svakoj firmi po zavrsetku jednog projekta radi na usavrsavanju istog ili necemu drugom.

Dokle se stiglo s onim topom? M21 je sta u poredjenju s G36 recimo?

Prazan hod mozgova ubija zastavu, nista drugo.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 9837 korisnika na forumu :: 83 registrovanih, 8 sakrivenih i 9746 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, 357magnum, A.R.Chafee.Jr., Aleksej, Bane5, beki76, bobomicek, bojanM84, bojcistv, Borski1977, BrcakRS, celik, Clouseau, cuvarkuca, DaliborVukadinovic, DENIRO, Despot Đurađ, Devil city 1989, Djole3621, Draganeli, drimer, dule10savic, ElGenius, Ercomero, EXIT78, Ezbuck, Foxdie, g_g, gregorxix, havoc995, Igritelj, Ivica1102, Ivoo, jalos, jeen yuhs, jodzula, Kalem, kolle.the.kid, kybonacci, lanishtefm, Leteća Krofna, lima, LostInSpaceandTime, M74AB3, maksi007, Marko Marković, mercedesamg, miki69, Milan A. Nikolic, Milometer, Mldo, monomah, Mrav Obrad, Naj-Turs, nenad81, nikolapetkovic, novator, OgnjenMitric, OldKresoje, pfc74, pisac12, PITT, Radoslava, rodoljub, sap, Sarmat, sasovsky, Sirius, Sićko, Smd, ssekir75, svnedelja, Tihi86, tmanda323, Troja, veljko82, veljkovicdani, VJ, Vladoj, VNVK, vuk77, Zastava, zokizemun