Kamov Ka-50/52

233

Kamov Ka-50/52

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33444

Snimak obaranja Ka-52

Citat:Rare footage from #Zaporizhzhia Oblast today showing a Russian Ka-52 attack helicopter taken out by a Ukrainian 9K38 Igla MANPADS.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Citat:The footage above was filmed with a drone. However, there is an alternate angle from around the same place which may show the crash sites of 2 Helis- some sources mention an Mi-8 taken out too.

As can be seen, an 9M39 missile for the 9K38 Igla system lies on the ground nearby.




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33444

Danas postavljen snimak obilaska olupine Ka-52. Razni detalji, iako lupeta. Ja do sada nisam video ovaj snimak na aerodromu.



Gostomel



offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33444

Izleda su stvarno juce oborili dva, prvi tvrde Mi-8 a onde posle taj snimak Ka-52 od juce.

Duzi snimak, vidi se gore u cosku pad prvog. Posle drugi krece da baca mamce svo vreme.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Buva  Male
  • Legendarni građanin
  • amater u pokušaju
  • Pridružio: 10 Apr 2010
  • Poruke: 3311
  • Gde živiš: i ja se pitam...

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Radar,opto-elektrononika,rakete i sve što se moglo skinuti je verovatno u nekom zapadnom institutu na izučavanju.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7679

Ne drži me za riječ, ali mislim da je pisano da su ga Rusi očerupali.

offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6801

Imaju i fotografije kad ga čerupaju.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22265

Buva ::...opto-elektrononika...
Ovo ne moraju, posto je kao u slucaju tenkova Thales-ova licenca. Smile

offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6801

Rostec unveils Russian first fully indigenous thermal imager
March 2020 News Defense Global Security army industry

Iz teksta:
...In recent years, Rostec has largely invested in the development of indigenous thermal imagers. In 2018, Shvabe (a subsidiary of Rostec) launched the production of the Anakat-2 stationary thermal camera based on a 640x512 indigenous matrix.

Nešto mi čudno.Šalju ljude u svemir a ne mogu razviti matrice za termoviziju. Shocked

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Ma evo Ukrajinci prave propagandu oko francuske prodaje tehnike. Ovde je BMD4 vozilo. Mada je to sve uglavnom Talesovo, nezavisno o kom sredstvu je reč.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Eto kad pričamo ovde nekolicina nas o tome šta Rusi nemaju na svojim vazDuHoPloHovima, bivalo je negiranja i prevrtanja očiju u najmanju ruku. Bukvalno bez uvoza komponenti sami ne mogu dosta toga da prave. Šta da se radi.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22265

Napisano: 23 Apr 2022 3:41

S2M ::...Nešto mi čudno.Šalju ljude u svemir a ne mogu razviti matrice za termoviziju. Shocked

Ko je rekao da ne mogu? Kao sto mogu i da naprave normalan BVP, normalnu pusku umesto abortusa od AK-12, da stave ERO na tenk bez rupa od pola metra, itd,
Samo su odlucili da ne, jer... $ i bol u muskom delu anatomije, koji ide od cistacice u UVZ do najvisih vrhova.
I onda imas kupovnu termoviziju u tenkovima, helikopterima, POVR itd jer je... ironija sudbine... jeftinija od domace.

Dopuna: 23 Apr 2022 3:42

Leonardo ::... Bukvalno bez uvoza komponenti sami ne mogu dosta toga da prave. Šta da se radi.

Mogu, ali u znatno manjim kolicinama i... po vecoj ceni. O ironije...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1112 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 8 sakrivenih i 1030 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4. Ozrenska, advokat84, Banovo Brdo, Ben Roj, Betta, Blade, bobo85, Bodin86, boracbl1389, BORUTUS, boxbole, BOXRR, Bubimir, C-Gun, Chainsaw, Cirkon, crazydkure, Deki Duga Devetka, deLacy, Denaya, dendrit86, Dr.Strangelove, drale12, Duh sa sekirom, dule10savic, DuškoMraz, esko_hz, foka106, g_g, Goran_, Hitri, Igor Antonic, ILGromovnik, Insan, ivan1973, jodzula, kolle.the.kid, Lance Guest, luka35, MadMike, mat, Metanoja, milutin134, mitja2512, Mićko, monomah, nekdo, nelezele, nixos, Oklopnjak, Panter, peradetlić, Piani Jazzer, picknick, Pilipenda, PO1974, read-only, sabros, Semberija, singa, stegonosa, stokssone, suton, Tvrtko I, v82, vathra, Veless, Velizar Laro, vlad4, Vlada78, vladobreda, zemljanin, Zjmc, Zorge