Zločini komunista

190

Zločini komunista

offline
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 1478
  • Gde živiš: Usce dve Morave u jednu veliku

lažni đoko ::gorran ::
Inače, sam izraz "lijeva skretanja" izmislili su komunistički autoriteti, sa jasnom namerom da oblikuju mišljenje o toj pojavi.

Мислим да је у питању слободан превод руске ријечи "уклон". Термин је кориштен тридесетих у СССР у вријеме чистки. За "лијева скретања" су оптужени Троцки, Зиновјев, Камењев и др., а за "десна" Бухарин, Риков и др.

"Levo skretanje" je termin poznat iz ranije, predratne istorije KPJ. KPJ je, kao poslusna sekcija III Internacionale i politicka organizacija u totalnom progonu nedemokratskog rezima u Kraljevini Jugoslaviji izgradila specifican vid organizacije i delanja. Takva je bila do 1948. (ili 1953. godine, zavisi kako se gleda). KPJ je imala nesto sto se zvalo politicka linija. Nesto sto vrh propise i u okviru te linije trebalo je politicki da se ponasaju svi njeni clanovi. Odstupanja "levo" i "desno" nazivana su "skretanjima" i "zastranjivanjima"."Leva skretanja" ili "levo zastranjivanje" su termini koji se poklapaju cesto sa terminom "sektastvo" tj. ekstremno levicarstvo, izdvojenost od ostalih i veoma ostar kurs prema ostalima, ne samo u konkurentskim i srodnim partijama, vec i unutar partije. Dakle, jedan dogmatski obracun i dizanje lestve u pogledu pravovernosti, a svako ko se nadje i ko biva ocenjen da je ispod te lestve biva kaznjen, najcesce doslovce fizicki uklonjen. "Desna skretanja" su, pak, suprotno. Popustljiv kurs i prema clanstvu i prema drugim subjektima na politickoj sceni, najcesce prema srodnim partijama i organizacijama. Kao sto za "leva skretanja" komunisti koriste termin "sektastvo", za "desna skretanja" govori se o "revizionizmu".
U nasem slucaju jasno se stavlja do znanja da je komunisticki vrh u Crnoj Gori i istocnoj Hercegovini bio zesci u kursu prema klasnim neprijateljima i onima koji su nazivani "oportunistima", "panikerima", "sumnjivcima", "kolebljivcima" itd. nego sto je to od njih trazilo rukovodstvo KPJ.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 14798

Pera Ždera ::Prilikom aprilskog sloma 1941.
došlo je i do raspuštanja robijašanica pa su se mnogi
kriminalci obreli u partizanskim redovima kao
prvoborci(žandarmi i čuvari su radije odlazili u četnike).

Који извор наводи Цветковић за то?

Има пример Лепоглаве који је потпуно супротан - приликом заузимања логора 1943-е, партизани су ослободили политичке заточенике, а оставили криминалце.
http://sh.wikipedia.org/wiki/Logor_Lepoglava#Parti.....lave_1943.



offline
  • Pridružio: 07 Jan 2007
  • Poruke: 722
  • Gde živiš: Beograd,Srbija

[quote="6.lickadivizija"]
Metanoja ::
1 i 2.Moje lično mišljenje naravno,nažalost nisam uspeo da privedem Istoriji na Filozofskom u Beogradu kraju ali sam ostao tamo dovoljno dugo da mogu da odbacim neki izvor,ovaj odbacujem jer smatram da svako ko hoće nešto da objavi o nekom događaju,ili da se pozove na njega a konkretno u ovom slučaju previdi činjenicu da je pokojnog Patrijarha Gavrila smrt zadesila baš u vreme kada se o Konkordatu glasalo,a on u isto vreme bio najveći protivnik istog.

Valjda patrijarha Varnavu? Patrijarh Gavrilo je dosao na celo SPC posle smrti patrijarha Varnave, inace, dede po majci velike savremene konceptualne umetnice Marine Abramovic.[quote="6.lickadivizija"]
Lapsus,ispravljeno,hvala...
6.lickadivizija ::
Metanoja ::
3.Nije tako,pripadam istoj i mogu vam reći da većina vladika verovatno nebi imala ništa protiv Papinoj poseti svojim vernicima,ali je problemi u vernicima,većinskim,našim odnosno srpskim.

