Nuklearna i H bomba

6

Nuklearna i H bomba

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11144
  • Gde živiš: Banja Luka

@...

Mislim da ovaj video nije bio.
Prikaz svih nuklearnih eksplozija od 1945. do 1998.
Kako se video primiče kraju, odnosno sadašnjem trenutku, postaje evidentno da je tek mali deo zemlje zaobišla nuklearna histerija, te da se eksplozije nižu jedna za drugom sve većom brzinom.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Sasa86 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 04 Sep 2013
  • Poruke: 1

Napisano: 04 Sep 2013 19:45

Evo jednog dobrog dokumentarca o H bombi [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 04 Sep 2013 20:17

evo jos jednog kraceg dokumentarca [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 109314

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3537
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

Одличан снимак, човјек се фино потрудио да напише доста занимљивих информација. А могу мислити какав је осјећај фарбати нуклеарну бомбу! Smile

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6830
  • Gde živiš: Srbija

Tada još uvek nije bilo u potpunosti poznato kakve su posledice po zdravlje, usled zračenja. Tako da ovi što je "maze i paze" verovatno nisu imali nikakvih strahova.

offline
  • VIKING 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 07 Feb 2012
  • Poruke: 514
  • Gde živiš: Srbija

Mene zanima da li postoji mera konkretno koliko minimalno obogacenog uranijuma je potrebno za pravljenje primitivne atomske bombe (koja radi kao sto je radio little boy(znaci ima metak,cev i metu)) ??
Neko je davno napisao da ukoliko se reakcija ne odigra veoma brzo (nzm da li to zavisi od kolicine uranijuma, ili brzine kretanja metka kroz cev do udara u metu, ja mislim da zavisi od kolicine uranijuma pa zato i postavljam ovo pitanje) dolazi do veoma male eksplozije i da se takve bombe nazivaju corci, cini mi se ??
Konkretno pitanje je : Koji je razlog za ovakvu vrstu nefunkcionisanja, dva moguca sam naveo, mozda neki sasvim treci razlog????

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6830
  • Gde živiš: Srbija

Imaš ovde: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ako pogledaš tabelu, videćeš da je kritična masa za Plutonijum 239 (korišćen za bombu "Fat Man") oko 10 Kg.

U zavisnosti od dizajna bombe, masa može biti i manja: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • VIKING 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 07 Feb 2012
  • Poruke: 514
  • Gde živiš: Srbija

Pa zar na ovom drugom linku ne pise da je za plutonijum 239 kriticna masa 5kg, a na wikiju pise 10kg to sto se tice fat mana, a za Uranium 235 se poklapaju cifre, tj 15kg.
Uzgred, hvala puno, ovo sam i predpostavio, ali reko bolje da pitam Very Happy
Jos jedno malo pitanje, od kojih sve elemenata pobrojanih u tabeli na wikipediji moze da se pravi atomska bomba, osim U235, i Pl239 ? I po cemu mogu da zakljucim da je element ili njegov derivat pogodan za atomsku bombu?

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6830
  • Gde živiš: Srbija

Ponovo pročitaj, ovoga puta pažljivo, zbog čega kritična masa fisionog materijala može biti i manja (drugi link).

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 27533
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

АТОМНАЯ БОМБА РДС-1


Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1598 korisnika na forumu :: 31 registrovanih, 4 sakrivenih i 1563 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 4816 - dana 26 Nov 2025 23:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4. Ozrenska, avijacija, blue, Bobrock1, Boxy, BUDDAR70, Cicumile, Coabelgrade, Despot1, Dimitrise93, ghoost, Giskard, goxin, GT, Jaxupa, Jaz, kolle.the.kid, KonstantinR, Lepi Jova, maCvele, Makssd85, Manjane, mat, Naj-Turs, nnovakis, nsharambasa, Polifon, RS28, S2M, Solunac na steroidima, v82