|
Poslao: 29 Maj 2022 13:13
|
offline
- Sirius

- SuperModerator
- Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
- Pridružio: 17 Maj 2006
- Poruke: 27348
- Gde živiš: I ja se pitam...
|
Stuka76 ::Odustao sam, obrisao sam poruku. kad sam pročitao da puštaju haubice na front da bi ih uništili. Nema više smisla ovdje.
Жао ми је због тога. Ја сам се потрудио да на твоју молбу анализирам текст који си поставио. Надам се да си тиме задовољан...А ово за хаубице ? Е, шта сам ја све овде читао и редиговао...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2022 13:38
|
offline
- danijell
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Mar 2011
- Poruke: 2861
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: burevesnik, Romibrat, upitnik, Denaya, komkom, amaterSRB, Trinitron1, Niske, Još malo pa deda, ras007, Wrangler, ssekir75
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
zalutalo prase ::Један видео клип о тренутном стању у Светлодарску и реакцијама становника на ослобађање града...
Tekst za link
Ovi su baš imali sreću da grad kod utvrđene liniji bude pošteđen razaranja. Čak i TE. Samo što više ovakvih gradova da bude... Ovdje se život vratio u normalu pa skoro isti dan...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2022 13:40
|
offline
- Pridružio: 03 Apr 2022
- Poruke: 393
|
Na kojem dijelu fronta su Ceceni sad?
Slabo ih vidjam od kad je Mariupolj oslobodjen.
Evo jedan video dnevne doze,lokacija i vrijeme snimanja su mi nepoznati.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2022 13:52
|
offline
- Pridružio: 18 Nov 2017
- Poruke: 1444
|
mean_machine ::...
Ako ih uniste na vagonu, to je samo unistene haubica, ako je pak uniste na frontu to je unistena haubica a i posada, a posadu moras da obucis ima neke razlike u odnosu na sovjetske, plus je efekat na moral mnogo gori ili bolji kako gledas ako je uniste na frontu.
...
Sa druge strane amerikanci su jurili vijetnamske linije dostavke naoruzanja godinama poprilicno neuspesno a upotrebili ogromne resurse...Ispravite me ako gresim ali taj lov na nauruzanje se istorijski nije pokazao kao presudan nacin za unistavanje protivnika
Rusi imaju samo resenje da preseku mostove i da se nauruzanje zadrzi u jednom delu zemlje. Zasto to ne rade niko ne zna.
Ruska avijacija nema resursa ni sposobnosti za dubinske napade po dubini i lov za tim naoruzanjem. Vidimo da se haubice nesmetano voze na front...takodje i tenkovi.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2022 13:56
|
offline
- zdrebac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jan 2012
- Poruke: 3591
|
Al ste se uhvatili haubica i njihovog pustanja na front.
pa sasvim je logicno.
isto tako nemci pustaju rusima da im prodaju gas da ne bi neko drugo kupio
Sve prsti od logike u zadnje vreme...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2022 14:00
|
offline
- Pridružio: 18 Nov 2017
- Poruke: 1444
|
bojank ::
Jeste, elektro-mehanicki analogni. Feritna jezgra, sto govori dovoljno o "krstenici".
Nije mi sad bas najasnije dali je to elektromehanicki digitalni ili analogni.
Inace mehanicki racunari (i prediktori kretanja) su vec valjda postojali u nekom obliku u brodovima u svetskim ratovima...a mislim da i kod pvo topova vecih kalibara. Lepo bi bilo da neko obradi tu temu ako ima znanje i vreme. Inace stabilizacija i izracun elemenata gadjanja na cilj koji se krece valjda potice od brodova....Zanimljiva tema...
(Inace analogni racunari imaju jednu prednost- a to je instant resevanje sistema obicnih linearnih diferencijalnih jednacina, koji digitalni racunari mogu samo da sanjaju. )
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2022 14:01
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39638
|
Ah ti jebaccc jebacc nahuj [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Nikson Čečeni su u rejonu Severdonjck-Lisičansk-Liman
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Maj 2022 14:01
|
offline
- Pridružio: 23 Maj 2014
- Poruke: 1163
|
Frunze ::
Новости са Херсонско-Николајевског фронта.
Украјинци су покушали офанзиву преласком реке Ингуљец код Давидовог Брода, преко моста који су до јуче користили цивили за прелазак из зоне Украјинске контроле у зону Руске контроле и обрнуто. Јурини извори кажу да је резултат тога 50 мртвих Украјинаца и 8 комада уништене војне технике. Код Руса има само рањених.
Evo i prvih snimaka...
https://t.me/HersonVestnik/4647
|
|
|
|
|
|