|
Poslao: 22 Jun 2022 21:06
|
online
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6802
|
A i ovde se front pomakao prema Nikolajevu.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2022 21:09
|
online
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6802
|
Британски премијер Борис Џонсон у интервјуу за Коријере дела сера: Украјина не треба да се „одрекне својих територија у замену за мир“, а украјинска територија треба да се врати у границе „пре 24. фебруара“.
Односно, УК задужена за режим у Кијеву инсистира на циљевима који су за штићеника недостижни – како би се непријатељства што је више могуће продужила како би се „истрошила Русија“, искључујући опцију прекида ватре. Па ови Украјинци – ко ће их у Лондону бројати?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2022 21:11
|
offline
- Duh sa sekirom
- Ugledni građanin
- Pridružio: 26 Jan 2018
- Poruke: 402
|
Duh sa sekirom ::Opa!
Pogledajte opis kojeg su stavili ma DeepStateMAP-sima uz ovo "zacrvenjenje"...legendarno
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2022 21:11
|
offline
- Pridružio: 21 Jan 2018
- Poruke: 817
|
babaroga ::
Da, taj neuspjeh je kostao Ruse bar mjesec dana.
Pisao si o nekih 10 dana ako se dobro sjećam. Kako se sad popelo na mjesec dana?
Mislim da se taj neuspjeli prelaz previše mistificira. Nisu bili baš toliko masivni gubici o čemu je pisao MSM niti je pretjerano utjecalo na stanje bojišta. Jedino što se eto išlo direktno na Sjeverodonjeck, a ne put Lisičanska.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2022 21:24
|
online
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6802
|
Mrkvo, sam nacrtaj slučaj da su prešli i da su uspostavili mostobran tamo gdje bi uveli značajnije trupe.Vidjećeš da se situacija u tom slučaju drastično mijenja.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2022 21:27
|
offline
- kunktator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2016
- Poruke: 3325
|
ikan ::+ logičan sled operacijaAko bi po prolupalom Arestoviču linija odbrane se povukla toliko duboko, onda bi logičan sled operacija bio ovakav
Tu nema naseljenih mesta da bi ih uvukli u dugotrajne gradske borbe, a seku se komunikacije. Nekih 10.000 sa severa i 20.000 sa juga dodatnih trupa, sa ovim što imaju bi moglo da ostvari ovo.
S druge strane i Ukri to znaju, međutim, kao da su opčinjeni rade sve protiv logike, pa ima i šanse da se ovakvi jeftini prodori i ostvare.
Нисам сигуран да би ово било добро у овом моменту. Ако би се кракови кљешта протегли тако далеко, било би више проблема. Почев од снабдевања па преко потребног броја људи и технике па до изложености бокова. Краци кљешта трпели би притисак са обе стране где још увек има доста противничке артиљерије а богами и путева којима би се могла премештати.
Некако ми се чини да је исплативије искористити овај замах и, кад се реши Лисичанск, узети и Северск па окружити само конурбацију Славјанск-Краматорск јер ће се то моћи напасти са више страна.
А ако би се ипак ишло на ову варијанту широких клешта онда би се морала узети и цела десна обала Северског Доњеца и комуникација од Балаклеје до Барвенкова. То је и захтевно и ризично. Имало би смисла тек непосредно пред даљи продор на запад. Одокативно, рекао бих да би та варијанта тражила још најмање 20-30 хиљада људи преко ових снага које су већ у контакту. А и то је оптимистично. Рачунам и обезбеђење Изјумског бока од угрозе са стране Харкова.
Превелики захват за оне снаге које су сад ангажоване. Много треба додатних снага и дужих припрема. Једино ако се Украјинцима распадне цео систем, ако дође до слома морала и воље за борбом на том бојишту, донбаском.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2022 21:32
|
offline
- ruso

- Elitni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2011
- Poruke: 2023
- Gde živiš: Republika Srpska
|
Cisto sumljam da se ukro armija izvukla iz Zolote i Hirskog. Desio se kolaps odbrane uslijed napada preko Vrubovke i Mirne doline sto je zatvorilo obruč oko Zolote-Hirsko.
Neke lazne info sigurno i rusi pustaju da bi ubrazlo "rjesavanje" tog dzepa. Treba "schwerpunkt" sto prije usmjeriti dalje kako bi se eksploatisao kolaps u odbrani ukro armije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2022 22:07
|
offline
- Mendonca
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 21 Apr 2022
- Poruke: 14
|
pein ::
Neko je nedavno napisao da dolazi zima
Liči na Roose Boltona
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2022 22:17
|
offline
- Miskohd

- Ugledni građanin
- Pridružio: 12 Nov 2016
- Poruke: 449
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] rusi malo troluju nemce i ako neko slucajno prepozna koja je ovo zadnja pesma pustena neka pusti na pp
Ovu prvu dobro znam
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2022 22:31
|
offline
- Pridružio: 18 Apr 2022
- Poruke: 121
|
- 15Ovo se svidja korisnicima: dragoljub11987, Trinitron1, radionica1, kybonacci, upitnik, black venom, Shomy, maiden6657, Metanoja, proleter373, Griffon vulture, brundo65, ljuba, BraneS, crnogorac
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Zapadne vrednost. Samo udri Putine.
|
|
|
|
|
|