General Dynamics F-16 Fighting Falcon

153

General Dynamics F-16 Fighting Falcon

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

mozda bi ova dva videa mogla da pomognu oko toga da li 29-ka moze da penje vertikalno posle poletanja Smile sorry za off

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6928
  • Gde živiš: Srbija

Ne to nije ono o čemu smo pričali. Avion iz brišućeg leta, na visini od par desetina metara od tla, naglo penje u vis pod uglom od skoro 90 stepeni. Nastavlja penjanje pod tim uglom sve do visine od nekoliko kilometara. Mislim da je danski pilot izjavio da je išao do visine od 9 kilometara i da takav manevar izvodi na svim earomitinzima.



offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

Jester

Баш сте упорни...па дали сте чули за кинетичку енергију..то што причате је далеко лакше извести него кренути из полетања. Образац..mV2/2..па сад размислите..кад причате о "способности" пењања из оствареног бришућег лета на малој брзини.
Људи вас озбиљно схватају и показују вам оно што је за показивање..а тај профил лета који ви наводите..је благо речено "смешан" и није за "дичење".
Тим профилом лета недичи се ниједан озбиљан пилот и озбиљна машина. И не верујем да би се са њим дичила и посада иједног Ф 16. Свесни су да је то Њутн још пре три века појаснио.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Danac u poseti kod Francuza

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Izmir-Turska
Soloturk i PAF

offline
  • Nikola Vukota
  • Multimedija , creativity work- world of disajn
  • Pridružio: 08 Sep 2010
  • Poruke: 1025
  • Gde živiš: ZEMUN - Gardoš - Forsaž - BB.

- Upravo što navodi koega Djordje , egzaktan reper brzine uzdinanja jednog aviona, pod forsažnim režimom je NAKON ODVAJANJA STAJNOG TRAPA OD PISTE nakon vrlo kratkog zaleta. ( A ne iz brišućeg leta u isti ) ! ... U tom kontekstu letnih perfomansi, MIG-29 je iznad F-16. Uzgred i naši su piloti radili ovaj manevar forsiranog fertikalnog penjanja pod forsažom.

- Da se vratim temi i zavirimo u hale gde poljaci remontuju svoje F-16. :























offline
  • Pridružio: 07 Jun 2011
  • Poruke: 780
  • Gde živiš: Beograd

VITEZFOREVER to nisu remontne hale gde poljaci remontuju svoje F-16,vec proizvodna linija lockheed martin-a...
evo fotki sa istog mesta



offline
  • Nikola Vukota
  • Multimedija , creativity work- world of disajn
  • Pridružio: 08 Sep 2010
  • Poruke: 1025
  • Gde živiš: ZEMUN - Gardoš - Forsaž - BB.

@Celeron

... Hvala na ispravci ! Zbunila me crveno-bela oznaka na trupu , a predvideo sam američku zastavu u pozadini. Slike remonta MIG-29 se mogu naći normalnoo u polskom zavodu i poverovao sam da su i poljaci ovladali remontom F-16. Izgleda da će još vode proteći koliko god poštovali svoju tehniku da samostalno ovladaju remonrom F-16. Odatle i nečudi apel polljske upućen USA o povremenom dolasku američkih stručnjaka radi redovnog servisa njihovih F-16.

-







offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Agresor na vezbi Northern Edge 2011

offline
  • Pridružio: 12 Jun 2011
  • Poruke: 38

Zestoko lobiranje za prodaju F 16 aviona i drugog naoruzanja Tajvanu.

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1301 korisnika na forumu :: 61 registrovanih, 5 sakrivenih i 1235 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 037, A3C, airliners, AleksSE, alex71, AMX72, Andy, Avalon015, blatruc82, Brankojle, Chainsaw, Crazzer, Darth Malak, deLacy, Despot Đurađ, Dixtrix, djonsule, Dovla 1980, Draganeli, dukajov, flavius89, Hans Gajger, howyesno, hyla, InzenjerBL, Kajzer Soze, Klonfer83, Kobrim, Koplje, Linda, Manjane, mikoyan21, milenko crazy north, MILO-VAN, Milometer, Mićko, moldway, Natuzzi, nebkv, nelezele, nenad81, Novakomp, oblivion, Paklenica, Panter, pein, Pilence, RD84, Ripanjac, saputnik plavetnila, Srky Boy, TheDictator, tomigun, Tvrtko I, VanZan, vathra, Velizar, Velizar Laro, Wehicle, ZetaMan, zziko