J-22 Orao

553

J-22 Orao

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7691

Valjda nije star snimak


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

Nadam se da nije bila.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2014
  • Poruke: 1378

25710 izlozen u Topoli

offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3543

Najstariji u akciji Smile

offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3543

Bilo je vec fotki 25512
To je to za ovu godinu
Pre 5-6 godina kada se krenulo u modernizaciju Orla neko od zvanicnika je izjavio kako ce se remonti ubrzati.Ona su se i ovde neki kleli u to i ubedjivali kako je to gotova stvar
Svako ko je realno sagledavao situaciju znao je da o toga nema nista i da ce uspeh biti odzati neki tempo od po jedne letelice u proseku godisnje
Po jedna da izadje sa remonta godisnje naravno,ne da se remontuje u tih godinu dana
Na zalost kako su preostali za remont uglavonom u krs stanju(muzejski)bice pravo cudo ako i u narednom periodu izadje jedan godisnje Sad

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2005
  • Poruke: 684

Receno je da ce se samo "forsazni" modernizovati ali ako ima dvoseda bez komore za dodatno sagorevanje koji su u resursu i mogu se relativno brzo osposobiti za letenje mislim da ne bi bilo lose i par takvih iskoristiti za trenazu i preobuku sa G4 na J22.

offline
  • Pridružio: 02 Nov 2010
  • Poruke: 949

Svi dvosedi NJ-22 imaju komoru za dopunsko sagorevanje....
Samo su dvosedi INJ-22 (za preobuku na izviđače IJ-22) bili bez komore za DS....ali oni se ne koriste (602 i 604) preko 15 godina...i teško mi je poverovati da će ih vraćati u službu (oni recimo nikada nisu ni imali instalacije za naoružanje, izviđačku opremu itd, već su bili čisto trenažni avionu za preobuku na jednosede IJ-22)....

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

yufighter ::... iskoristiti za trenazu i preobuku sa G4 na J22.
Nema baš nekog smisla, jer će većina Orlova činiti dvosedi.

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Da. Osim 602 i 604 preživeo je još samo 606. To je onaj srebrni izložen u Erport-sitiju. Ostalih šest od ukupno devet proizvedenih INJ-22 je uništeno, uglavnom u udesima. Od neforsažnih bio je još i prototip 002 koji je takođe izgubljen u udesu.

INJ-22 25604 dok je još uvek leteo:

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 4478 korisnika na forumu :: 57 registrovanih, 4 sakrivenih i 4417 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, advokat84, AleksSE, aleph_one, ArchaBasha, Atomski čoban, b_z_b, Borkanović, boromir, borya90, boxbole, brundo65, cikadeda, darionis, Desmond, DezurniOperativni, dj.ape, Dovla 1980, Dragon Order, dule10savic, Duschi, Great White, ILGromovnik, istina, Jeremiah, Jester, joca83, K a s p e r, Kenanjoz, kikisp, Krin, kybonacci, Laluvr, LostInSpaceandTime, mainstream, Marko Marković, mačković, Milan A. Nikolic, miljannis, Milovan Dinic, nuke92, Petar J, ping15, Prometeus, Radogost, repac, shiro, smuk, ssekir75, stingD, Tamna_strana_Meseca, Valter071, Vlado82, vranjanac29, xanadu, Zastava, 800077