POVR 9M14 Maljutka

44

POVR 9M14 Maljutka

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

Да ли је у нашој земљи икада постојао пројекат модернизације маљутке у смислу оптичких уређаја и система вођења?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Poluautomatsko je realizovano, ako na to misliš.



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22289

Samo mali podsetnik - poluautomatsko se koristi na POLO M-83 i Gazelama? Da li jos nesto koristi?

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

bojank ::Samo mali podsetnik - poluautomatsko se koristi na POLO M-83 i Gazelama? Da li jos nesto koristi?

PO orudje 9p133 na brdm-2. Ako jos koje postoji.

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

aramis s ::Poluautomatsko je realizovano, ako na to misliš.

Како функционише то вођење?

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2011
  • Poruke: 1735

MarKhan ::aramis s ::Poluautomatsko je realizovano, ako na to misliš.

Како функционише то вођење?

Pojednostavljeno.... operater drzi musicu na meti, raketa sama manevrise i garantuje pogodak u centar musice (osim ako se od rakete ne trazi preostar manevar). Na zadnjem kraju rakete postoji ic lampica, musica (opticki nisan) je spregnuta sa upravljackom jedinicom koja "prati" ic lampicu i daje komande upravljackim delovima rakete da se "izravna" sa musicom....

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

Значи принцип је као код модернијих система. Зашто се пешадијске маљутке хису модернизовале на исти начин?

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2011
  • Poruke: 1735

MarKhan ::Значи принцип је као код модернијих система. Зашто се пешадијске маљутке хису модернизовале на исти начин?
Pa i jesu, vec od verzije C (prethodne A i B koja ima vrlo male izmene) sve se vode poluautomatski. Problem je sto mi (koliko mi je poznato) nismo nabavljali verziju C i novije u pesadijskoj varijanti, bar ne u vecem broju. A pitanje je ekononske opravdanosti prepravke postojecih rucno vodjenih na poluautomatsko vodjenje....

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5768

pa sad da je IC lampica .. nije ... u biti su to dvije bengalke koje su montirane kod krila rakete i te bengalke i dime i svijetle .

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2011
  • Poruke: 1735

raketaš ::pa sad da je IC lampica .. nije ... u biti su to dvije bengalke koje su montirane kod krila rakete i te bengalke i dime i svijetle .
Pojednostavljeno rekoh . A ti odmah da me napenalis ☺

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 891 korisnika na forumu :: 62 registrovanih, 6 sakrivenih i 823 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -III-, 10x10.9, A.R.Chafee.Jr., Antoni S, Apok, Aristotle2002, Belac91, Blair, blatruc82, cvrle312, Djota1, doktor097, DragoslavS, drimer, dukajov, Dzigy, ElGenius, esx66, goran.vvv, goxin, Igritelj, jalos, Jeremiah, jodzula, kaisarevic1, Kajzer Soze, Kanader, Krusarac, Lep1na, Lucije Kvint, ludiagresivan, mikrimaus, MIKULENCE, mist-mist, Nemanja Opalić, Nikoletina Bursac, nisamBot, oldtimer, opt1, Plavi1, Prometeus, Pururin, Recce, sasakrajina, Shinobi, sistem22, stalja, stokssone, styg, Tanjagre, tm, Troja, Tvrtko I, ujke, uruk, vladom6, Volkhov-M, vuksa72, zivojin32, Zvonkozvonko, Žukov, 79693