S-125M1T "NEVA"

57

S-125M1T "NEVA"

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Mijanmar



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37722
  • Gde živiš: ovalni kabinet

još dve iz venecuele...




offline
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 1152

Прво хоћу да нагласим да сам тотални аматер у овој области да су ово нека моја логична размишљања читајући ваше коментаре.
Ја бих ангажовао наше стручњаке да неву растуре у комаде ако треба и све делове ископирају и направе од нуле али са савременом електроником и електронским компонентама. Убројчавање (дигитализација) да се у потпуности примени и додати урађаје које нева не поседује као што је тај против ометања. Самим тим ћеш добити систем који такорећи нов - исти али са бољим ел. компонетама и неким додацима. Плус модификације на ракети наравно у смислу већег домета и навођења (наравно дигитализације). Систем мора да ради брже и прецизније уз убројчавање које је већ у урађено (не зна у ком степену) јер би била и бржа обрада података, систем постаје поузданији и ефикаснији. Наши стручњаци би тада пракрично направили свој ПВО систем и из тог искуства би могли би даље да га развијају. Овакав систем би сигурно пренмашио и тих 35 км. Нишански радар и навођење је највећи проблем и он би мога да буде замењен другим док наши не развију технологију како да га побољшају. Имати један овакав систем би више значио него свих ових 14 или колико их већ данас имамо. Да је ово изводљиво у том сам убеђен ако смо шездесетих почели сами да правиом ПВо систем данас 50и кусур година касније сигурно можемо ово да урадимо [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

Citat:

Која је ово марка камиона?

offline
  • celik 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 08 Maj 2010
  • Poruke: 1714

Mogli su da urade drugi lanser i kamion bi bio znatno manji.

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

MarKhan ::
Која је ово марка камиона?


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Loes 
  • Super građanin
  • Pridružio: 25 Jun 2013
  • Poruke: 1216

Egipatska Pechora-2M u akciji:











Modernizaciju naseg PVO za male pare najbolje cemo sprovesti sa Belorusima koji imaju i dosta paketa modernizacije kao i sisteme koje bi mogli da nam isporuce uklucujuci i polovne koje mogu modernizovati(njima popuniti nedostajuce). Umesto Patsyra i Tor-a mogli bi uzeti njihovu modernizovanu OSA T-38 varijantu a postojece neve dopuniti i modernizovati na 2M nivo. Umesto koriscenja njihovih kamiona eventualno mogli bi mobilne lansere staviti na sasije T-55 kojih jos uvek imamo ili cak na neke druge transportere koji su nam na raspolaganju a koji ce u staro gvozdje ako se nesto sa njima ne uradi ili pak na sasiju FAP-a 2026 ili 2832. U svakom slucaju dobrodosli su i na sasiji Beloruskog MZKT, bitno je dobaviti i nove rakete 5V27D i 5V27DE a postojece mozemo remontovati i time narednih 10-15 godina imati fin arsenal koji je koliko toliko funkcionalan. Interesantno bi bilo i da novim sistemom mozemo gadjati i ciljeve na zemlji cime se dobija jos jedna dobra strana modernizacije koja nije prioritetna ali od viska ne boli glava. Radare pored lansera obavezno treba uciniti mobilnim a ne na prikolicama.

Druga varijanta bi bila ostvarivanje saradnje sa Kinom od koje bi bilo interesanto umesto Neva nabaviti HQ-12 i FK-1000 za kratke i srednje domete cija cena je za nas prihvatljiva. Za duge FD-2000 je dobra varijanta S-300 sve to z amnje para od Ruskih ekvivalenata.

Da li neko zna koliki domet raketa moze da se ostvari sa Edepro 5B29EX modernizovanim tj. repariarnim motorima i da li se i koliko tu nesto menja?

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

Loes@
Izvanredno razmisljanje!,Pecora2M,i Striljet zavrsavaju nam poso.Bilo je vec reci o vozilu..Osim tenka,nasi kamioni ne bi izdrzali,ali T55-ce bi bilo dobro resenje apsolutno,sto se tice ovih Beloruskih vozila,ne znam koliko kostaju.

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2014
  • Poruke: 517

@celik

Isto sam pomislio kad sam video te kamione prvi put ...i onda sam mislio kako bi to moglo na neku "nasu" sasiju ...ok - sad kad ima istomisljenika ...moj los foto shop Laughing ..ali ideja se vidi (2 rakete na lanseru (kao i kod Ruske izvedbe).

offline
  • celik 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 08 Maj 2010
  • Poruke: 1714

Malo se ponavljam ali :

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Kineski primer, koji je slican onom od Suza123 Very Happy :
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1101 korisnika na forumu :: 14 registrovanih, 3 sakrivenih i 1084 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: cenejac111, cikadeda, Citalac, Czrweni, Deki Duga Devetka, drale12, Komanca, LUDI, pisac12, saputnik plavetnila, shiro, stalja, TheDictator, tooooom