|
|
|
Poslao: 22 Nov 2022 11:53
|
offline
- Pridružio: 09 Sep 2014
- Poruke: 1527
|
Војници 100. бригаде ДНР јуришају на положаје Оружаних снага Украјине код Невелског
Снимак одлучујућег јуриша на положаје Оружаних снага Украјине од стране војника 100. гардијске бригаде, снимљен са беспилотних летелица.
Непријатељ је поражен и претрпео је велике губитке. Заробљено је много опреме и наоружања.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Британија донира Украјини ласерски навођене ракете високе прецизности.
Ракете Brimstone-2 имају двоструко већи домет од претходног модела, а цена једног оружја се процењује на око 175.000 фунти, наводи Телеграф.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
ДРАМАТИЧНО
СБУ УПАЛА У ЈОШ 2 МАНАСТИРА
Поред Кијево-Печерсј лаври, Служба безбедности Украјине упала је јутрос у женски манастир Волинске иконе Богородице и Корецки манастир у Ровенској области. Обе богомоље припадају Саренско-полеској епархији УПЦ.
Образложње за претрес је као и у случају Кијево-печорске лавре, потрага за: оружјем, диверзантско-извиђачким групама и ликвидација "ћелија руског света".
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Тренутна ситуација са струјом у највећим градовима Украјине
ХАРКОВ
Планирано је да сваки округ буде искључен са струје на 3 сата током дана
КИЈЕВ
Планирани прекиди од 9-12 сати дневно
ДЊЕПРОПЕТРОВСК
Планирани прекиди од 9-12 сати дневно
ОДЕСА
град има најмање среће. Локални електричари верују у победу и спроводе хитна искључења, која могу трајати 10-15 сати
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Израел ће снабдевати Украјину високопрецизним оружјем ако Русија добије иранске ракете.
Ово је изјавио шеф израелског Савета за националну безбедност Ејал Хулата.
Он је упозорио руске власти да не купују иранске ракете (штавише, ни Руска Федерација ни Иран нису званично потврдили ову информацију).
У супротном, Тел Авив би могао да снабдева Кијев балистичким ракетама високе прецизности које ће бити употребљене против руских јединица.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Турска је испоручила Украјини високопрецизне ракете ТРЛГ-230 и ракете ваздух-ваздух са инфрацрвеном главом за навођење за Баирактар ТБ2.
Драги турски партнери...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2022 12:02
|
offline
- danijell
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Mar 2011
- Poruke: 2853
|
slonic_tonic ::jedno pitanje, možda je glupo...
ako su Rusi ušli u centar Marinke, zašto se vode teške bitke na ulazu u naselje?
Pa ima više ulaza u naselje. Ovdje se vidi da su i u centru, ali i da se vode borbe na sjevernom i južnom ulazu u grad. Ne vide se borbe na slici, nego linija razdvjanja. Da ne pita neko gdje vidiš borbu na mapi.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2022 12:25
|
offline
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7559
|
Izvor za imformaciju o isporuci turskog TRG230, turskih sistema za el ometanje, dodatnih TB2 je navodno Oriks (Oryx). Tako da, sačekati nešto konkretnije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2022 12:30
|
offline
- Pridružio: 06 Nov 2022
- Poruke: 63
|
Streljanje ratnih zarobljenika se vrsi od strane neodgovornih pojedinaca koji imaju sizofrene deluzije o sebi kao gospodari zivota i smrti.
Ovakve stvari u ratu se sprecavaju uzvracanjem istom mjerom.
Ubijes neprijateljskog zarobljenika, osudio si na smrt svog saborca koji je u neprijteljskom zarobljenistvu.
Ja da se pitam reaktivirao bih onog nasmijanog Burjata, sa skalpelom.
Moj predlog je u koliziji sa pravilima foruma, ali svi znamo sta je rat.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2022 12:40
|
offline
- Pridružio: 14 Jun 2022
- Poruke: 1307
|
Стрељање ратних заробљеника је плод слабе дисциплине војске. Стрељање заробљеника, цивила, плаћање, силовање све је то последица никакве дисциплине. Одозго на доле.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2022 12:59
|
offline
- ccoogg123
- Elitni građanin
- Pridružio: 15 Mar 2022
- Poruke: 1844
|
Koliko glupo se Rusi moraju osjećati dok gledaju ove snimke, dok su oni okorjele naciste (osuđene na smrt) vraćali na bolovanje. Jedino se nadam da su ih dobro naplatili.
A ukri još jednom pokazuju svoje odvratno lice. Nadam se da će Svijet dobro pogledati ove snimke. Možda se rasprši iluzija o dobročudnim tik tok herojima.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2022 13:04
|
offline
- raketaš
- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 07 Nov 2013
- Poruke: 5752
|
Skakac7 ::Стрељање ратних заробљеника је плод слабе дисциплине војске. Стрељање заробљеника, цивила, плаћање, силовање све је то последица никакве дисциплине. Одозго на доле.
To discipliniranje se mora uraditi kinđalom od zelenog pa na dolje, jer je ovo već izgubilo svaki smisao
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2022 13:12
|
offline
- bojcistv
- Ugledni građanin
- Pridružio: 19 Sep 2018
- Poruke: 493
|
Bolje disciplinovana vojska uvijek pobeđuje. Tu spora nema. Ruska se čini disciplinovanija.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Jel realno da iskander uradi ovo? Gledao sam kratere od onih američkih od 500 kg, upola su manje od ovog.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Nov 2022 13:12
|
offline
- Srle993
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Nov 2021
- Poruke: 3572
|
Da li ce ostati ijedan citav grad u Ukrajini gde bude sukob:
Soledar kao Vukovar...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|