|
Poslao: 15 Sep 2013 00:40
|
offline
- proka89

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2011
- Poruke: 5468
|
Jesu se vec zalili kupci ili sta?
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 15 Sep 2013 00:41
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
Jedan od retkih dobrih poteza,koji pozdravljam-Nema potrebe za samohodnom NOROM B52.Dovoljno je spreciti rasprodaju"ne perspektivnih"M46,uraditi konverziju,Odraditi SORU,...,i uporedo postepeno MORAVU.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Sep 2013 00:44
|
offline
- Mercury

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jul 2008
- Poruke: 10454
|
Imam info da se na testiranju sasija Kamaza nije dobro pokazala, cak nakon nekoliko opaljenja...detalje ne znam
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Sep 2013 17:42
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
Proko,zaista si me obradovao do neba,onim drugim divizionom M46,u mesovitoj.Iskreno nisam pratio,kad je ubacen...ali nema veze vazno je da je tu.Objektivno sa 10,takvih diviziona(pa cak mozda negde i malo umanjenih)ali sa modernim SUV-om,cak i ovakvi kakvi smo bili bi smo bezbedni.Raduje me i dogadjaj od juce,gde smo dobili novu klasu oficira.Jeste,to bi povuklo oko 2000 vojnika,ali zato bi se pesadija popunila,mnogo lakse.Artiljerija je ipak strucnija stvar.Da se niko ne uvredi,i ja sam pesadinac.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Sep 2013 18:21
|
offline
- CheefCoach

- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Avg 2011
- Poruke: 6625
|
Pa svi mi ti pricamo da ima 2 diviziona vec mesecima. Aktivnih i rezervnih diviziona u VS bi trebalo da bude 12 diviziona cevne artiljerije, 4 Gvozdika, 4 D 30, 2 Nora A i 2 M 46. Taman tome treba dodati jos jedno 8 diviziona.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Sep 2013 18:52
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
Napisano: 15 Sep 2013 18:46
Pa dobro,ja sam video sajt ministarstva tad,...bilo je 18 kom.Mislio sam ukupno 10 diviziona nora-a+M46 ,znaci jos 6-se negde zagubilo.To bi odgovaralo priblizno brojnom stanju M46,kad se odbiju Crnogorci,i ono sto je otislo u b52.Bojim se samo da nemaju jos neku drugu namenu.(da se rasprodaju).Inace top je fantastican,pa cak i sa starom municijom,koju proizvodimo,imamo alate, a siguran sam da se u Rusiji moze naci na tone !
Dopuna: 15 Sep 2013 18:52
Inace i ja imam isti info,kao i kolega Mercury,za Kamaza,ali nije zvanicno,tako da...neka to odrade oni koji eventualno imaju.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Sep 2013 20:05
|
offline
- vrabac
- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Dec 2010
- Poruke: 4957
|
Kad je već nezvanično jel u pitanju narušenje strukture kamiona ili gubitak oslanjanja pri opaljenju odnosno nedozvojene pojave u okviru stabilnosti i nepokretnosti.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Sep 2013 20:59
|
offline
- CheefCoach

- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Avg 2011
- Poruke: 6625
|
6 diviziona je koliko je trebala da ima armijska oblast pod koju je potpadala Srbija. Mada dosta je Nori B52 napravljeno i izvezeno.
Vrabac valjda je problem sa strukturom kamiona, ali ovo je vec teska glasina, pa uzimi sa dozom soli.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Sep 2013 21:59
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
Nije komparativno sa periodom kad si imao oko 300 aviona,koje sad nemas.Znaci ako je bilo 6-sad je 10,...tako?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Sep 2013 22:20
|
offline
- CheefCoach

- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Avg 2011
- Poruke: 6625
|
Pa sve se pomalo smanjilo. Mora da postoji neka pesadija ispred artiljerije, da stiti istu. Postoji neki optimalni odnos pesadijskih bataljona i artiljerijskih diviziona koji bi trebao biti 1,5-1:1 u korist pesadije. Dugometna artiljerija sa navodjenim granatama+BPL bi donekle mogle da zamene avijaciju, mada bi artiljerija onda morala da bude pokretna, sto nas opet dovodi do Nore B52, a udaljava od M 46. Pre ili kasnije Nora ce zameniti M 46.
|
|
|
|
|
|