Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

1819

Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2004
  • Poruke: 1229
  • Gde živiš: u svom mestu

Citat:Кремљ: Све знамо шта раде Америка и НАТО

Руској војсци је познато да САД, НАТО и Велика Британија предају Украјини, не само оружје, већ и обавештајне информације што не помаже да се брзо заврши специјална операција, саопштио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.



Izvor i nastavak: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Avg 2014
  • Poruke: 1157
  • Gde živiš: u međuvremenu

Sir Oliver ::Milo sam da ovde čovek može da se informiše i razmeni koju misao ali sam na kraju shvatio da samo polu istine prolaze. Moderatori svaku kritiku “ specijalne operacije u Ukrajini” brišu. Prete sa banovanjem i slično.

Не бих се сложио уопште. Ево, ја сам безрезевно проруски оријентисан, али сам добио опомену због неодмерених речи према једном форумашу. Нећу даље, јер мислим да није по правилима форума.

Ајд у здравље.

Citat:PMR—Gunfire reported by local media on the border between Ukraine and Transnistria.

Гљеб Базов јавља (пре сат времена) о размени ватре на пограничном подручју између Украјине и Придњестровља.



offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

Ко није пратио на другој теми:
RJ ::Mapa situacije od 3 maja (hi-res) i angažovane snage...


Процене су да Руси око Харкова имају свега 7 БТГ.
Док код Изјума имају 27 БТГ плус још 10 источно, код Сиверског Доњецка.
То је очигледно тежиште напада за Русе.

Украјински напади код Харкова, као и на другим правцима, ка Русији, Херсону, Придњестровљу па и Змијском острву, служе да би се развукле руске снаге и ослабио њихов напад који прети да одсече украјински фронт ка Доњецку.

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2019
  • Poruke: 511

Na Telegramu pisu da je Rosgvardija likvidirala vodju TO Ukrajine u Harkovskoj oblasti.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dejstva TOS-a po polozaju OS Ukrajine u okolini Krasnog Limana.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2004
  • Poruke: 1229
  • Gde živiš: u svom mestu

Citat:Грузинский наемник нацбата ВСУ бьет пленного русского солдата, заставляя его повторять оскорбительные слова в адрес России и руководства страны.

gp: Грузијски плаћеник Националног батаљона Оружаних снага Украјине туче заробљеног руског војника, приморавајући га да понавља увредљиве речи на рачун Русије и руководства земље.



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5597
  • Gde živiš: Novi Sad

Kao i sva ruska artiljerijska oruđa koja imaju naziv po biljkama, izuzetak nije ni 2S7 Pion...tj po naški Božur Smile

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22301

Napisano: 05 Maj 2022 14:15

RobinHood12 ::...
Nuklearno oružje ni pod razno nema toliki zagađujući potencijal jer se ta radioaktivnost upravo iskoristi za snagu eksplozije. Naučnici upravo mogu i da "tweek-uju" taj odnos snaga-radijacija ali je, mislim, skoro uvek on na strani snage oružja.


Uopste nije bitno zagadjenje osim inicijalnog, problem je u potpunom raspadu svih institucija drzave u velikim gradovima. Cak i da nije gadjan, stuje bi nestalo odmah, samim time i vode, u roku od par nedelja bi doslo do gladi. Pitanje je sta bi od toga moglo da se obnovi, ako bi iko i bio u stanju da ista obnavlja.
Skoro pola od 500 miliona mrtvih u toj proceni je od "sekindarnih" posledica, ne od samih bombi i zracenja.

Dopuna: 05 Maj 2022 14:19

Georgius ::Kao i sva ruska artiljerijska oruđa koja imaju naziv po biljkama, izuzetak nije ni 2S7 Pion...tj po naški Božur Smile

"Pion" je originalna verzija, ona trenutno u upotrebi je "Malka". Smile

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2019
  • Poruke: 511

Ne znam da li je bilo.

Americki placenik prica kako su Amerikanci bili osakaceni i unakazeni prilikom pokusaja da uniste ruski tenk Javelinom.

'Granata je eksplodirala 5 stopa od mene, moje lice i gornji deo tela bili su izbuseni gelerima', kaze Manus.

Bivsi borac 75. vazdusno-desantnog izvidjackog puka americke vojske Manus i njegov saucesnik Pol Grej iz 101 VDV divizije ranjeni su 27. aprila u bici za Orehov u Zaporoskoj oblasti.
Manus je zadobio visestruke gelere i prodorne rane po glavi, trupu i nogama, a Paulu je otkinuta leva noga.
Oba Amerikanca su sluzili kao instruktori u ukrajinskim snagama za specijalne operacije.
Tekst za link

offline
  • Pridružio: 20 Avg 2014
  • Poruke: 1157
  • Gde živiš: u međuvremenu

Знам да је дигресија, али стварно морам.

Погледајте форуме у "региону". Изгледају као да их модерира васкрсли Гебелс лично. А овде, у ово неславно време, широки спектар различитих мишљења и различитих афинитета.

Приговор за ускогрудост овој виртуелној средини је не само апсолутно неоснован, већ и циничан. Ваљда крије жал што дух Гебелса и овде не царује.

Завршавам дигресију, моје извињење, јаче је од мене.

offline
  • Pridružio: 24 Mar 2022
  • Poruke: 284

Napisano: 05 Maj 2022 14:30

А сада нешто у потпуности другачије. Да ли ће се временом Украјинци окренути против званичне политике САД, као и овај [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 05 Maj 2022 14:32

Кад смо код Малке, шта је ово на фотографији изнад Малке?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2350 korisnika na forumu :: 14 registrovanih, 1 sakriven i 2335 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4fat, Ben Roj, croato, Džekson, goxin, micke83, mist-mist, nenad81, OgnjenMitric, Opeshek, PlayerOne, Pururin, Saša31LPB, Stevan Visoki