Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

1010

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2024. komentari

online
  • Kubovac  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 12 Jul 2016
  • Poruke: 6785

bojank ::
Opet, da cujemo tvoje objasnjenje zasto nema sekundarne eksplozije raketnog goriva?
Prazan? Niti ima tragova da je dejstvovao, niti ima logike da prazan stoji na polozaju.
Da cujemo razloge?



99-te godine se toliko toga, a što nema logičkog opravdanja, ipak desilo kod nekih naših jedinica PVO. Tako da je teško da mi tražimo "logiku" zašto neko stoji "prazan" na položaju (ako je uopšte prazan).
I opet 99-te, bilo je slučajeva direktnog pogotka u SLO otpozadi u motorni deo pa rakete nisu eksplodirale u prvom trenutku. One jesu u konačnici izgorele sa lanserom, ali je prošlo vremena. Ovde se snimci uglavnom brzo završavaju i ako odmah ne vidimo sekundarne eksplozije, na znači da ih kasnije nije bilo.

I na kraju...mora li svaki pogodak u lansirno oruđe nekog sistema PVO značiti i aktivaciju raketa? Ne mora. Zavisi od više faktora.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 29 Jun 2011
  • Poruke: 1313

Stigle fotke Džankoja sa satelita.




Pišu da je 1 Su-27 ovde nastradao.



offline
  • Pridružio: 25 Jun 2023
  • Poruke: 61

babaroga ::Krvava Devetka ::koji pravac bi im bio najpogodniji za zauzumanje Harkova?

Isto pitanje i za ostale clanove foruma?


Babarogi se sve cini da ce Harkov pasti ko sto je Zagreb pao 8. maja 1945. Nesto puskaranja sa zaostalom ustasijom koja je zakasnila da razguli za Blajburg, i poneki lonac vruce vode sa prozora.

Harkov nije vojni cilj.


Ja verujem najviše u teoriju da Rusi nemaju pojma kde su poši ili došli. O nekim vojnim ciljevima nema govora niti mogu da pobede a znaju da ne smeju da izgube. Ima izreka “ ko pijan …..”

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

još jedna ulična mobilizacija.
nekako nemam dojam da je narod na strani ovih Stoltenbergovih otmičara.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2022
  • Poruke: 792

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] --- Počela produkcija TOS-3 Dragon ... Prema TOS-1A, domet se povečava sa 6 Km, na 15,2 Km... Dali, če to, nešto da promeni sliku na bojišnici..

offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6699

Citat:Ima izreka “ ko pijan …..”

Ima i ona da ljudska glupost nema granica.

offline
  • Webb 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 29 Mar 2006
  • Poruke: 785

grenadir ::https://twitter.com/Trollstoy88/status/1781316533462933943 --- Počela produkcija TOS-3 Dragon ... Prema TOS-1A, domet se povečava sa 6 Km, na 15,2 Km... Dali, če to, nešto da promeni sliku na bojišnici..

Realno Tosu je ozbiljna mana mali domet a velika je to masina da je sakrijes od ATGM-ova.

Pitanje je samo koliko komada planiraj uda prozivedu i koliko brzo.
Ako se nevaram tos je napavljen u 20setka komada samo

Izasle sateltiske snimke unistanje s300/400 od pre neki dan .
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Jel ima neki relan tehnicki razlog zasto lanseri stoje jedan pored drugog ili rusi i dalje prave pocetnicke gluposti.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

tehnički mislim da ne, jer koliko se sjećam imaju mikrovalni link dosta velikog dometa između dijelova sistema, mogu se razbacati na širem području.

da li ima neki taktički, nemam pojma.
možda im je tako lakše osigurati stražu, tj. štititi dijelove od diverzija.

offline
  • Pridružio: 22 Jan 2012
  • Poruke: 2338

TOS kao lansirnu platformu nije problem napraviti. Verujem da su napravili više od 20 komada. Pa samo desetak, možda i više ih je izgubljeno do sad.

Tu je raketa, već nešto oko čega se treba pomučiti. Povrćanjem dometa se povećava i šansa preživljavanja orudja a time i smanjenje ekonomskog troška pravljenja novih lansera. Ovo su mali dometi, konstrukcija lansera je masivna, te time ne zahteva neku visoku tehnologiju samog lansera.

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 38544

Denaja ja okačio dva snimka uništenja TOS-a samo nedavno jedan sa FPV i jedab Bombicama iz Baba Jage od početka godine većina ih je pogođena sa FPV dronovima.

01 Jan 2025 10:49 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 939 korisnika na forumu :: 90 registrovanih, 19 sakrivenih i 830 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, 357magnum, AK - 230, Baždaranac, berste23, bigvlada, bojcistv, Borski1977, BrcakRS, brufen, BSD, cemix, Cicumile, cole77, comi991, DavidA, deki1001, Df410, Dimitrije Paunovic, Dogma21, Dorcolac, Draganeli, drimer, Electron, Gogi do, GrobarPovratak, GUARIN, hvost, icemilos, Imperator_Aleksandr_lll, j-22orao, jalos, Jeremiah, Jozo74, Kobalt01, kolle.the.kid, Kriglord, Kubovac, kybonacci, laurusri, lcc, leptirleptir, lindr, magyar, MarijaC84, mat, mercedesamg, Mi lao shu, Miler88, Milos1389, Mirsen, Moldovan, N.e.m.a.nj.a., Natuzzi, nemkea71, Neutral-M, Nikolajevic, novator, Ns1975, OgnjenMitric, partyzan, pavle_pzs, pein, Piani Jazzer, pisac12, Prečanin30, Pururin, Putnik22, R_038, RajkoB, raptorsi, RJ, ruger357, ruma, skok, slowhand, sova72, Srky Boy, synergia, tanakadzo, troki1971, Valter071, VekiJ, vidra1, Vladko, VX1, wizzardone, x011, zivojin32, Čivi