|
Poslao: 17 Jul 2010 17:34
|
offline
- Kibo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Okt 2007
- Poruke: 7461
- Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene
|
Uh sto je dobar ovaj M92abx
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jul 2010 11:47
|
offline
- Kibo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Okt 2007
- Poruke: 7461
- Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene
|
Koliko sam procitao na zvanicnom sajtu Zastave M 77 ima okvir kapaciteta samo 20 metaka a to mi je nesto malo. Zar nisu mogli da naprave dobos? Ili neku drugu vrstu okvira u kojoj staje makar 30 - 50 metaka.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jul 2010 13:13
|
offline
- dejina811
- Počasni građanin
- Pridružio: 06 Okt 2008
- Poruke: 700
- Gde živiš: tu, u kraju
|
7.62 nato... ti je neki standardni kapacitet okvira.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jul 2010 13:41
|
offline
- mareCar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2008
- Poruke: 3380
|
Znas li ti koliki su ti metkovi od 7,62x51??? I koliko bi puska bila teska sa 30 metaka ili cak nekim dobosom?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jul 2010 14:17
|
offline
- Pridružio: 10 Maj 2010
- Poruke: 135
- Gde živiš: Beograd
|
^^
Ma nebi puska toliko bila teza za 10 metaka vec bi okviri bili duzi a samim tim i nezgrapni za nosenje isto kao dobos.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jul 2010 14:47
|
offline
- Kibo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Okt 2007
- Poruke: 7461
- Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene
|
Mislim da 30 metaka ne bi predstavljalo neki problem. E sad zavisi kako se konstruise okvir jer ima vise vrsta konstrukcije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jul 2010 14:55
|
offline
- Misirac

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Nov 2009
- Poruke: 5916
- Gde živiš: U podrumu,mučim električara...
|
Meni samo nije jasno što se sitničari za 200-300g,ko da je to neka težina.Jedino možda što bi nezgrapnost bila problem.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jul 2010 15:30
|
offline
- Kibo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Okt 2007
- Poruke: 7461
- Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene
|
Misirac Nemci su napravili za snajpersku pusku H & K al ne mogu sad da se setim modela i po narudzbini za americke marince mali dobos mislim bas sa 30 metaka. Kalibar je isti tako da ne vidim neki problem da se napravi tako nesto i za M 77. Jeste da nismo Nemci ali za toliko mozemo i mi.
|
|
|
|
|
|