Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

1861

Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 3323

vathra ::Има више ствари сумњиво на овом снимку где наводно гори брод:
- све се види исувише добро - и тип фрегате, и пожар и дим.
- Дрон који је снимао се налази близу брода и на малој висини. Дискутабилно да ли је могао да дође тако близу, не само због ПВО брода, већ и због других бродова који су брзо притекли у помоћ. Кад је крстарица Москва горела, нису могли да направе добар снимак ни Барјактаром, који може тако нешто да сними са више десетина километара.
- пожар и ватра - на снимку је врло интензивна ватра. Брод не може да је дуго издржи - поготово ако има муницију напред. Питање кад је ово снимљено? Да ли је брод наводно погођен ноћу? Тешко да би и даље горео оваквим интензитетом сатима после поготка.
- видљива ватра - да ли на броду има толико материјала који горе, а да не експлодирају? Где се налази гориво? Требало би да је испод нивоа воде. Да се пламенови дижу онолико пуно са брода, и то без експлозије, је превише за један ратни брод.

Све то изгледа чудно, може бити а не мора фејк.
Кад се дода на то све да нема никакве потврде о поготку брода, све више личи да се ради о монтажи.

Дан је био ведар (или ноћ, свеједно), могло се снимити са велике удаљености, угао снимања могао би можда и одговарати даљини, и за онакав пламен нашло би се некакво објашњење...

Али све је то натегнуто. Баш.
Док се не појави неки опипљивији доказ или проверљивији снимак, не признајем да се ишта и десило. Видећемо.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • amstel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 2663
  • Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice

bojank ::

uglavnom topovim 175mm M107, haubicama 203mm M110 (sa koriscenjem granata 155mm kao potkalibarnih da bi se povecao domet) i VBR 290mm Ivri/Haviv.


То значи,да су биле неке карике на гранатама?



offline
  • povjesničar, pedagog
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 2296
  • Gde živiš: Rijeka

offline
  • Pridružio: 29 Mar 2022
  • Poruke: 69

Nema se šta raspravljati kada nema potvrde da se išta dogodilo sa bilo kojim brodom crnomorske flote.

offline
  • Pridružio: 14 Feb 2022
  • Poruke: 339

vathra ::
- Дрон који је снимао се налази близу брода и на малој висини. Дискутабилно да ли је могао да дође тако близу, не само због ПВО брода, већ и због других бродова који су брзо притекли у помоћ. Кад је крстарица Москва горела, нису могли да направе добар снимак ни Барјактаром, који може тако нешто да сними са више десетина километара.


I meni je ovo odmah upalo u oči. Dodao bih još da na onom video koji je izašao kamera suviše brzo menja ugao u odnosu na brod tako da je nemoguće da je u pitanju neko veliko uvećanje.

Prosto nema šanse da mu tako blizu priđu

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39680

Ovaj i sam Liman naseda na ukro propagandu Laughing Laughing Laughing pa ovo je ukrainski tenk kojeg su 5 maja kad je snimak izašao uništili Rusi a ladno ispod videa piše kako ukri uništavaju ruski Liman bar se potrudi pa ipsrati videozapise.
Evo i videa kojeg je Liman okačio na drugoj temi samo su ukri tu malo video doradili


Frunze ja postavih isto topitanje pre mnogooo stranica sa čime raspolažu ukri u Budžaku a pitanje je sa čime rusi mogu i da desantiraju, bar što se desanta tiče neko moje mišljenje je da treba sačekati da padne Nikolajev i da se onda otvori put ka Odesi da bi onda desant imao velikog uspeha ovako bi to bilo samoubistvo a pitanje je gde bi bilo pogodno isti u Budžaku uraditi.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22295

Parker ::...I treba brate Rus da prestane da žudi za zapadnim šarenim staklićima, a na kraju krajeva i mi.

Kako se zavrsio prosli pokusaj? Tako sto si mogao da kupis vrhunski alat za jedne lose farmerke. Toliko o tome, u ljudskoj prirodi je da ga privlace "sareni staklici" i to neces nikada promeniti.
J**** Kinezi su to shvatili, samo Srbi misle da ce biti drugacije sledeci put.
GUZ - Glavom U Zid

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22295

Milos1977 ::...
Kako Bum i nista kad je ta raketa napravljena da prodje kroz oklop tenka?

Ne prodje raketa, prodje kumulativni mlaz. Razlika je nebo i zemlja, i kumulativna municija tih gabarita ce jako, jako tesko ista uraditi brodu.

offline
  • Pridružio: 08 Apr 2022
  • Poruke: 657
  • Gde živiš: Gradac Moravski

pein ::Ovaj i sam Liman naseda na ukro propagandu Laughing Laughing Laughing pa ovo je ukrainski tenk kojeg su 5 maja kad je snimak izašao uništili Rusi a ladno ispod videa piše kako ukri uništavaju ruski Liman bar se potrudi pa ipsrati videozapise.
Evo i videa kojeg je Liman okačio na drugoj temi samo su ukri tu malo video doradili


Ово мора да је било негде код Харкива. Mr. Green

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22295

amstel ::...То значи,да су биле неке карике на гранатама?
Granate su imale noseci element koji je odbacivan po izletanju iz cevi. kao potkalibarna ne-operjana tenkovska.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 891 korisnika na forumu :: 64 registrovanih, 6 sakrivenih i 821 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., alke12, ArchaBasha, bobo85, bojcistv, BOXRR, carinko, cenejac111, deLacy, Denaya, djuradj, Draganeli, drale12, drimer, dzada, Electron, Flanker-G, HrcAk47, igorpet, ikan, Ivica1102, jalos, Jaz, Jecmendo, lanishtefm, loon123, m94j, MaksicZoran, Metanoja, milenko crazy north, Miler88, Milometer, Milos ZA, monomah, Mrav Obrad, nebidrag, nevjerna beba, Nomica, OgnjenMitric, OKT, Oscar, Panter, Pururin, Radoslava, raptorsi, repac, rovac, royst33, S-G, saputnik plavetnila, shone34, sickmouse, Smiljkovich, ss10, sspp, stegonosa, stokssone, vathra, vladom6, vrgudinac, wolf431, Zavulon, zemljanin, 79693