Vecina vernika ne zna ni "Ocenas"m ni "Bogorodice Djevo", ni "Simvol vere", pa to vladikama nista ne smeta. Vecina vernika ne voli da vidi popa u dzipu ili Mercedesu, pa vladikama to ne smeta. Vecini vernika smeta sto se crkveno ordenje i priznanja dodeljuje sumnivim "domacinima" (sto bi @Sajkaca rekao), pa opet vladike na to ne obracaju preteranu paznju. Vecinu vernika niko ne pita ni ko ce da im bude pop u selu, a kamoli vladika i mitropolit.

To o čemu vi pišete sve su izazovii vere,čevek kada izabere da veruje,gleda preko toga,svakome će biti suđeno,onima koji više znaju strožije.A ovo poslednje da se ne pitaju vernici ko će im biti pop,vladika ili mitropolit,pa nije Crkva društveno samoupravna organizacija da bude ustrojena po tom principu,koji vidim mnogima ovde nedostaje.I ne vidim zašto je dotična konceptualna umetnica bitna u ovoj raspravi sem ako se ne želi ostaviti utisak o manjkavosti amaneta blaženopočivšeg Patrijarha.Sumnjam da ste obožavalac lika i dela iste.

rip
  • Pridružio: 15 Apr 2010
  • Poruke: 2082
  • Gde živiš: Beograd

Metanoja ::
...Crkva društveno samoupravna organizacija da bude ustrojena po tom principu,koji vidim mnogima ovde nedostaje.
...

Tačno je da nije "samoupravna organizacija", ali su popovi toliko ušli u biznis da to više nema veze s verom.

Pre više godina odem na sahranu penzionisanog pukovnika JNA.
Posle vojne ceremonije izađe lokalni pravoslavni pop i održa mu opelo.

Po difoltu, pukovnik je morao da bude član SKJ.
Dobro, kada je sahranjivan SKJ nije postojao, ali ne verujem da je preko noći postao vernik.
I da je postao vernik, postao bi katolik, jer je čovek bio Slovenac.
Popu to nije smetalo, jer je porodica platila.

offline
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 1478
  • Gde živiš: Usce dve Morave u jednu veliku

Metanoja ::
To o čemu vi pišete sve su izazovii vere,čevek kada izabere da veruje,gleda preko toga,svakome će biti suđeno,onima koji više znaju strožije.

Deluje kao apologija takvog ponasanja crkvenih velikodostojnika!
Metanoja ::
A ovo poslednje da se ne pitaju vernici ko će im biti pop,vladika ili mitropolit,pa nije Crkva društveno samoupravna organizacija da bude ustrojena po tom principu,koji vidim mnogima ovde nedostaje.

Nije, ali voli da se mesa onde gde joj nije mesto! U svoj zabran ne da, popa ne mozes da postavljas, ali bi isti taj pop da ti bira naziv ulice, predsednika mesne zajednice, da utice na izbore, da ti preporucuje sta da radis itd. Kada pitas popove zasto oni zele da se mesaju u dnevnopoliticke rasprave, odgovor je da 70% gradjana ove zemlje su njena pastva. A kada medju tih 70% gradjana cvetaju kriminal, korupcija itd. onda tih 70% i nije bas 70%.
Metanoja ::
I ne vidim zašto je dotična konceptualna umetnica bitna u ovoj raspravi sem ako se ne želi ostaviti utisak o manjkavosti amaneta blaženopočivšeg Patrijarha.Sumnjam da ste obožavalac lika i dela iste.

Naprotiv, imam veoma pozitivno misljenje i o patrijarhu Varnavi i o patrijarhu Gavrilu i o Marini. Ali, posto nije tema to, zavrsicu sa ovim.

offline
  • Nebojša Đokić
  • vojni istoričar
  • Pridružio: 03 Jun 2010
  • Poruke: 4066
  • Gde živiš: Novi Beograd

Napisano: 02 Feb 2014 15:25

Pošto gospodin Babac stalno stvalja pod znak pitanja moju stručnost evo ovde dela (oko 1/2) bibliografije. Da vidimo sokole tvoju bibliografiju.


