MiG-31 Foxhound

463

MiG-31 Foxhound

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Gledam ove fotografije i deluje mi da tu ima mesta i za one cetiri R-33/37 rakete, zamislite to iznenadjenje Very Happy



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Jan 2012
  • Poruke: 875

Drug pukovnik ::“Iskander” u protivavionskoj ulozi
Зар Кинжал није превасходно квазибалистичка противбродска ракета? Neutral Question



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5731

@4channer
U pravu si, raketa je Х (Kh).
Nisam ništa o njoj pročitao do danas, povezao sa 31 pa rekoh gađa zračne ciljeve.
Veza sa Iskanderom i dalje ostaje, sad tek posebno.

offline
  • Konstruktor
  • Pridružio: 01 Nov 2013
  • Poruke: 1233

Kolika je masa rakete iz kompleksa Iskander? Da na brzaka izračunamo šta može 31-ca da nosi pod krilima, kada ispod stomaka nosi tu grdosiju?

Da li se ova raketa nosi na 4 katapultna nosača? Čini mi se da je to baš varijanta potkačivanja.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Raketa 9M723 sistema `Iskander-M` je mase oko 4 t .Koliko bese masa one BrahMos sto nose indijski Su-30MKI ,msilim negde oko 2,5t ,tako nesto ?

Sa 4x R-33 ispod trupa ima masu 2 t ,dok ce sa 4xR-37M mati podtrupnu masu 2,4.t

Rekosmo ,za sad imamo info o maks. brzini rakete: preko 10M i maks daljini dejstva: 2000km .

Osnovno pitanje je : da li brodski radari sistema AEGIS ( AN/SPY-1 ) uopste mogu da otkriju i prate ovu susper-brzu raketu a kamoli da se na vreme organizuje neka kvalitetna PRO .Ovo posebno vazi ako leti nekom nizom putanjom u stratosferi ( 10-20 km ) ?

Inace raketa se podvesava na jednu specijlano profilisanu plocu koliko vidimi i nema veze sa onim AKU-33 .

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Kaplar ::Kolika je masa rakete iz kompleksa Iskander? Da na brzaka izračunamo šta može 31-ca da nosi pod krilima, kada ispod stomaka nosi tu grdosiju?

Da li se ova raketa nosi na 4 katapultna nosača? Čini mi se da je to baš varijanta potkačivanja.


Koliko vidim raketa ima svoj nosac.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

powSrb ::Kinzhal нови снимак



Sad nesto gledam ovaj snimak , na njemu zapravo vidimo dva Bort-a koji su modifikovani da nose `Kinhzal` .to je 93 crveni ( poleteo sa raketom ) i pri kraju se vidi i 91 crveni , kome se na donjaci trupa vidi onaj profilisani nosac i naravno prijemna antena sat- signala ispred vetrobranskog stakla .

offline
  • Konstruktor
  • Pridružio: 01 Nov 2013
  • Poruke: 1233

Napisano: 12 Mar 2018 8:51

Znači ima još dosta do punog borbenog kompleta. Meni se čini da sam na slikama video da se raketa katapultira. E sad, da li se koriste kataupltne mogućnosti nosača raketa R-33, a na njih se stavlja neki međunosač... Meni se čini da se raketa svakako mora katapultirati.

Dopuna: 12 Mar 2018 8:54

Drug pukovnik ::





“Iskander” u protivavionskoj ulozi


Evo, baš ovde na drugoj slici kako vidim katapultno lansiranje se ostvaruje pomoću sva četiri nosača.

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Dakle ne moze da nosi i R-33/37 i Kinžala.

offline
  • Konstruktor
  • Pridružio: 01 Nov 2013
  • Poruke: 1233

Izgleda da ne može. Ostaju mu na raspolaganju R-40 i R-77 u raznim varijantama kao srednje i R-60 i R-73 kao kratke.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1417 korisnika na forumu :: 95 registrovanih, 11 sakrivenih i 1311 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ailton, Arhiv, Asteker, avijacija, Barista, Bgd123, bigvlada, Bobrock1, bojanstros9, Bojke549, boromir, borya90, bozonspeedlab, BraneS, Bubimir, cikadeda, Cirkon, Clouseau, Comyymoc, cvrle312, dane007, DeerHunter, Demi87, Despot1, Djokislav, djuradj, doktor097, dule10savic, Dusko_Dugousko, DuškoMraz, efektiva, g_g, Georgius, Gogi_avio, Goran_, goxin, Goxy1, Great White, GveX, Hitri, JankoS, joca83, jodzula, Jose, Koca Popovic, kolle.the.kid, ladro, m94j, Magistar78, Marko00, Medojed, mexo, mgolub, miki69, Milan 84, Milos ZA, milos97, mist-mist, monomah, Mzee, nebidrag, OgnjenMitric, Oscar, ozzy, panzerwaffe, pein, Petar888, Piani Jazzer, Pilipenda, pisac12, pobeda, Podljub, Pururin, radza1, redstar011, saputnik plavetnila, sasics, shlauf, Snorks, Sone0883, SOVO515, stalja, stegonosa, Stod, Tvrtko I, US_Rank_0, vazduh, vidra boy, VJ, vukovi, XBMC, Zastava, zeka013, ZetaMan