|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 12:24
|
offline
- ray ban11
- Legendarni građanin
- Pridružio: 17 Sep 2010
- Poruke: 24129
|
^^^
Evo jedne ruske zapaljive avio bombe IAB-500
Citat:However, it was the Soviets who were at the forefront of the design and use of "imitation" atomic weapons as training aids; these were designed to give some of the visual and physical effects of an atomic explosion without the devastation or nuclear radiation.
The MiG-21 fighter was one aircraft used as a carrier for such weapons; best known of these was the IAB-500. The basic premise of the weapon was as follows: just under 250 kg of liquid fuel combined with a small explosive charge was packed into an extended bomb casing. This had large amounts of finely divided phosphorus added to it in a closed environment and the weapon was sealed (below). When the weapon was dropped and it exploded, the combination of fuel, phosphorus and air caused a massive fireball resembling that of a nuclear explosion; as smoke was formed it rose in the classical "mushroom cloud" shape to simulate the atomic explosion even more closely. It was found that it could be used as a standard weapon but this not routinely done because of the careful preparation needed to manufacture the bomb and the careful storage conditions required.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 12:40
|
offline
- babcia131
- Počasni građanin
- Jerzy
- retired soldier Polish AF
- Pridružio: 28 Nov 2011
- Poruke: 955
- Gde živiš: Polska
|
To nije zapaljiva bomba. To imitacija nuklearne bombe 2N244H na vježbe.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 12:44
|
offline
- ray ban11
- Legendarni građanin
- Pridružio: 17 Sep 2010
- Poruke: 24129
|
^
Da, imitacija nuklearne bombe je u pitanju ali je zbog Fosfora i goriva u njoj valjda zapaljiva ? Na to sam mislio ...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 13:09
|
offline
- Pridružio: 05 Okt 2009
- Poruke: 3115
|
BSD ::ray ban11 ::Sveto ::Ko je pilot na fotografiji ?
Jos nema odgovora ?
Brane Krnjajic
Sada nesto razmisljam ovu kacigu je imao Blazo Radovic! Sto znaci da je on u pitanju, bio sam brzoplet! Sticajem okolnosti mislim da znam i kada je napravljena fotografija ako nekog interesuje.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 13:26
|
offline
- ray ban11
- Legendarni građanin
- Pridružio: 17 Sep 2010
- Poruke: 24129
|
^
Ha scene , na njega sam pomislio juce mada sam moram priznati mislio i na pilota- lovca D.Bedu (43 klasa VVA , predhodna 2 pomenuta su 41 kl . tada potporucnici ) .Svi oni su na kombinezonima pocetkom 90-tih imali one stare ambleme 126lae `Delta` ,medjutim na toj slici je novi amblem Delti tako da je fotka morala nastati malo kasnije ( sredina 90-tih ? ) .
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 14:12
|
offline
- Pridružio: 10 Dec 2009
- Poruke: 1636
|
[quote="BSD"]BSD ::ray ban11 ::Sveto ::Ko je pilot na fotografiji ?
Brane Krnjajic
Sada nesto razmisljam ovu kacigu je imao Blazo Radovic! Sto znaci da je on u pitanju, bio sam brzoplet! Sticajem okolnosti mislim da znam i kada je napravljena fotografija ako nekog interesuje.
Da i meni su tako javili..Ono sto je čudno na ovoj fotki :
1.Novi znak DELTI
2.Znak VJ na ramenu.
Postoji ista takva fotografija sa starim znakom Delti i nakom RViPVO na ramenu ..Kao da je neki fotoshop u pitanju..Inace fotografija (bar ova druga) mora biti iz 1993ce godine
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 14 Jun 2014 15:10
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
Да то је ова фотка. Па упоредите.
|
|
|
|
|
|