|
Poslao: 19 Maj 2012 16:01
|
offline
- Trpe Grozni
- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Apr 2008
- Poruke: 5955
|
Nisu perspektivne.
Verovatno im je prosao rok upotrebe, a ne nameravaju da ih remontiraju.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 19 Maj 2012 16:03
|
offline
- Misirac

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Nov 2009
- Poruke: 5916
- Gde živiš: U podrumu,mučim električara...
|
Je li Edo sitnije građe ili se meni ove maljutke čine prevelikim?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Maj 2012 18:55
|
offline
- Misirac

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Nov 2009
- Poruke: 5916
- Gde živiš: U podrumu,mučim električara...
|
Tu smo negdje Hvala, sad otprilike imam predstavu o Maljutki
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Maj 2012 11:18
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3684
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
како су кренули за 20 година ћемо имати само униформе,све остало ће бити "неперспективно"...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Jul 2012 23:00
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39625
|
Napisano: 03 Jul 2012 17:33
svašta će još da izmisle mada opet ima i smisla sa 460mm može samo malo da ogrebe oklop tenka dok je 600mm već malo ozbiljnije ali opet nedovoljno da bi probio čeoni oklop ili oklop sa strane mada nemislim da će VS skoro izbaciti maljutke iz upotrebe
Dopuna: 03 Jul 2012 17:40
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 03 Jul 2012 17:49
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 03 Jul 2012 23:00
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jul 2012 09:24
|
offline
- Pridružio: 23 Jul 2012
- Poruke: 289
|
Molim vas za pojašnjenje!
Da li poluautomatsko vođenje za modernizovanu Maljutku znači da operator drži končanicu nišanske sprave poravnatu sa ciljem a sistem sam odrađuje korigovanje putanje leta?
Ako je tako, to znači da je time otklonjena najozbiljnija mana POR!
Ima moćnu bojevu glavu, tandem - kumulativnu ili termobaričnu, usavršeno vodjenje do cilja, lagana je i bezobrazno jeftina. A to znači da se može uvesti u naoružanje u velikim količinama za male pare.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jul 2012 10:02
|
offline
- CHARLIE JA.

- Legendarni građanin
- Pridružio: 05 Apr 2009
- Poruke: 3840
- Gde živiš: JAGODINA
|
Sve je to tako, ali pošto raketa relativno dugo putuje do cilja posada je izložena protiv dejstvu artiljerije, pešadije i svega onoga što može da ih gađa.
|
|
|
|
|
|