а) Уџбеници, приручници, монографије и стручне књиге

1. Небојша Ђокић и др. “СРПСКА АВИЈАТИКА”, Београд: Команда РВ и ПВО ВЈ, Музеј југословенског ваздухопловства, 1993 (монографија)
2. Перишић Мирослав, Небојша Ђокић и др. "МИНИСТАРСТВО И МИНИСТРИ ПОЛИЦИЈЕ У СРБИЈИ 1811- 2001", Београд: МУП РС, 2002 (монографија)
3. Слободан Бранковић, Небојша Ђокић, “НЕЗАВИСНОСТ СЛОБОДОЉУБИВИХ”, Београд: Светска српска заједница, 1998 (монографија) само поглавље: Отомански команданти
4. Слободан Бранковић, Небојша Ђокић, “НЕЗАВИСНОСТ СЛОБОДОЉУБИВИХ” (II прерађено и допуњено издање), Београд: Војно издавачки завод, 2000 (монографија) само поглавље: Отомански команданти
5. Небојша Ђокић, “ОСЛОБОЂЕЊЕ ПОМОРАВЉА ОКТОБРА 1918. ГОДИНЕ”, Крушевац: Историјски архив Крушевац, 2003 (монографија)
6. Небојша Ђокић, “РАТНЕ ОПЕРАЦИЈЕ У СРБИЈИ 1914. ГОДИНЕ” прилог уз Војни информатор бр. 4-5/2004, Београд: Генералштаб Војске СЦГ – Управа за морал и ВИНЦ, 2004 (приручник)
7. Небојша Ђокић, Драгана Милорадовић, Јасмина Николић, “СРПСКА ВАЗДУХОПЛОВНА КОМАНДА У ПОЖАРЕВЦУ 1915. ГОДИНЕ”, Историјски архив Пожаревац, Пожаревац, 2005. (монографија)
8. Небојша Ђокић, Љубодраг Поповић, “БРАНИЧЕВСКА ЕПАРХИЈА У ПРВОЈ ПОЛОВИНИ XIX ВЕКА”, Пожаревац, 2005. г. (монографија)
9. Оливера Думић, Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “ПЛАНИНА НЕДОСАЊАНИХ СНОВА – СВЕТИ НЕСТОР КОД ВИТКОВЦА”, Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2006. г. (монографија)
10. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “ПРОСУО СЕ БИСЕР КРАЈ МОРАВЕ – МИЉКОВ МАНАСТИР”, Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2006. г. (монографија)
11. Nebojša Đokić, Radovan Radovanović, “PRELAZNI ŠKOLSKI AVION 213”, Istorijski arhiv – Kruševac, Kruševac, 2006. g. (monografija)
12. Оливера Думић, Небојша Ђокић, Драган Николић “У РЕСАВИ ДВА АЛЕМ КАМЕНА – ХРАМ УСПЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У ЦРКВЕНЦУ”, Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2006. г. (монографија)
13. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “ХРАМ СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА У ДУБНИЦИ – БАЈКА О ЗОГРАФУ”, Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2006. г. (монографија)
14. Оливера Думић, Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “ТИХОВАЊЕ РОМАНА СИНАИТА ИЛИ МАНАСТИР СВЕТИ РОМАН”, Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2006. г. (монографија)
15. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “МАНАСТИР САЊАМ И ЖИВУ ВОДУ”, Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2007. г. (монографија)
16. Небојша Ђокић, “АЈДЕ РОДЕ СЕЛО ДА СЕЛИМО - ЦРКВА СВЕТОГ ИЛИЈЕ У КУШИЉЕВУ”, Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2007. г. (монографија)
17. Драган Алексић, Небојша Ђокић, “ФРАНЦУСКИ ВАЗДУХОПЛОВИ У НАОРУЖАЊУ ВОЈСКЕ И МОРНАРИЦЕ КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ”, ИНИС – Београд, Београд 2007. г. (монографија)
18. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ВАРВАРИНСКИ МОСТОВИ”, Скупштина општине Варварин, Варварин 2009, (монографија)
19. Оливера Думић, Небојша Ђокић, Синиша Мишић, “МАНАСТИР СВЕТА ПЕТКА ИЗВОРСКА КОД ПАРАЋИНА”, Света Петка Изворска 2009, (монографија)

