Poslao: 17 Jun 2022 09:53
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6614
|
Voja1978 ::
daleko nadilaze ukrajinske mogućnosti i samo fali fotografija nekog zapadnog generala koji je time komandovao. Rakete su verovatno ukrajinske, što da ne.
Što se tiče ovih zapadnih plaćenika, ja rizikujem da me sada razapnu ali zar nije bilo istih tih priča o nekim generalima NATO u Azovstalju
Ne bih ja potcijenjivao protivnika.Zašto misliš da nisu sposobni?Rakete čije su, to će da vidimo.
Ako nismo vidjeli, ne znači da se nije desilo ili da ne postoji.
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
Poslao: 17 Jun 2022 09:57
|
offline
- Voja1978

- Elitni građanin
- Pridružio: 11 Dec 2010
- Poruke: 2410
- Gde živiš: Beograd
|
Ne potcenjujem ja njih nego samo kazem da nemaju tehnicke mogucnosti da konstantno odrzavaju ovako visok nivo obavestajnog rada na celoj teritoriji fronta. Postoji samo jedna adresa za tako nesto.
Slazem se da postoje stvari i koje mi nismo videli (Bog, bol...), ali u oblasti razmene informacija, a forum je deo toga, treba "operisati" samo sa onim stvarima koje mogu da se dokazu. Dok ne vidimo zarobljenog ili ubijenog NATO generala, nije ga bilo.
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2022 09:58
|
offline
- danijell
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Mar 2011
- Poruke: 2755
|
flokac ::bice zanimljivo pratiti razvoj situacije oko Azot fabrike , jer sudeci po snimcima tamo su uglavnom strani americki i ostali placenici
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Zanimljivo je ovo. Onako na sva zona, grad pred padom i onda je ukrajinska legija stranaca došla...
Zar je dotle došlo da će stranci da povrate grad, pored toliko ljutih boraca Ukrajine protiv Rusije. Dobro, treba njima neka propagandna protivteža onima iz Čečenije, Vagnera...
Ali na kraju puče most, ostadoše izolovani i preostalo samo plivanje kao opcija nazad. Ako se ovi predaju, biće veselo. Čak i za strance koje nisu ostali na pogrešnoj strani rijeke. Kada još više krenu priče i u "ozbiljnijim" zapadnim medijima... možda nije problem manjak oružja, nego kako se koristi vojska... Moraju oni nešto zakuhati da pravdaju usporavanje slanja oružja...
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2022 09:59
|
offline
- draganl
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 13 Maj 2022
- Poruke: 678
|
Телевангелист је од генералног директора из Вашингтона привремено добио виши статус и ево постројава ове ниже рангиране који су до сад мислили да нешто значе.
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2022 09:59
|
offline
- Trinitron1
- Elitni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 1817
|
Две крстареће ракете "Калибр", погодиле фабрику Екватор у Николајеву.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2022 10:03
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6614
|
@Trinitron1
Osim para aviona sad vidimo i pare Kalibra.
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2022 10:31
|
offline
- zdrebac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Jan 2012
- Poruke: 3015
|
S2M ::
Više me brinu ove PB rakete.Da li je to došlo sa zapada ili su to one ukrajinske???
otprilike pre nedelju dana (mozda i vise) sam stavio vest da su ukri potvrdili da su zapadne protivbrodske rakete stigle kod njih.
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2022 10:31
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6614
|
Previdio tu vijest, a i nešto ne vjerujem.Prije vjerujem da je to ukrajinska raketa, ako je u opšte.
Nikolaevsko Herskonsko napravlenije.
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2022 10:38
|
offline
- Pridružio: 17 Dec 2011
- Poruke: 74
|
Voja1978 ::
Hehehe, doći ćete svi na moje stanovište o mobilizaciji, samo čekaj. Rusi nastupaju sa pet-šest armija i osvajaju 300 m dnevno. Sad, ili su Ukrajinici neki nadljudi koji mogu da se bore sa 10-1, ili Rusima jednostavno nedostaju ljudi. A njih ne mogu da uvezu sa Marsa, već isključivo da ih mobilišu.
Ja samo mogu da pretpostavim šta bi bilo da Rusi nisu povukli sve te snage sa Kijeva i Černigova na Donbas, kako bi se danas stvari odvijale.
Mislim da gresis, jer potenciras da se Rusima zuri, a to po meni uopste nije tacno. Zasto bi trosili vece resurse za cilj koji nije vremenski ogranicen, ili bar nije hitan. Iz Novog Sada do Beograda, mozes ici peske, biciklom, kolima, busom, sportskim avionom, helikopterom. Dakle upotrebices prevozno sredstvo, koje daje najbolji odnos cene i kvaliteta za cilj koji ti je potreban.
Zasto bi Rusi zurili, kada vreme radi za njih na nekoliko razlicitih nivoa? Ukrajina nece pobeci, delovi zemlje gde su Rusi vecina, takodje nece nigde otici. Vec i zapad priznaje (uprkos prethodnoj propagandi) da je pitanje vremena kada ce Rusi uzeti ono sto zele. Bilo koja vojna pomoc za Ukr je bacanje para i resursa, to je valjda svima jasno.
Do pocetka jeseni ima jos 3,5 meseca. Vise nego dovoljno i da Rusi zavrse SO i da konacno EU shvati, koliko ima se isplate sankcije koje vise stete nanose sebi, nego Moskvi. Ukoliko budu uporni, jesen/zima ce im dati priliku da jos jednom razmisle. Pitanje je samo ko ce se prvi zapitati, gradjani zemalja EU ili sami lideri? Zasto placamo skuplju struju, naftu, hranu, usluge, kredite i ko zna sta sve ne..
Verujem da kada dodje do pravih pregovora oko mira, da ce najvaznije sankcije Rusiji biti ukinute, a da ce ostaviti sankcije na zvake i kondome, da bi pred svojim gradjanima zadrzali sliku "bili smo u pravu - sankcije daju rezultate".
|
|
|
|
Poslao: 17 Jun 2022 10:49
|
|
Načelnik britanskog generalštaba : "Rusija je sposobna za manje taktičke uspehe ali nije više u stanju da zauzme velike delove Ukrajine"
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Znam da je Dailymail teško smeće, ali to su reči najviše rangiranog Britanskog oficira
Njegove reči valjda imaju neku težinu.
Nadam se da debelo greši, ali s obzirom na to kako sporo ovo ide, više niušta nisam siguran...
|
|
|
|