|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Apr 2016 13:49
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33451
|
Testiranje AIM-132 ASRAAM u vazdusnom tunelu
Citat:The objective of the test was to investigate the separation characteristics of several armaments, which included the AIM-132 as well as the AIM-9X, AIM-120C, AGM-154 Joint Stand-off Weapon, GBU-32 (1,000-pound Joint Direct Attack Munition) and Paveway IV, from internal and external weapons stations of the Short Take-off and Vertical Landing and Carrier Variant versions of the JSF aircraft.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2016 11:17
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
F-35's International Debut Will Be in the Netherlands
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2016 11:58
|
offline
- Sim.a
- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2009
- Poruke: 3419
- Gde živiš: Zemlja čuda
|
Neko je ranije rekao kako F-35 može da nosi rakete kratkog dometa smo na spoljnim nosačima. Na ovoj slici je lansiranje AIM-135 iz unutrašnjeg spremnika. Da li to znači da može i AIM-9X unutra ili samo AIM-132?
Mogu li se lansirati ili izbacivati rakete i bombe iz trupa ako je montiran top spolja?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2016 16:19
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33451
|
Za sada nosi AIM-9 spolja ali ce moci i unutra u buduce, to im nije sada neki prioritet. A top ne smeta otvaranju spremnika, nabudzili su ga taman. To kod B i C naravno, kod A je ugradjen.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Apr 2016 23:38
|
offline
- ltcolonel

- Stručni saradnik foruma
- Nebojša Đokić
- vojni istoričar
- Pridružio: 03 Jun 2010
- Poruke: 4063
- Gde živiš: Novi Beograd
|
- 15Ovo se svidja korisnicima: stalker, Gargantua, MB120mm, lakiluciano, kalens021, ninareflex, ssekir75, lacko, vladetije, bozomotika, mushroom, Kaplar, amaterSRB, amir3045, Milos82
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Za dog fajt im je mnogo važnije da sedište za odbacivanje radi kako treba jer im je to jedina šnasa da pilot preživi borbu u dog fajtu sa nekim iole modernim lovačkim avionom. Od Spitfajera i Mesera pa na ovamo. Dovoljno su brzi da pobegnu od Njepora ili Albatrosa.
|
|
|
|
|
|
|
|