G-4 Supergaleb

256

G-4 Supergaleb

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Фотографије Игора Салингера.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2591
  • Gde živiš: Čačak

Evo nešto o našoj prvoj devojci pilotu na G-4 .
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

Pilot koji je leteo preko 60 tipova letelica: G-4 je poluproizvod, G4M u startu nije dobro rešenje

Citat:BEOGRAD – U veoma zanimljivoj debati u komentarima na temu Novog Aviona vazduhoplovni inženjer Marko Ivanković razmenio je mišljenja sa druga dva vazduhoplovna inženjera od kojih je jedan trenutno zaposlen u VTI-ju dok je drugi nekada vodio tu instituciju. U jednom trenutku pravac leta teme promenjen je ka avionu G-4 Supergaleb. To je motivisalo jednog od najkvalifikovanijih pilota u našoj zemlji (ne samo u vojnoj avijaciji) da se javi. Sinoć je poslao više komentara na pomenuti post a mi smo odlučili da uz njegovo odobrenje, i za sada anonimnost, njih pretočimo u poseban post. Uživajte.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 27 Jan 2013
  • Poruke: 1

Hvala vam puno, svima, na postovima, što slika, što teksta. Uspela sam da završim projekat zahvaljujući vama Smile Very Happy

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Procesljah unazad i vidim da nije bila ova slika ,jedino ako nije postavljena na neku drugu temu .
Mala ali fina Smile


offline
  • lacko  Male
  • Super građanin
  • doktor medicine
  • Pridružio: 10 Sep 2009
  • Poruke: 1493
  • Gde živiš: nis

proka89 ::Pilot koji je leteo preko 60 tipova letelica: G-4 je poluproizvod, G4M u startu nije dobro rešenje

Citat:BEOGRAD – U veoma zanimljivoj debati u komentarima na temu Novog Aviona vazduhoplovni inženjer Marko Ivanković razmenio je mišljenja sa druga dva vazduhoplovna inženjera od kojih je jedan trenutno zaposlen u VTI-ju dok je drugi nekada vodio tu instituciju. U jednom trenutku pravac leta teme promenjen je ka avionu G-4 Supergaleb. To je motivisalo jednog od najkvalifikovanijih pilota u našoj zemlji (ne samo u vojnoj avijaciji) da se javi. Sinoć je poslao više komentara na pomenuti post a mi smo odlučili da uz njegovo odobrenje, i za sada anonimnost, njih pretočimo u poseban post. Uživajte.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Г-4М

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2010
  • Poruke: 413

2012 Embarassed

offline
  • Buva  Male
  • Legendarni građanin
  • amater u pokušaju
  • Pridružio: 10 Apr 2010
  • Poruke: 3313
  • Gde živiš: i ja se pitam...

BSD ::Oba prototipa M verzije su napravljena 1991. godine, pa se cekalo osam godina da polete.
Poleteo je samo jedan G-4M.Drugi nikad nije poleteo.

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Kakav sad drugi prototip??? Zar nije urađen samo jedan (23646), a od svega ostalog (G-5, TURGA) se odustalo?
Question

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 940 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 6 sakrivenih i 864 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., aleksandar89, aleph_one, annon, Apok, as2025, Belac91, BlackTower, Bojan198527, Bozjidar87, brufen, Cirkon, Comyymoc, CraniumWhite, Djota1, DonRumataEstorski, dule10savic, El-Komadante, Electron, elenemste, Feller, Georgius, Gitzherai, goran.vvv, gorankuba, Great White, GveX, HawX, HrcAk47, iceburn, Ilija Cvorovic, Insan, Kalem, Konda, Lucije Kvint, mercedesamg, Metanoja, Mika777, Milometer, milos97, mirkoro, misaru, mnn2, Mzee, Ne doznajem se u oružje, nebkv, nnovakis, Oscar, pera bager, Pilence, Ray1973, rovac, ruma, scimitar19, Sharpshooter, Smajser, sombrero, Srki98, stegonosa, tomo2, ujke, umpah-pah, veljko82, Vlada1389, Vladimir90, Vojo06, vrgudinac, WELJKO, |_MeD_|