|
Poslao: 19 Nov 2013 22:27
|
offline
- babcia131
- Počasni građanin
- Jerzy
- retired soldier Polish AF
- Pridružio: 28 Nov 2011
- Poruke: 954
- Gde živiš: Polska
|
Bio je shema ?
Nazivi elementi naoružanje
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2013 22:42
|
offline
- dakota

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 12 Feb 2008
- Poruke: 961
- Gde živiš: Beograd
|
babcia131 ::Češka 21MF iz motorom R-13.
Poljski 21UM imao motor R-13 , ali nije imala II форсажa.
KAF-13 i tropolozajni konus ne mogu da daju " 2fo " iako imaju motor R-13 300
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2013 23:33
|
offline
- ray ban11
- Legendarni građanin
- Pridružio: 17 Sep 2010
- Poruke: 24149
|
Ako moze pojasnjenje sta je to KAF-13 i kakvu funkciju ima . Svakako bi valjalo ponoviti malo ovo oko 3 polozaja konusa .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 19 Nov 2013 23:43
|
offline
- Besotted

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Nov 2006
- Poruke: 3747
- Gde živiš: Novi Sad
|
Taj Bison je ekvivaletn F-16 u mnogo čemu a sa novim raketama V-V još i bolji u BVR-u.
Na Red Flag vežbama gde su učestvovali i sa Jaguarima i Su-30, Indijci su napravili mali haos sa tim verzijama MiG-21.
To nije više MiG-21, to je avion 4+ generacije u mnogo čemu!
Ako smo već gladni i nemamo za Gripene NG ili Rafale, onda bi mogli da kupimo 50-ak Bison-a od daleke a prijateljske Indije po povoljnoj ceni, a od Rusa bi dobili rakete nove generacije i LGBs koji su kompatibilni sa software-om.
To bi bila još i najbolja opcija zemljama koje su poput naše (mada su Italija, Nemačka, Španija i dr još i u goroj situaciji u nekim stvarima) u govnima.
To je veoma efektivna solucija a dobio bi se kvantitativno-kvalitetni skok u odbrani, mobilnosti i modernizaciji svih sistema odbrane.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Nov 2013 00:00
|
offline
- dakota

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 12 Feb 2008
- Poruke: 961
- Gde živiš: Beograd
|
MIG 21 je avion 2ge generacije a ne 4+
MIG 21 Bison je takodje avion druge generacije. doduse modernizovana letelica ali ipak druge generacije.
to je nesto nalik stanovima. stan od 40 kvadrata je uglavnom jednosoban. e ako mu dogradimo jos jednu sobu i povecamo kvadraturu usput, postaje stan od 55 kvadrata i to dvosoban. no ukoliko onom stanu prvotnom od 40 kvadrata srusimo tri zida i jednu prostoriju povecamo za dva puta - dobicemo jos cirka 15 kvadrata i stan ce sada imati 55 kvadrat ALI i DALJE ostaje jednosoban.
dakle MiG-21 avion druge generacije.
Vi biste kupili 50 bisona od indije? da li bi indija prodala Vama 50 bisona.
Rakete kompatibilne sa softverom? Kako se to ostvaruje i kakav je to softver. ne mislite valjda da avion nalikuje kompjuteru pa de sve jednostavno instalira i deinstalira.
hvala sto ste procitali pricu o stanovima
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Nov 2013 00:13
|
offline
- proka89

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2011
- Poruke: 5460
|
Mislim da se Mig 21 bis kvalifikuje kao avion trece generacije. A Mig 21 Bison, sasvim sigurno ne spada u avione 2 generacije, vec je ako nista drugo po nekim karakteristikama blizu aviona cetvrte generacije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Nov 2013 00:20
|
offline
- dakota

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 12 Feb 2008
- Poruke: 961
- Gde živiš: Beograd
|
proka89 ::Mislim da se Mig 21 bis kvalifikuje kao avion trece generacije. A Mig 21 Bison, sasvim sigurno ne spada u avione 2 generacije, vec je ako nista drugo po nekim karakteristikama blizu aviona cetvrte generacije.
na osnovu cega Vi neki avion povezujete sa I ,II, III ili IV generacijom
zasto mislite
. zasto nesto ne tvrdite decidno. npr 2+2 su 4. ja uopste ne mislim da su 2+2 jednako cetiri.
ja to znam i u to sam siguran.
zato je MIG 21 svih verzija i svih naziva i podnaziva avion druge generacije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Nov 2013 00:50
|
offline
- proka89

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2011
- Poruke: 5460
|
Tako ga je koliko ja znam vodio sam proizvodjac i to je opste prihvaceno u svetu. A na samom sajtu Mig korporacije mozes da nadjes podatke gde oni tvrde da je modernizovani bis u rangu aviona cetvrte generacije:
Citat:Combat capabilities of upgraded MiG-21 aircraft correspond to those of the up-to-date fourth generation fighters.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
U ostalom proguglaj malo o Red flag vezbama, pa vidi sta su ti isti avioni radili.
Znaci nije to samo sabiranje nego modernizacioni paket koji ozbiljno podize mogucnosti tog aviona, i na osnovu tih mogucnosti, godine razvoja i proizvodnje, on spada u odredjenu generaciju aviona, a to nikako nije druga generacija.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Nov 2013 01:29
|
offline
- Besotted

- Legendarni građanin
- Pridružio: 13 Nov 2006
- Poruke: 3747
- Gde živiš: Novi Sad
|
@Dakota,
Svaka čast na ovoj komparaciji jabuka i lubenica, to još nisam čuo do sada. Podsetilo me momentalno na neke mentalne akrobacije koje Vatikan uporno pokušava da proturi samo da bi "objasnio i dokazao" postojanje onog odozgo koji ne postoji.
Ja sam Alpha & Omega. AKo im treba dokaz, neka me pitaju zašto i odakle to znam.
Inače, Bison je po elektronici i osavremenjivanju na nivou aviona IV gen po mnogo čemu iako nije po specifikacijama koje su odradile USA, to ne znači da mora te iste i da ispunjava da bi bio avion IV gen.
Nemoj da padaš na ta generalizovsanja jer je nemoguće podeliti tačno po sredini i reći da Typhoon jeste a 4+ kao i Rafale a da je Gripen zbog manjih gabartita IV gen etc.
To je isto kao kada "eksperti" i magazini plaćeni od kompanija koji guraju svoje produkte naivnim ljudima, konstantno dele kamere na entry level, semi pro ili Pro kamere.
To je mamac za budale.
Ja sam dobio najveće pohvale i nagrade na web-u i objavljene fotografije u VOGUE magazinu dok sam radio kao freelancer povremeno za njih, a sve to fotografisano sa "entry level" Sony A200 kamerom od 10mpx i Minolta objektivima iz 1985e koje i danas isto koristim na novoj SONY A77 kameri između novijih ali ne i kvalitetnijih lensi iako su prohibitivno skupe u poređenju sa Minoltinim.
Sve je to marketing i padaš na to kao plavuša na Porsche.
Bison samo liči na naše Migove, ali to je jedan fantastičan avion neverovatnih mogućnosti koji ne može više direktno da se poredi sa MiG-21Bis ili bilo kojim drugim avionima te generacije osim po konstrukciji koja je na nivou 50ih i 60ih godina, mada i tu ima pojačanja i novijih aerodinamičkih rešenja radi ojačanja konstrukcije i poboljšanja manevribilnosti.
Njemu je urađena transplantacija srži i krvi, a kompjuteri i tehnologija kao i naoružanje na njemu su praktično poslednje gen.
|
|
|
|
|
|