Tupoljev Tu-160 (Blackjack)

16

Tupoljev Tu-160 (Blackjack)

offline
  • Pridružio: 21 Apr 2011
  • Poruke: 1464

U letu:



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

GJ Flanker ::Da, cifra od 45 t je izgleda dosta pouzdana, jer se pojavljuje u različitim izvorima i da, spoljašni teret je nesvrsishodan, to sam i mislio pod "iz različitih razloga". Degradacija aerodinamike dovodi do smanjena ostvarljive brzine, smanjenja akcionog radijusa, povećava radarski odraz...
Slažem se čista teorija - bez praktične koristi!

Mislim, da ukoliko se za to odluče, da će Rusi na Tu-160, za razliku od Amerikanaca na B-1B (na podtrupnom nosaču), ugraditi novi optoelektronski kompleks senzora uvlačujućeg tipa. Nešto nalik Platan sistemu na Su-34, mesta verujem u trupu Tu-160 ima valjda dosta, barem se nadam tome!



Бомбовая нагрузка, максимальная 45 (40)

sa

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Montiranje aviona iz prve serije u Kazanju



offline
  • Pridružio: 21 Apr 2011
  • Poruke: 1464

MAKS 1995

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

U sastavu 184 TBAP u AB Priluki Ukrajina


Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2009
  • Poruke: 4968
  • Gde živiš: Šid

predivna fotka dopunjavanja labuda Wink

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Daljnaja Avijacija



Dobar ruski link sa mnostvo detalja

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Jedan od kontrolnih panela u kabini


offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4957

Verovato nisu ali ko zan čime su sve lemali Čečeniju.
No u budućnosti će sigurno kada pristignu ovi novi krstareći projektili sa klasičnim bojevim glavama.

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2009
  • Poruke: 4968
  • Gde živiš: Šid

ihaaaaaaa Wink

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

vrabac ::Verovato nisu ali ko zan čime su sve lemali Čečeniju.
No u budućnosti će sigurno kada pristignu ovi novi krstareći projektili sa klasičnim bojevim glavama.


Sumnjam da su strateski raketonosci-bombarderi upotrebaljavani bilo u Ceceniji bili u Gruziji .Malen je to zalogaj bio za njih .Pogotovo `Labud` i `Medved` ciji je osnovni cilj- teritorija SAD .
Naravno sa novim krilatim raketama sa konv. BG bi mogli biti iskoristeni u nekom sukobu `niskog intenziteta`.Mada pored Tu-22M3 i Su-34 ne bi bilo potrebe da se `zamaraju` . Smile

offline
  • Pridružio: 21 Apr 2011
  • Poruke: 1464

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1282 korisnika na forumu :: 67 registrovanih, 8 sakrivenih i 1207 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 6.5lapua, A.R.Chafee.Jr., AleksSE, Asteker, bestguarder, black venom, Bo96, bobor, bukefal, C-Gun, cuvarkuca, darionis, deLacy, djonsule, dule10savic, eagle.rs, Foxdie, gajasvi, Giskard, Glavonja049, Imperator_Aleksandr_lll, Ivica1102, Ivoo, jalos, Jeremiah, Jeremija98, Kajzer Soze, kasikaz, kib, kihot, Konda, Krin, kybonacci, Laluvr, limeni, LjubisaR, Lotus, Marko Marković, Marko00, Marko88, maxim_von_burdengate, Metanoja, milenko crazy north, Milenko_M, Mirage 2000N, mkukoleca, momcilob55, nenad81, nnovakis, nuke92, Orc, Paklenica, PO1974, proka89, retiredlt24, rodoljub, royst33, Sioux7674, stalja, stegonosa, Velibor Radoja, Vzor50, xAlex2, XBMC, zeka013, 79693