|
Poslao: 22 Jun 2012 16:40
|
offline
- Pridružio: 25 Apr 2012
- Poruke: 434
|
Poštovani,
Moram reći da diskusiju na forumu često kvare ličnosti poput korisnika Slash, a očito je zbog takvih razloga i aktivnost na forumu daleko manja zadnjih par mjeseci nego što je pamtim zadnjih godina. Teško je u bilo kom kontekstu pričat o Hrvatskoj vojsci, mornarici ili zrakoplovstvu kada uvijek upadaju padobranci sa ciljem uništenja normalne diskusije i provokacijama. Ja sam svojim ucescem na forumu pokazao da nemam niti ikad jesam ikoga provocirao ovdje.
Uglavnom ne slažem se sa većinom napisanog od strane korisnika Slasha, i ne znam zašto kolege iz Slovenije misle da ako oni nemaju nadzvučnu avijaciju i borbeno zrakoplovstvo, tako isto mora da postupi i Hrvatska i ukine svoje ? zašto se kolege više brinu oko toga nego sami Hrvati , zar ne treba prvenstveno svako da gleda svoje dvorište , barem kad je takav "Entuzijazam" u pitanju kao što je onaj određenih ljudi ovdje po pitanju HRZ-a. Takvim se nastupima tjera normalne ljude sa foruma, a i ja već počinjem da razmišljam o tome iako ni ovako nisam mnogo aktivan da se prebacim samo u "čitača" bez sudjelovanja.
Lijep pozdrav,
Cro Cop
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2012 16:44
|
offline
- Pridružio: 29 Sep 2008
- Poruke: 401
|
lumberjack ::Ako mislis na budzet mislim da srbija izdvaja najvise novca za vojsku.
Mislim da Srbija izdvaja oko 500 mil.eura a Hrvatska nešto preko 600 mil.eura ali nebitno.Jednostavno je stalnim odgađanjem kupovine novih aviona došlo do toga da sad smo skoro pa i prisiljeni nabavljati i remontirati migove jer nemamo vremena obučiti ljude,nabaviti tehniku,i sve što ide sa drugim tipom aviona.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2012 17:20
|
offline
- Mercury

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jul 2008
- Poruke: 10454
|
Srbija izdvaja vise ali su troskovi veci tako da nema direktne koristi od toga
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2012 17:59
|
offline
- gloyer

- Legendarni građanin
- Pridružio: 23 Feb 2007
- Poruke: 3761
- Gde živiš: Banat
|
^ Ima, leti se svakodnevno. A korist, pa, upali tenak, i ne pucaj, da li je bačena para? Nije. Pucaj - sladak trošak!
Dobri smo mi.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2012 19:26
|
offline
- Šid

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 21 Apr 2011
- Poruke: 508
- Gde živiš: Blizu Berkasova
|
А која су то два из РВ и ПВО ВЈ?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jun 2012 03:02
|
offline
- S-lash
- Legendarni građanin
- Pridružio: 09 Apr 2008
- Poruke: 4961
- Gde živiš: Slovenija
|
CroCop ::Poštovani,
Moram reći da diskusiju na forumu često kvare ličnosti poput korisnika Slash, a očito je zbog takvih razloga i aktivnost na forumu daleko manja zadnjih par mjeseci nego što je pamtim zadnjih godina. Teško je u bilo kom kontekstu pričat o Hrvatskoj vojsci, mornarici ili zrakoplovstvu kada uvijek upadaju padobranci sa ciljem uništenja normalne diskusije i provokacijama. Ja sam svojim ucescem na forumu pokazao da nemam niti ikad jesam ikoga provocirao ovdje.
Uglavnom ne slažem se sa većinom napisanog od strane korisnika Slasha, i ne znam zašto kolege iz Slovenije misle da ako oni nemaju nadzvučnu avijaciju i borbeno zrakoplovstvo, tako isto mora da postupi i Hrvatska i ukine svoje ? zašto se kolege više brinu oko toga nego sami Hrvati , zar ne treba prvenstveno svako da gleda svoje dvorište , barem kad je takav "Entuzijazam" u pitanju kao što je onaj određenih ljudi ovdje po pitanju HRZ-a. Takvim se nastupima tjera normalne ljude sa foruma, a i ja već počinjem da razmišljam o tome iako ni ovako nisam mnogo aktivan da se prebacim samo u "čitača" bez sudjelovanja.
Lijep pozdrav,
Cro Cop
Neznam dali nemas bas pojma o vojsci ili neznas citati, ali ja nikad nisam govorio da se hrvatska odrece mlaznoj aviaciji, nego sam samo dao tezu kako bih trebalo postupiti sada, kada se nema para za ozbilne avijone. Da se poradi na trenaznoj komponenti i tako se dobiva strucan kadar za bolje godine. Al tvoje oci citaju nesto drugo, sta ja nisam nikad rekao.
To sto ti sanjas velicinu i regijskog lidera to je tvoj problem, a vidi se to u tvojoj argumentaciji: "sta da nama sole pamet oni koji nemaju vlastitu mlaznu aviaciju". A da kazem: trenutacno kako stvari stoje u poslednjih 5 godina, imamo mi bolje borbeno uvjezbane pilote nego vi
Sto se mene tice mozete kupiti sada eskadrilu EF2000, a tada ce HV postojati samo od tih zrakoplova, njihovih pilota i strucnog osoblja za odrzavanje avijona.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jun 2012 03:47
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16329
- Gde živiš: Lublana
|
Nikako da shvate pojedinci da je to forum i da se ovde diskutira. Sad dali se diskusija nekom sviđa ili ne ako je u okvirima pravila foruma ona je legitimna. Ja si svakako pridržavam pravo argumentovano diskutirati o svakojakoj vojsci, bila to hrvacka, srbska, slovenska, bosanska, američka, nemaćka... i ako to neki nemogu podneti to više nije moj problem. Pogotovo ne razumem zamerke ili zajedlive odgovore ako se linkuju časopisni članci novina države o kojoj vojsci diskutujemo. Zrelost nekog pojedinca ili nacije je u tome da može podneti argumentovanu diskusiju ili kritiku i da je samokritićan.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jun 2012 08:16
|
offline
- babcia131
- Počasni građanin
- Jerzy
- retired soldier Polish AF
- Pridružio: 28 Nov 2011
- Poruke: 955
- Gde živiš: Polska
|
Kolege mogu dati više detalja ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jun 2012 08:33
|
offline
- Voja1978

- Elitni građanin
- Pridružio: 11 Dec 2010
- Poruke: 2383
- Gde živiš: Beograd
|
- 14Ovo se svidja korisnicima: sasakrajina, Zandar, sasans23, Šid, Misirac, pavlo, Dicus, berkut S-37, Davor Kondic, Bojan5150, djboj, djole81, zixo, Rakey
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Ivan Selak i Danijel Borovic, piloti JNA/VJ koji su 1992. godine prebegli u rodnu Hrvatsku iz Uzica i Bihaca. Tamo ih slave kao heroje, malo manje se prica o tome kako su bili gorljivi clanovi Komunisticke partije i aktivni ucesnici borbenih dejstava protiv hrvatske vojske pre prebega.
|
|
|
|
|
|