MIG-21 "Fishbed"

854

MIG-21 "Fishbed"

offline
  • Aleksandar
  • Pridružio: 30 Okt 2012
  • Poruke: 897
  • Gde živiš: Kraljevo

ima li neko informaciju koliko BIS-eva je kupila sfrj, i koja je okvirno cena 1 komada bla u dolarima ?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23229
  • Gde živiš: Beograd

Купила је 46 МиГ-21бис-САУ и 45 МиГ-21бис-Лазур.



offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24134

Poznata fotka bis-a sa R-27R i R-73 iz sastava VVS krajem 80-tih .Vidi se da ima neku nadogradnju ispod kabine ?




i 21-93 sa tim istim raketama



Da li je ovo na gornjaci krila do trupa zaista samo neko ojacanje ili je ipak nesto drugo u pitanju ?

Jos fotki sa TS na kojima vidimo kako 21-93 tako i IAF bis UPG Bison sa R-27R i R-77 te R-73 , od poznatog nam autora Smile

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23229
  • Gde živiš: Beograd

Реј на првој слици није ''бис'' већ СМ. Слика је из 1989.

Citat: Da li je ovo na gornjaci krila do trupa zaista samo neko ojacanje ili je ipak nesto drugo u pitanju ?

Реј то је диспензер мамаца.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24134

Napisano: 26 Okt 2013 23:28

^

Da ,kako ja te biseve nesto mmmmm Razz Hvala zixo Smajli .Nego sta ce biti ojacanje na vezi krilo-trup ili neki kontejner sa opremom ?

Dopuna: 26 Okt 2013 23:31

^

Hm,jeste ali samo na kraju valjda ,nije zar citavom duzinom ?Ako je tako onda nije ojacanje ( mada opet mozda i jeste ) uz to da ima funkciju aktivnog ometaca ?

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23229
  • Gde živiš: Beograd

Једноставно носач бацача мамаца.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24134

^

Oket Smile ,nego sta mi je interesantno ,to da ovi bis UPG iz IAF nisu dobili recimo K-36D u kabini vec ostala ona stara .Nemogucnost ugradnje ?

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23229
  • Gde živiš: Beograd

Седиште је остало старо.

Ево сад видим да је тај носач мамаца назван конформны контейнер.

offline
  • Aleksandar
  • Pridružio: 30 Okt 2012
  • Poruke: 897
  • Gde živiš: Kraljevo

@ zixo znaci vise od 90 komada, pa nek je cena bila 1 milion dolara to je za danasnje pojmove mnogo, a bila je veca sigurno, i na sve to bar 200 pilota samo za te migove, odrzavanja, mnogo para,

kako smo mi jadni , i bivse nam republike, pa to je strasno, sad se preganjamo da kupimo 6 komada lovaca, i to posle vise od 27 godina i to visi o koncu, hrvati krpe neke krame na divlje, ostali nemaju nista, tuzno !

offline
  • MiGac 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 22 Dec 2008
  • Poruke: 467

Iz priča i memoara Suada Hamzića:

Citat:I sve to bilo bi u prvom momentu skuplje ali, na duge staze, znatno jeftinije od jednostranog pračenja istočne, Sovjetske, varijante naoružavanja vazduhoplovstva.
Tada smo MIG-ove plaćali , koliko ja znam, oko 3,5 – 4 miliona dolara u lovačkoj varijanti a uz njih smo morali kupovati posebno, po diktiranim cenama, i razne stepenice, podmetače, agregate na kamionima i ostalo što smo mi tada mogli proizvesti bolje, jeftinije pa čak prodati i njima ....

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 933 korisnika na forumu :: 16 registrovanih, 1 sakriven i 916 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Asprilja, darkojbn, Darth Wader, deLacy, djonsule, draganl, HrcAk47, mikki jons, Milos82, nixos, orfanel, Shilok, sova72, Titan, tubular, Zastava