Unapređenje mogućnosti domaće puške M70

76

Unapređenje mogućnosti domaće puške M70

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2024
  • Poruke: 81

Tu na slikama automati su u 6.5 a puške u 7.62 mm. Zar ne bi bilo logičnije obrnuto? Za pušku i dužu cev 6.5 a za blisku borbu može 7.62.Mada najlogičnije bi bilo da je sve u 6.5mm ili sve u 7.62



offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39625

Nebi ja to zavo automat neka definicija automata je da ima zatvarač slobodnog trzaja koji opet koristi opaljenje metka za funkcionisanje i obično su u pištoljskim kalibrima.
Skraćena verzija bi bila karabin ustvari glupo je i gurati taj šes ipo u VS bolje da ostane 7.62x39 municije ima bar oko tog ne moraju da brinu.



offline
  • Pridružio: 28 Mar 2024
  • Poruke: 81

Napisano: 30 Maj 2024 9:01

Pričalo se o unifikaciji kalibra a evo već se vidi da to neko nije shvatio baš najbolje.

Dopuna: 30 Maj 2024 9:05


Zastava kaže da je automat

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39625

Što Bojan napisa PMđija i PASP su nosioci vatre u odeljenju priča o unifikaciji jeste dobra i sve to deluje super međutim čemu kad sama VS to NE ŽELI zašto na silu gurati nedovršen proizvod od kojeg nekom treba da život zavisi u žaru borbe i dodatnu logističku glavobolju u viu šes ipo mesto da se smanjuje oni povećavaju broj kalibara.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8105
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Da znam da ih ima u VS , ali nejasno mi je na sajtu VS nema te puske pod naoruzanje .

Na zastava sajtu nema te puske .

Da li se jos vodi kao ispitivanje mozda ?

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

Ispitivanja su u toku, izveštaj sledi...

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8105
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Japanska metoda.
Zaposlenima se preporucuje dremka tokom radnog vremena radi povecanja produktivnosti.....

🤣🤣🤣

Nadam se da ga je neko probudio do sada da se malo i sljaka.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8105
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

M 92 civilna verzija doradjena , po njegovoj tvrdnjina testu ispucala preko hiljadu metaka bez zastoja .

Hvali M- Lock Midwest podkundak , kaze da je odlicno odradjena ventilacija i da se nije grijala previse oko rukohvata.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8105
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo




Neko je pitao skoro moze li AK biti DMR . U nuzdi moze .
Sasvim slucajno naletjeh na ovo, izgleda kao prava formacijska jedinica . Da li je tacno ili ne , ko ce znati sad.
Ali Jaeger spada u planinske jedinice . Nije ni AK 47 ali veoma bliski rođak .

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39625

Goksi sobzirom da ima ACOG to će pre biti za male daljine tipujem do 400m max ipak 7.62x39 nije baš dobar na duže zbog velikog pada zrna.
I Finci pređoše sa AK na AR sistem kao i Šveđani i ono će istu AP za njihove OS.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3108 korisnika na forumu :: 45 registrovanih, 4 sakrivenih i 3059 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, Avalon015, boranin45, Bosnjo, brufen, BUDDAR70, C-Gun, Clouseau, cojapop, cuvarkuca, darkojovxp, Ir, Istman, ivan1973, jimi_agf, Jose, K a s p e r, Kalem, Krusarac, ladro, Lepi Jova, ljuba.b, Lucije Kvint, luka35, Manjane, mat, Miler88, Milometer, mir juzni, mnn2, nelezele, raketaš, rodoljub, samo_srpski, SamoGledam, Sevetar, ShtagodShtagod, skok, Str2022, tanzanija, VekiJ, Veless, x011, xAlex2, 79693