Automatska puška 5,56mm M21

104

Automatska puška 5,56mm M21

offline
  • Kibo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Okt 2007
  • Poruke: 7461
  • Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene

Uh sto je dobar ovaj M92abx



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Jul 2008
  • Poruke: 3380

Moderni PPSh-41



offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8014

I ovaj izgleda dobro

M-77 ABX

offline
  • Kibo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Okt 2007
  • Poruke: 7461
  • Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene

Koliko sam procitao na zvanicnom sajtu Zastave M 77 ima okvir kapaciteta samo 20 metaka a to mi je nesto malo. Zar nisu mogli da naprave dobos? Ili neku drugu vrstu okvira u kojoj staje makar 30 - 50 metaka.

offline
  • profesor Istorije
  • Pridružio: 06 Okt 2008
  • Poruke: 700
  • Gde živiš: tu, u kraju

7.62 nato... ti je neki standardni kapacitet okvira.

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2008
  • Poruke: 3380

Znas li ti koliki su ti metkovi od 7,62x51??? I koliko bi puska bila teska sa 30 metaka ili cak nekim dobosom?

offline
  • Pridružio: 10 Maj 2010
  • Poruke: 135
  • Gde živiš: Beograd

^^
Ma nebi puska toliko bila teza za 10 metaka vec bi okviri bili duzi a samim tim i nezgrapni za nosenje isto kao dobos.

offline
  • Kibo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Okt 2007
  • Poruke: 7461
  • Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene

Mislim da 30 metaka ne bi predstavljalo neki problem. E sad zavisi kako se konstruise okvir jer ima vise vrsta konstrukcije.

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

Meni samo nije jasno što se sitničari za 200-300g,ko da je to neka težina.Jedino možda što bi nezgrapnost bila problem.

offline
  • Kibo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Okt 2007
  • Poruke: 7461
  • Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene

Misirac Nemci su napravili za snajpersku pusku H & K al ne mogu sad da se setim modela i po narudzbini za americke marince mali dobos mislim bas sa 30 metaka. Kalibar je isti tako da ne vidim neki problem da se napravi tako nesto i za M 77. Jeste da nismo Nemci ali za toliko mozemo i mi.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 987 korisnika na forumu :: 12 registrovanih, 1 sakriven i 974 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Baždaranac, Bokiboks, brandža84, Dejan_vw, Džekson, farabut, mikidragi, Mićko, momcilob55, retiredlt24, Saša31LPB, Solunac na steroidima