Aerospatiale SA-341 Gazelle-Soko Gazela

180

Aerospatiale SA-341 Gazelle-Soko Gazela

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113918


Citat:Squadron flying in formation during training last week.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 28 Dec 2016
  • Poruke: 903

Bila je ovde na forumu nedavno vest o prodaji delova za motor za Gazelu, u okviru stecajnog postupka fabrike u Rakovici.
Da li je fabrika proizvodila kompletan motor ili je neki deo motora dolazio iz uvoza?
Na [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] pise :

Citat:С обзиром да је Фабрика авиона „Соко” у Мостару почела са лиценцном производњом Газеле, почетком седамдесетих година прошлог века донета је одлука да Фабрика мотора „ДМБ” у Раковици крене са производњом одређених делова и склопова тзв. „хладног дела” за две верзије мотора Астазу - IIIБ и XIV, као и склопа редуктора у његовом предњем делу, што је знатно допринело подизању технолошког нивоа фабрике.



offline
  • Pridružio: 23 Avg 2014
  • Poruke: 183

Radili su nešto za repne reduktore, ali su bili lošeg kvaliteta...a nisam siguran u kvalitet ostalih proizvoda DMB vezanih za gazelu.

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5281

Metla ako ponavljam viđeno.

offline
  • Pridružio: 06 Jul 2015
  • Poruke: 298

Да ли је ВЗ "Мома Станојловић" икада ремонтовао Газеле страних корисника?

offline
  • amstel  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 13 Maj 2012
  • Poruke: 2663
  • Gde živiš: Hiljadu milja od topolivnice

aramis s ::Lepa fotografija AH.1 kraljevskih marinaca iz Iraka 2002, ne znam da li je bila.




2002g?zar nije invazija na irak bila 2003g?slika moe biti samo posle invazije.

offline
  • Pridružio: 23 Avg 2014
  • Poruke: 183

Slika je iz perioda 2002 Avganistan:
"A British Commando Helicopter Force Gazelle of the Royal Marines, takes off from Camp Justice, Afghanistan during Operation Enduring Freedom in 2002."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 07 Jun 2011
  • Poruke: 780
  • Gde živiš: Beograd

eto prosao je jos jedan jubilej jos jedne letelice koja je obelezila nase prostore

50 godina od prvog leta letelice koja predstavlja jedan od najuspesnijih projekata nase industrije

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113918

Citat:Gazelle 50th Middle Wallop 08 April
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 829 korisnika na forumu :: 109 registrovanih, 4 sakrivenih i 716 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AC-DC, Automaticar, Bivan, Blair, bobor, Bobrock1, bojan313, Borski1977, BSD, BZ, C-Gun, celt, cole77, Cvijo_ue, Dado78, DavidA, Demi87, djonsule, DJUNTA, DonRumataEstorski, Draganeli, DragoslavS, DS01, duro1990duro, Dzuki, EVIDENTICAR, Foxdie, Giskard, Gradjanin, GveX, hyla, Ilija84, Incognito, Istman, ivan979, ivan_8282, J - 6, jalos, Jeremiah, Jester, JOntra, Jose, Jozo74, kib, koom0001, kreker, kybonacci, leopard83, Litostroton, lord sir giga, luka35, M74AB3, Magistar78, mainstream, medaTT, Mi lao shu, Mickey12345, Milan1996, milivoje_vatrogasac, MiroslavD, mladen.zovko, Moldovan, monomah, narandzasti, Ndsk, Nemanja.M, nenomir, nenooo, Nepopravljivi, niksa517, nixos, nuke92, Orc, Otto Grunf, Pavel Medved, pein, Polifon, PoolbegD02, probisic, Radula, raster12, Ray1973, repac, RiV, Robin, S-lash, sabros, sasics, scimitar19, shadower78, shiro, sickmouse, Sky diver 29, Tamna_strana_Meseca, tomo2, Tribal, tritonus, trutcina, Uros Cuore Sportivo, vobo, Vrač, yufighter, zlaya011, Zrcalo, zule2, |_MeD_|, Đurđevdan, 79693, 800077