Slovenski brod Triglav

2

Slovenski brod Triglav

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Beli križ između Pirana i Portoroža. Ma sve su brda naviše od slovenske obale tako da nebi bio neki problem staviti gore artileriju.

Inaće Slovenija baš treba ratnu mornaricu ali adekvatno opremljenu i odgovarajučih tipova plovila. Da se mene pita prvenstveno bi sami u Sloveniji za vlastite potrebe i izvoz izradili prema vlastitom dizajnu brze patrolne čamce oko 30 - 33 m dužine, opremljenih na pramcu sa automatskim topom 35 mm Oerlikon ili 40 mm Bofors i po 2 lansera sa Pingvin raketama na krmenoj palubi. Dok bi za patrolu Jadranom umesto korveta bile adekvatnije male podmornice priobalnih voda DNSC Andrasta pa nek onda pokuša neko ometati brodove namenjene u luku Koper. Cool



offline
  • Pridružio: 06 Maj 2007
  • Poruke: 887

što je na kraju bilo s nabavom korvete za slo rm, i tko su ti zlikovci koji gusare po jadranu ometajući brodove za koper zbog kojih postoje mokri snovi o mornarici od milijardu us $ za 40km obale?



offline
  • Pridružio: 26 Dec 2005
  • Poruke: 4703

Trebali bi da se pomirite s tim da članstvo u medjunarodnim organizacijama nosi i odredjene obaveze... tako je normalno da zemlja koja ima izlaz na more pribavi nešto od brodova koji mogu da sadejstvuju brodovima starijeg brata...

Džabe dižete dreku.

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Korveta je u izradi i očekuje se njen dolazak krajem ove godine. Gusarenja u Jadranu zasada nema jer su gusari slabo opremljeni i zato treba Slovenska mornarica adekvatne brodove, da nebi slučajno postali previše hrabri. Slovenija ima zasada 57 km obale dok se ne ustanovi gde je granica u Istri, koja naravno od vremena Venecijanske republike nije bila razgranićivana.

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2010
  • Poruke: 35
  • Gde živiš: LJUBLJANA - KNIN

Nije važan sam brod, nego jedino njegova brzina. Ne kupujemo manje od 100 km/h , da možemo uteći, oliti spizditi. Sve ostale karakteristike broda su nevažne. . Titovi mornari

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

čato ::Nije važan sam brod, nego jedino njegova brzina. Ne kupujemo manje od 100 km/h , da možemo uteći, oliti spizditi. Sve ostale karakteristike broda su nevažne. . Titovi mornari

A koliko je to u ćvorovima iliti u morskim miljama, pa nije brod tricikl!?

offline
  • Pridružio: 04 Maj 2009
  • Poruke: 1212
  • Gde živiš: Slovenija

Konec letošnjega leta bo 430. mornariški divizion v uporabo dobil novo večnamensko ladjo Triglav

Citat:Predvidoma konec novembra letos bo 430. mornariški divizion Slovenske vojske dobil v uporabo novo večnamensko plovilo tipa svetlyak...

Citat:ladjo .. se pripravlja za splovitev v morje .. in .. za krst, ki bo v sredo, 21. 7. 2010, v Sankt Peterburgu.

Citat:Taktično-tehnične karakteristike nove ladje so naslednje:

• dolžina 49 metrov,

• širina 9,2 metra,

• ugrez 2,2 metra,

• izpodriv 375 ton,

• največja hitrost 27 vozlov.


Citat:Ladja bo oborožena s/z:

• topom AK-306 (šestcevni 30 mm top),

• dvema mitraljezoma 14,5 mm,

• protiladijskim raketnim sistemom šturm,

• protizračnimi raketami (strelsko mesto za protizračni sistem igla),

• protiraketno zaščito (protiraketne vabe PK-10).


Citat:Posadko ladje bodo sestavljali 4 častniki in 20 podčastnikov ter mornarjev.

Citat:Vrednost osnovne pogodbe znaša 34.995.000 USD in bo poplačana v celoti iz klirinškega dolga. Pogodba za center za upravljanje z ognjem, usposabljanje in strelivo znaša 7.465.908 USD.

http://www.mors.si/index.php?id=novica&tx_ttne.....2bb0453ed2

offline
  • Pridružio: 25 Apr 2010
  • Poruke: 196

Svetljak u Sloveniju stize polovinom novmebra meseca 2010 godine. Deo posade upucen je na obuku u rusiju koja se sastoji od teoriskog i prakticnog dela. A kada uplovi u teritorijalne vode Slovenije maticna luka ce biti Kopar. Bey obzira na sve kritke i sale to je velika nabavka broda za slovenacku mornaricu. Za protivbrodske rakete sturm nisam bas siguran da ce biti opremljene, jer se dosta spekulisalo oko opremanja broda.

offline
  • Pridružio: 04 Maj 2009
  • Poruke: 1212
  • Gde živiš: Slovenija

velebit ::Za protivbrodske rakete sturm nisam bas siguran da ce biti opremljene, jer se dosta spekulisalo oko opremanja broda.

Tako kažu u MORS ..

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1279 korisnika na forumu :: 98 registrovanih, 11 sakrivenih i 1170 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ailton, Asteker, avijacija, Barista, Bgd123, bigvlada, Bobrock1, bojanstros9, bojcistv, Bojke549, boromir, borya90, Bubimir, cikadeda, Cirkon, Clouseau, Comyymoc, dane007, DeerHunter, Demi87, Despot1, Djokislav, djuradj, doktor097, dule10savic, dusanobr, DuškoMraz, efektiva, Georgius, Gogi_avio, Goran_, Goxy1, Great White, GveX, Hans Gajger, Hitri, iceburn, JankoS, Jose, Koca Popovic, Kole1975, kolle.the.kid, kunktator, ladro, m94j, Magistar78, Marko00, Medojed, mercedesamg, mexo, Milan 84, Milos ZA, milos97, mirkoro, mist-mist, monomah, Mzee, nebidrag, OgnjenMitric, Oscar, ozzy, Paklenica, panzerwaffe, pein, Petar888, Pilipenda, pisac12, pobeda, Podljub, Pururin, radza1, redstar011, sap, saputnik plavetnila, sasics, shlauf, Smiljkovich, Snorks, Solunac na steroidima, sombrero, Sone0883, SOVO515, Srky Boy, stalja, stegonosa, Stod, Tvrtko I, US_Rank_0, vaci, Vasilije Budović, vazduh, VJ, Vojkan Petrovic, vukovi, XBMC, Zastava, ZetaMan