Vučna vs. samohodna artiljerija

29

Vučna vs. samohodna artiljerija

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5281

Mercury ::Nije bas tacna ova lista, tj dokument tacan al ajd Smile

Pa za metodologiju prikupljanja podataka svakako ne mogu da garantujem, da li je MO prosledilo svoje podatke pa su se malo pravili Toše ili je komisija za subregionalnu kontrolu naoružanja lupala recke prilikom posete RR skladištima. Uglavnom to su brojke koje se "vrte" poslednjih godina uz manja ili veća odstupanja.
Ono što je činjenica sve "neperspektivno" nije na stanju i da je bilo u milosti više puta ovde pominjanog preduzeća.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Avg 2011
  • Poruke: 6625

Koliko mi bese immao MB po formaciju u bataljonima? Jer mi broj MB u dokumentu izgleda nekako tanak.
I jel su to sacuvali haubice 155 mm za rezervu?



offline
  • Pridružio: 27 Maj 2012
  • Poruke: 1124

pa tako pise

a izgleda da nase D 30 vise nisu nase






ovde ih ima oko 50 a
prodala ih je ista firma koja je prodala i T55
al opet sta je sa jos 180 haubica

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5470

Ima ih valjda 4x18 predvidjenih za rezervu. Pored toga verovatno ih ima jos u nekim skladistima, ali ti niko ovde nece izaci i reci tacan broj. Ja sam uredio ovu stranicu shodno meni dostupnim podacima:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Sasvim sigurno nije 100% tacna, ali daje pribliznu sliku onoga sto imamo.

Sto se tice D30, ja ipak verujem da je za rezervu predvidjeno ukupno 8x18, tj po jedan divizion za svaku ot teritorijalnih brigada (to je samo moje misljenje, ali tako mi je nekako logicno).

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Nona-K uz mine i granate koje koristi

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37730
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Kako su na zapadu predstavili NORU u JDW iz 1988 godine...

PS - naslov je u startu potpuni promašaj Wink

offline
  • Pridružio: 28 Jul 2014
  • Poruke: 206

pavle_pzs ::pa tako pise

a izgleda da nase D 30 vise nisu nase






ovde ih ima oko 50 a
prodala ih je ista firma koja je prodala i T55
al opet sta je sa jos 180 haubica


Pozdrav, može li se znati kada je bila ova isporuka i kojoj državi ? postoji li slika u većoj rezoluciji ? da li je na taj način VS oslabila svoje topničke kapacitete , odnosno jesu li to zalihe iz rezervi ili se radi o kompletnom povlačenju D-30 iz sastava VS ? koliko li uopće D-30 u aktivnoj upotrebi ima Vs?

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

VS nema u aktivnoj upotrebi D-30.Prebacene su u rezervu i uskladistene.Tacan broj zna onaj ko treba da zna-ocigledno da ih ima dosta, cim su neke prodate.Naravno treba imati u vidu i plan za proizvodnju SORE, koja ce nositi upravo D-30 iz viskova.

offline
  • Pridružio: 28 Jul 2014
  • Poruke: 206

Pa zar se ne bi neka računica okvirna mogla napraviti preko brojnog stanja D-30 u sastavu JNA na teritoriju Srbije ? pretpostavljam da nakon raspada SFRJ nove nisu bile proizvedene.

offline
  • Pridružio: 14 Avg 2011
  • Poruke: 6625

ZvonimirST ::Pa zar se ne bi neka računica okvirna mogla napraviti preko brojnog stanja D-30 u sastavu JNA na teritoriju Srbije ? pretpostavljam da nakon raspada SFRJ nove nisu bile proizvedene.
Racunaj na sigurnih 4x18=72 haubica, za rezervne brigade. Preko toga, moras da kontaktiras generalstab i da njih pitas.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1289 korisnika na forumu :: 120 registrovanih, 8 sakrivenih i 1161 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -Max-, 9191vs, A.R.Chafee.Jr., AC-DC, ALEXV, ArchaBasha, b_z_b, bankulen, Baždaranac, bbrasnjo3, Bo96, bojan313, BOOM COMPANY, boromir, borya90, branko7, Brankojle, brufen, Bubimir, carinko, CHARLIE JA., Cicumile, Cigi, Clouseau, CrveniSolaris, darcaud, Darko Jovanovic, dejan1972, dekan.m, Deki Duga Devetka, delrey, Dimitrije Paunovic, Doc, doktor097, Dragon Order, duro1990duro, Dzambas, feanor, Feller, Glavonja049, Gogi do, Goksi95, Great White, Guster25, GveX, halkin gol, HrcAk47, Incognito, Istman, Jablan, Jager715510, Jerry Drake, JimmyNapoli, klepesina, komenski, komsija1, Krin, Kruger, Laki71, Lance Guest, LeGrandCharles, Litostroton, Logic005, Magarac, Marko Marković, Marko00, MaschinenPistole, maxim_von_burdengate, Medojed, mikoyan21, MIKULENCE, Milos ZA, MilosM, Mirage 2000N, Moldovan, naki011, neko iz mase, nerislav2025, neutrino, OgnjenMitric, Orc, orfanel, Orijen, ozzy, pablojepao, peradetlić, Permaldar, Petar888, PITT, pristinski korpus, RajkoB, rovac, royst33, Rumun2000, sale76, saputnik plavetnila, sekretar, Sevatar, Sirius, SirOliver, Skakac7, Sky diver 29, SKYLINE, Solunac na steroidima, sosko, superwhy, t.mile, takini, tomigun, user24, v82, varda, Velizar Laro, virked, vrgudinac, wolverined4, XBMC, zlizo, zoran77, zzapNDjuric99