Tehnicki detalji i opis katapultiranja iz aviona

29

Tehnicki detalji i opis katapultiranja iz aviona

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Fotografija koja se bezbroj puta pojavljivala na forumu - ovo je priča o njenom nastanku i događaju...

The Story Behind an Unbelievable Photograph

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5731

К-36Д (К-36) ТО и ИЭ



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5731

Osim onog kratkog opisa sa 27.str i par biltena sa kojekakvim šemama razvoda za sada TO i IE za DM nema. Možda ga i nema već samo bilteni na K-36D.
Ako negdje naletim sjetit ću te se.

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

Hvala @Drug pukovnik . Mozda jednom posluzi za istu popravku i vračanje iz mrtvih kao trenutno kod mene ovaj Folland Zaljubljen

offline
  • Pridružio: 07 Sep 2011
  • Poruke: 153

Molim moderatore ako tema nije na adekvatnom mestu da istu premeste.

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Ispitivanje sedišta SCHV0 (Martin-Baker Mk RU10J) na IAR-93DC (rumunski Orao) 1988. godine. U zadnjoj kabini je lutka "Vasilica".





offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Izbacivo sedište za F-4 Phantom II, veoma (bar po izgledu) slično sedištu "Mk6" u prototipu Orla:





offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113963

Knezi testiraju

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

Sta sve znamo o sedistima MB. u JNA?? Postoje li slike tog MK-6? Mk-8 i Mk- 9 se koristio/ koristi u G-4. A sta je sa MK-7 ? Da li je moguce da je i taj bio na testiranju u RV JNA?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2038 korisnika na forumu :: 56 registrovanih, 3 sakrivenih i 1979 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Apok, Belisarius, Bojan198527, bojan_t, C-Gun, cifra, cinoeye, Colt D, dule10savic, dulleo, Džekson, Electron, ElGenius, Gama, gost321, goxin, Grebostrek, Iskander, Jonbonjovi, Kobrim, Krin, kunktator, lcc, Lieutenant, Metanoja, milenko crazy north, MKK7, N.e.m.a.nj.a., Nepopravljivi, nikolapetkovic, nixos, nnovakis, pein, Petjan, ping15, pisac12, precan, radza1, rovac, S94, sajorg, Smiljkovich, stegonosa, strn, svnedelja, TangoSix, tmanda323, tomo2, tubular, vazduh, Vlad000, Vlada78, vladulns, vobo, vrgudinac, šumar bk2