Назван шаг России, от которого Украина "задрожит от страха"
Назван је корак Руисје од ког ће Украјина "задрхтати од страха"
Появление российского ядерного оружия в Белоруссии заставит Украину "дрожать от страха", говорится в статье на китайском портале Sohu.
(Појављивање руског нуклеарног оружја у Белорусији ће натерати Украјину да "дрхти од страха", говори се у чланку на кинеском порталу Sohu).
Автор материала напомнил, что США размещают ядерные боеголовки на множестве баз своих союзников в Европе, а появление в постсоветской республике тактического ядерного оружия Москвы сможет составить конкуренцию НАТО.
(Аутор материјала је напоменуо да САД размештају бојеве главе у много база код својих савезника у Европи, а појава у постсовјетској републици тактичког нуклеарног оружја Москве, може да направи конкуренцију ОТАН).
При этом такой шаг также окажет сдерживающий эффект на Киев, так как украинская столица находится рядом с белорусской границей.
(При том, такав корак, такође ће показати суздржавајући ефекат на Кијев, јер се украјинска престоница налази поред белоруске границе).
"Если там будет размещен "Искандер-М" с ядерными бомбами, то Украина точно задрожит от страха", — указал автор статьи.
("Ако тамо буде размештен "Искандер-М" са атомским бомбама, Украјина ће тачно задрхтати од страха", - указао је аутор чланка).
Решение Москвы и Минска окажет сдерживающий эффект на весь западный лагерь, США и НАТО точно остались не в восторге, пишет Sohu. При этом Запад не может предпринять против данной ситуации никаких действий, кроме критики и пустых угроз.
(Одлука Москве и Минска ће имати суздржавајући ефекат на цео западни лагер, САД и ОТАН тачно нису одушевљени, пише Sohu. При том Запад не може предузети против дате ситуације никаква дејства, осим критике и празних претњи).
"В конце концов, даже когда у Минска не было ядерного оружия, альянс все равно не осмеливался трогать его. Теперь же, получив российское вооружение, Белоруссия стала еще могущественнее, и НАТО точно не решится действовать опрометчиво", — резюмирует издание.
("На крају крајева, чак и када Минск није имао нуклеарно оружје, алијанса свеједно није имала храборости да га дира. Сада, добивши руско наоружање, Белорусија је постала још моћнија, и ОТАН тачно неће одлучити да дејствује непромишљено", - резимира издање).
За оне који говоре и разумеју енглески прилог индијске телевизије WION на исту тему од јуче:
Мићко Медведјев, некадашњи либерал и формални председник РФ, који још увек има не тако малу функцију у виду заменика Патрушева у Савету за националну безбедност, се недавно исто тако изражавао у правцу употербе нуклеарног оружја. Изјаве су му пренете и код нас:
Да не би све било тако црно, и пар других вести. Некадашњи немачки министар иностраних дела и вице-канцелар из странке Alliance 90/The Greens, Јошка Фишер (75 година), кога преноси страна.уа је коментарисао рату у УА.
Война России против Украины закончится "болезненным перемирием и территориальными компромиссами, которые не удовлетворят ни одну из сторон".
(Рат Русије против Украјине ће се завршити "болним примирјем и територијалним компромисима, који неће задовољити ни једну од страна").
Страна.уа доноси и биографију Хенрија Кисинџера, некадашњег саветника за националну безбедност и шефа State department-а, који је данас напунио свих 100 година.
Кисинџер је аутор америчко-кинеског споразума против СССР-а из 1973. године и један од архитеката светског поретка, који се сада љуља. Више пута се сретао са Путином и после 2014. године. Има сличне предлоге и прогнозе као и Јошка Фишер.
За оне који разумеју руски, мислим да вреди прочитати цео чланак у ком се анализирају идеје Кисинџера око украјинског рата. Недавно је предлагао да у својству председничког саветника путује у Москву и преговара. Можда га Трамп пошаље 2025. године, када буде имао 102 године?
Белорусија и њено политичко руководство сигурно неће управљати руским нуклеарним оружјем, бар тако мислим. Ипак, евентуална употреба и могућности тактичког нуклеарног оружја, које очито постоји, мислим да би требало да буду тема ових страница.
Тема нуклеарног армагедона, свакако не, јер су је већ уредници одавно забранили.
Потпуно сам свестан да ће један број учесника ових страница, којима су наглост и не велика мудрост главне карактеристике, одмах кренути да пишу своје импресије.
Молио бих такве да ипак размисле, пре него што се дохвате тастатуре.
@ raketaš
Ima prepreka, nosači aviona ne mogu prolaziti kroz Bosfor. Zato je Admiral Kuznjecov klasifikovan kao Teška Avionosna Raketna Krstarica. TARK
Bar sam ja nailazio nekada na takvo objašnjenje.
zlaya011 ::@ raketaš
Ima prepreka, nosači aviona ne mogu prolaziti kroz Bosfor. Zato je Admiral Kuznjecov klasifikovan kao Teška Avionosna Raketna Krstarica. TARK
Bar sam ja nailazio nekada na takvo objašnjenje.
I ja to tako nekako tumačim ako nema katapult nije nosač aviona , e sad ima i ograničenje po tonaži broda tako da avioni sa vertikalnim poletanjem bez katapulta moraju imati neki mali nosač, a ne mrcinu od 300m.
raketaš ::zlaya011 ::@ raketaš
Ima prepreka, nosači aviona ne mogu prolaziti kroz Bosfor. Zato je Admiral Kuznjecov klasifikovan kao Teška Avionosna Raketna Krstarica. TARK
Bar sam ja nailazio nekada na takvo objašnjenje.
I ja to tako nekako tumačim ako nema katapult nije nosač aviona , e sad ima i ograničenje po tonaži broda tako da avioni sa vertikalnim poletanjem bez katapulta moraju imati neki mali nosač, a ne mrcinu od 300m.
Писао сам један текст о томе, мало је дужа прича. Има и о тој конвецији с којом су Британци покушали да вежу руке Сојветима. Они (Совјети) су се пак на време изборили с тада неодлучним Турцима за ову ставку, комотно преименујући носаче авиона у ракетоносце, тешке носаче овога или онога, итд...Могло им се. Све је то урађено с намером да у Црно море не уђу британски или амерички носачи, а то је и Турцима одговарало.
Zanimljiv poduži govor Johna Mearsheimera, profesora na Chicago University o stanju i smjeru rata u Ukrajini.
Mearsheimer smatra da će rat dobiti Rusi i da će osim ove četiri oblasti koje već kontroliraju uzeti još četiri uključujući Odesu i Harkov.
Također na dosta razuman način analizira dosadašnje odnose gubitaka na obje strane i još dosta toga.
Zanimljivo je da je Mearsheimer prije akademske karijere završio West Point i služio 5 godina u avijaciji, izašavši kao kapetan, nakon čega je završio još par fakulteta.
Smatran je najutjecajnijijim predstavnikom američkog političkog realizma.
ko ne želi slušati sve, zanimljiviji dio počinje negdje oko 12-te minute.