|
Poslao: 27 Avg 2014 12:57
|
online
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22268
|
Nije HESH/HEP, kod njega je detonator nazad. Prednji deo je kod novije municije tog tipa ili prazan ili ispunjen bitumenom da se ubrazi udar i radi boljeg "raspljeskavanja" po oklopu pre detonacije. Takodje, prednji deo kosuljice je od Aluminijuma, zbog istih razloga. Lepo se vidi na domacem M67 105mm:
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 16 Sep 2014 12:36
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 29316
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
Kineska municija 35mm za familiju BG(dijagram)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Nov 2014 11:48
|
offline
- katarina310
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 31 Jul 2014
- Poruke: 4
|
Poštovani, da li neko može da mi pomogne da mi napiše kako se na engleskom kaže laborisano čanče, u pitanju je deo inicijalno detonatorske kapisle, izvinjavam se ako sam u pogrešnom delu foruma.
Hvala puno.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Nov 2014 16:07
|
offline
- lajavi krelac

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Feb 2011
- Poruke: 2819
- Gde živiš: tamo daleko...
|
Tesko da moze da bude dio detonatorske kapisle, vec samo inicijalne. Ali da ne bi dovodio/la narod u zabunu, postavi sliku sa tacno oznacenim dijelom pa da znamo na sta mislis.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Nov 2014 16:26
|
offline
- katarina310
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 31 Jul 2014
- Poruke: 4
|
U pitanju je inicijalno detonatorska kapisla IDK-M55, nemam sliku samo imam specifikaciju i taksativno navedene delove te kapisle
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Nov 2014 16:39
|
offline
- lajavi krelac

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Feb 2011
- Poruke: 2819
- Gde živiš: tamo daleko...
|
Sve nesto vrtim u glavi, ali ovog cuda ne mogu da se sjetim. Mozes li dati jos neki podatak? Za sta je namijenjena kapisla? Ovako je vrlo tesko bilo sta reci.
Da li ti ovo nesto znaci?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Nov 2014 16:52
|
offline
- katarina310
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 31 Jul 2014
- Poruke: 4
|
Pa to je to, prepoznala sam pokrivku i punjenje ali mi nije jasno šta je čanče tu, da nije cup?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Nov 2014 17:01
|
offline
- lajavi krelac

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Feb 2011
- Poruke: 2819
- Gde živiš: tamo daleko...
|
Upravo to. Dovoljno je da taj dio nazoves cup ukoliko prevodis na engleski. Inace, mislim da se ova kapisla laborisala u KB-1 i 2
|
|
|
|
|
|