|
Poslao: 06 Maj 2022 15:43
|
offline
- Pridružio: 01 Dec 2018
- Poruke: 46
|
Da li postoji neka okvirna brojka koliko M80 se uopšte planira modernizovati ?
Kakvo je radno mjesto komandira sada kada nišandžija ima optoelektroniku, da li komandir na nekom svom ekranu gleda šta i nišandžija ili ?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 06 Maj 2022 18:32
|
offline
- goxin
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2013
- Poruke: 8112
- Gde živiš: Srpsko Sarajevo
|
@Overkill
Ovo je samo malo doređena stara kupola , da moze termoviziju da primi i bacac granata ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Maj 2022 18:04
|
offline
- acatomic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 10 Jun 2008
- Poruke: 4623
|
Citat:Ploče balističke zaštite za povečanje nivoa zaštite složenih borbenih sistema
Ploče balističke zaštite namenjene su za povećanje nivoa zaštite složenih borbenih sredstava od konvencionalnih zrna municije 12,7 mm i većih - zajedno sa oklopom borbenog stedstava. Ploče balističke zaštite su izrađene od kompozicije presovanog polietilena visoke molekularne gustine i keramike silicijum karbida ili aluminijum oksida u debeljinama zavisno od željenog nivoa zaštite.
Balističke ploče su ravne, a njihove dimenzije i oblik su definisane konstrukcionom dokumentacijom za balističko oklopljavanjem željenog borbenog sredstava. Oblik balističke ploče je načelno pravougaonog oblika ili neke složene pravougaone površine a najveće dimenzije su 525mm x 1257mm.
Izvor -> [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Maj 2022 20:33
|
offline
- Pridružio: 21 Okt 2013
- Poruke: 150
- Gde živiš: Nis
|
M-80 je kopija kog inostranog vozila ? Ili smo mi sami smislili dizajn?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Maj 2022 21:07
|
offline
- HrcAk47
- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Mar 2017
- Poruke: 2897
|
Nije kopija, uzor mu je francuski AMX-10P, mada je naše čedo poprilično bolje.
Generalno jedan od uspelijih projekata.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Maj 2022 22:44
|
offline
- HrcAk47
- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Mar 2017
- Poruke: 2897
|
Pa A verzija ima bitno bolje rešen motor i transmisiju, oklop je malo racionalnije urađen i generalno pruža bolji nivo zaštite od napred i sa strane.
Top je u nas nešto gori, i Francuz nosi dosta više džebane. Vidra kupola, da top nije zajebavao, bi bila vrh, i imali bi prvi serijski BVP sa SUV.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Maj 2022 22:59
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22289
|
I da je uveden 1992. kako je trebalo, japanski Type 89 bi ga pretekao za dve godine. Ali i dalje dve godine pre A3 Bradley-a i godinu dana pre CV-90.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Maj 2022 07:13
|
offline
- Pridružio: 18 Nov 2017
- Poruke: 1444
|
Ko proizvodi taj dodatni oklop? Ko u srbiji proizvodi HDPE i keramike kao boron karbid? Ja sam ranije razumeo da je dodatni oklop buseni celik visoke cvrstoce...tj oklop sa rupama dimenzionisanim za 12.7mm.
A autor je verovatno mislio na UHMWPE a ne na HDPE.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Maj 2022 17:00
|
offline
- Pridružio: 21 Okt 2013
- Poruke: 150
- Gde živiš: Nis
|
Ko je po vama bolji zamenik ( kada drzava odresi kesu za IFV) naseg M-80? Lynx ili CV-90? I zasto?
|
|
|
|
|
|