Nabavka novih visenamenskih aviona za RV i PVO vojske Srbije

2407

Nabavka novih visenamenskih aviona za RV i PVO vojske Srbije

offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3542

Mozda je bilo bitno nama,ali u tadasnjoj doktrini ratovanja itekako prevazidjeno kao bitan opsti podatak u okvirima recimo Evrope
Kao kada bi sada hipoteticki bilo bitno Albaniji da li moze da podigne 6,8 ili 12 Migova 19
Mozda bi to bilo njima bitno iz nekog razloga ali okruzenju gotovo totalno nevazno
Pa sada da teleportujete jednog komandanta kasarne JNA iz 80tih u te iste objekte koji se i sada koriste kako bi to njemu izgledalo?
Strava i uzas u najmanju ruku
Jednostavno okolnisti i vreme se menja a samim tim i prioriteti



offline
  • Pridružio: 24 Nov 2021
  • Poruke: 3572

bojank ::
Gde tacno?


Na drugom forumu aktivno, a clan je i naseg foruma @dusanobr (tako se zove na drugom, mozda i ovde) ima takve info, na tom forumu jos par clanova slicne informacije. Po njima HQ-9 je resena stvar, mislim da ce se i prikazati za 8 dana, a i J-10 je navodno bio skoro zavrsen, ne znam je l potpisan.



offline
  • Pridružio: 15 Jan 2011
  • Poruke: 256

Може ли линк или назив форума.
Хвала

online
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

Kruger ::Може ли линк или назив форума.
Хвала


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Manje vise svi koji ucestvuju na toj temi su prisutni i ovde na forumu, jedino sto se ovde mnogo manje tolerisu rasprave bazirane na informacijama koje nije moguce proveriti. Ne kazem da su informacije iznesene na tom forumu tacne ili netacne, nego se jednostavno svode na to da verujes ili ne verujes u izneseno, i da autor poruke stvarno ima neku verodostojnu informaciju.

Dodatno je tu temu malo teze pratiti jer cesto ima upliva dnevne politike i onda ocas posla, svako malo imas 3 strane o Vucicu, studentima, Jevrejima....

offline
  • Pridružio: 29 Mar 2025
  • Poruke: 22

Све је мени јасно и стриктна модерација и све то, и не знам како се вама чини - али ако за викенд буде приказано БИЛО ШТА од нових летелица (на пример узели смо С.Тукано или Скајфокс или Л15 или Ј10 или УСС Ентерпрајз а ми на овом форуму то нисмо ни "хинтовали" па чак ни мало... мислим чему све ово онда.... хоћу да кажем званично саопштење на сајту министарства може свако да прочита...
Не мора да буде рекла-казала портал али не би требало ни да буде "само офишал". има ли средине...

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8222

Sta da ti se "hintuje" nisu to igracke pa da se gurnu pod plast sena.

offline
  • Pridružio: 04 Apr 2026
  • Poruke: 2

Kada bude zvanicno nesto saopsteno bice.Sve ostalo se svodi na ono"trla Vasa muda Nasa.Pozdrav

online
  • Pridružio: 12 Apr 2026
  • Poruke: 1

OldKresoje ::Све је мени јасно и стриктна модерација и све то, и не знам како се вама чини - али ако за викенд буде приказано БИЛО ШТА од нових летелица (на пример узели смо С.Тукано или Скајфокс или Л15 или Ј10 или УСС Ентерпрајз а ми на овом форуму то нисмо ни "хинтовали" па чак ни мало... мислим чему све ово онда.... хоћу да кажем званично саопштење на сајту министарства може свако да прочита...
Не мора да буде рекла-казала портал али не би требало ни да буде "само офишал". има ли средине...

Laughing ovo ti je dokaz da svaka informacija koju otkriju novinari, jutjuberi i sl. je namerno pustena u etar ponekad razlicitim putem ali uvek planski potice uglavnom sa istog mesta. I zato ovi sto se kao loye da imaju ekskluyivu nisu nista nego korisni idioti u vecini slucajeva, cast izuzetecima.

offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3542

Da nesto od pomenutog bude prikazano za vikend!?
Kakav crni vikend,pa nisu to sredstva hop-hop i eto ih na poligonu u okviru redovnih vezbovnih aktivnosti
To mogu da se igraju sa nekim dronovima i slicno
U vazduhoplovstvu postoji proces uvodjenja nekog sredstva u naoruzanje,a sami vazduhoplovi i njihovo uvodjenje je kapitalan proces
Znaci bio to Rafal,L-15,J10,Pilatus ili bilo sta drugo dok dodje do poligona u okviru jedne redovne vezbe vec uveliko bi nam "dosadio" pojavljivanjima
Ovde je vrhunac trcanja pred rudu bilo pojavljivanje Francuskih,Izraelskih,Ruskih Rafala,Baraka,Mi35M sa njihovim posadama u okviru odredjenih parada,ono u stilu "evo,imacemo i mi ovo za xy vremena"
Nesto slicno je mislim bilo i sa Hermesom

offline
  • Koplje  Male
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 27 Maj 2026
  • Poruke: 24

Nabavka ce biti objavljena kada to bude koristilo objavljivacu, a zna se i za sta ce mu koristiti.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1064 korisnika na forumu :: 92 registrovanih, 5 sakrivenih i 967 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, 9k38, _Rade, alternator, Andrija357, Asparagus, Ba4e, Betty25, bojankrstc, bojcistv, bokicacar, BWG, C-Gun, Cigi, cikadeda, Cirkon, Clouseau, cyprus, d.arsenal321, dane007, Despot1, dj.ape, djonsule, dolinalima, DonRumataEstorski, Dovla 1980, dragisa dragisa, drimer, dzoni19, Džekson, famoso, Feller, geo.dule, Georgius, Glavonja049, Goxy1, ikan, Ir, jarovitt, joca83, jodzula, Joint Chief, JOntra, Jozo74, Kajzer Soze, ljubsz, lord sir giga, Lucije Kvint, Milan 84, milanpb, milos97, mnn2, Moldovan, mrvica78, Mzee, Naj-Turs, nemkea71, Nobunaga, Novakomp, opt1, peradetlić, ping15, pirke96, PITT, Pohovani_00, precan, proka89, Prometeus, Pv123, raketaš, rovac, S-G, S-lash, Sale0501, Seeker, Sharpshooter, shlauf, skok, Smiljkovich, sombrero, Spinosa, Vanderx, VBoss, Veless, Velibor Radoja, vladao75, VNVK, Warrior, Zastava, ZetaMan, 787, 1324