HT-40 PED (Aries-F) i Jak-40 EI (Aries-A)

2

HT-40 PED (Aries-F) i Jak-40 EI (Aries-A)

offline
  • Pridružio: 01 Mar 2007
  • Poruke: 130

A jel' se daje najava i na tabli za polaske i dolaske? Very Happy
Da li se planira remont i osavremenjavanje tog cuda tehnike? Very Happy



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27363
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Evo malo ''rendegenskih'' snimaka JAK -40. Tu su i neke veoma retke varijante ovoga aviona.













offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

koliko HT-40 PED je ostalo u upotrebi?

offline
  • Pridružio: 28 Okt 2007
  • Poruke: 848

Sirius
Odlicni su tehnicki crtezi Jaka-40!
Da nemas slucajno ovako nesto i o An-26?

offline
  • Pridružio: 30 Okt 2007
  • Poruke: 994

Na sajtu [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] ima puno toga

offline
  • Pridružio: 05 Mar 2006
  • Poruke: 656

YAK-40 je nekad leteo moj drugar Ostojic koji je nekad leteo L-ove,21-inice.Nazalost nismo vise u kontaktu ali cu pokusati da ga nadjem
pozdrav Djordje

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27363
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Evo još fotki ovog skromnog lepotana...














offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Ima li neko fotografiju Jak-40 EI 71506? I sta je sa tim avionom?

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37730
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Slučajno sam na netu naišao na zanimljivu modifikaciju JAK-40 češkog instituta za letna istraživanja sa klipnim motorom M-601....

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

a to je upravo ovaj što je Sirius postovao gore u shematskim prikazima...



Ima li ko više podataka o ovoj modifikaciji i čemu je ona služila ?

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

M601 je motor od L410.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 921 korisnika na forumu :: 127 registrovanih, 12 sakrivenih i 782 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acatomic, Andrija357, AS, Asteker, Battlehammer, Bbbggg1979, Ben Roj, Bo96, Bobanzd, BojanB93, bojankrstc, bojanM84, bokicacar, Boris BM, Boris90, boromir, BORUTUS, boskelazo, branko87, C-Gun, Cirkon, Comyymoc, CraniumWhite, Czrweni, d.arsenal321, dearg, Deki Duga Devetka, Devil city 1989, dj.ape, djboj, Djokislav, doom83, Dragacevac, Dragon Order, dunavzed, Džekson, EVIDENTICAR, Gall, Georgius, Giskard, Glavonja049, Gligo01, gobrad, goran.vvv, GORDI, Goxy1, GveX, iceburn, Incognito, ivan979, Ivoo, Jeremiah, JK, Jose, Jovan1997, komsija1, Kruger, Krusarac, Kvazar, Lazur_01, Lester Freamon, Lucije Kvint, MarijaC84, Marko Marković, maxim_von_burdengate, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Miki 84, mikrimaus, Milan1996, Milanče222, Milos1987, mir juzni, Mirage 2000N, Mis uz pusku, mm1811, N.e.m.a.nj.a., Nemanja Opalić, nikolapetkovic, nuke92, OgnjenMitric, OldKresoje, orfanel, Oscar, Panter, Piani Jazzer, Polifon, Prečanin30, probisic, proka89, Prometeus, radovanstojkov023, radza1, raptorsi, raster12, Redred, Regrut Boskica, rovac, Sale0501, sevenino, Sin Boskic, Spinosa, Srdjadj70, StefanNBG90, tecataki, tomigun, travisrise, uruk, vathra, vensla, vidra boy, vladom6, vpetrovic, vrgudinac, vrlenija, vukovi, vuksa72, Walkers, XBMC, Zjmc, zlukic, zombicar153, Zoran1959, Zorge, Zrcalo, |_MeD_|