б) Објављена научна саопштења и стручне дискусије

1. Небојша Ђокић, “СТВАРАЊЕ СРПКОГ ВАЗДУХОПЛОВСТВА У КОНТЕКСТУ МОДЕРНИЗАЦИЈЕ СРПСКЕ ВОЈСКЕ”, на научном скупу: Вредновање ваздухопловних традиција – Команда РВ и ПВО ВЈ, Београд, 1994, 67-75
2. Небојша Ђокић, Касно-антички плочасти и ламеларни оклопи, војно археолошка цртица (реф.), Српско археолошко друштво - годишњи скуп и XVIII скупштина, Призрен, 1996, 24-25
3. Небојша Ђокић, Ударно оружје - I (топуз, буздован, млат и салма), војно-археолошка разматрања (реф.), Српско археолошко друштво - годишњи скуп и XVIII скупштина, Призрен, 1996, 36-37
4. Небојша Ђокић, “БОРБЕ У КРУШЕВАЧКОМ КРАЈУ ЗА ВРЕМЕ ТОПЛИЧКОГ УСТАНКА”, на научном скупу: Топлички устанак 1917. године, - Војно историјски институт Београд и Удружење добровољаца ослободилачких ратова (одржан у Прокупљу и Лесковцу 27. и 28. марта 1997), Београд, 1997, 105-114
5. Небојша Ђокић, Огњан Петровић, “ЛЕТОВИ СА СОЛУНСКОГ ФРОНТА У ОКУПИРАНУ СРБИЈУ 1916-1918”, на научном скупу: Топлички устанак 1917. године, - Војно историјски институт Београд и Удружење добровољаца ослободилачких ратова (одржан у Прокупљу и Лесковцу 27. и 28. марта 1997), Београд, 1997, 179-188
6. Небојша Ђокић, Equites sagitarii и Equites promoti и њихова утврђења (реф.), Српско археолошко друштво - годишњи скуп и XXI скупштина, Сремска Митровица, 1997, 59-60
7. Душан Рашковић, Небојша Ђокић, Рекогносцирање античких археолошких налазишта у подручју Мојсињских и Послонских планина (реф.), Српско археолошко друштво - годишњи скуп и XIX скупштина, Сремска Митровица, 1997, 54-55
8. Небојша Ђокић, Данијела Боторић, Цркве и црквишта Мојсињских планина (археолошко-архитектонско рекогносцирање) (реф.), Српско археолошко друштво - годишњи скуп и XIX скупштина, Сремска Митровица, 1997, 70-71
9. Небојша Ђокић, “ТУРСКА ВОЈСКА У 1876. ГОДИНИ”, на научном скупу: Ибарска војска у Српско-турским ратовима од 1876. до 1878. године – САНУ и Народни Музеј у Чачку (Научни скуп поводом обележавања 120-годишњице Јаворског рата одржан у Чачку и Ивањици, 5-6. септембар 1996), Чачак, 1997, 79-97
10. Небојша Ђокић, “ТУРСКА ВОЈСКА У 1876. ГОДИНИ”, на научном скупу: Од Делиграда до Делиграда 1806-1876 – САНУ и Војно историјски институт, (одржан у Београду и Алексинцу 30-31. октобар 1996), Београд, 1997, 153-173
11. Небојша Ђокић, “ЗАВРШНИЦА РАТА 1876. - БИТКЕ НА КРЕВЕТУ, В. ШИЉЕГОВЦУ И ЂУНИСУ” на научном скупу: Од Делиграда до Делиграда 1806-1876 – САНУ и Војно историјски институт, (одржан у Београду и Алексинцу 30-31. октобар 1996), Београд, 1997, 215-234
12. Небојша Ђокић, Прва римска утврђења у Мезији (реф.), Српско археолошко друштво - Годишњи скуп и XX скупштина, Суботица, 1998, 62-63
13. Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ПРОУЧАВАЊУ РАТНИХ ОПЕРАЦИЈА У ОКРУЖЕЊУ МАНАСТИРА СВЕТИ СТЕФАН И АЛЕКСИНЦА (ПОХОД ПРИНЦА МУСЕ НА СРБИЈУ 1413. ГОДИНЕ, РАТНА ДЕЈСТВА У ОКОЛИНИ АЛЕКСИНЦА 1876. ГОДИНЕ, БОРБЕ ЗА ОСЛОБОЂЕЊЕ АЛЕКСИНЦА И ОКОЛИНЕ ОКТОБРА 1918. ГОДИНЕ), на научном скупу: Манастир “Свети Стеван“ - Липовац - 6 векова – Архив Србије Београд и Епископија нишка, (одржан у Липовцу 4-6. новембра 1999), Алексинац, 1999, 163-204
14. Небојша Ђокић, Mutatio Sarmatorum (реф.), Српско археолошко друштво - годишњи скуп и XXI скупштина, Београд, 1999, 31-32
15. Небојша Ђокић, Археолошко рекогносцирање римског пута Horreum Margi-Praesidium Pompei (реф), Годишњи скуп и XXII Скупштина САД, Ковин, 2000, 24-25
16. Небојша Ђокић, Бодежи - кратка цртица (реф), Годишњи скуп и XXII Скупштина САД, Ковин, 2000, 33
17. Небојша Ђокић, “ЕКОНОМСКА ЕКСПЛОАТАЦИЈА КРУШЕВАЧКОГ ОКРУГА ЗА ВРЕМЕ ОКУПАЦИЈЕ”, на научном скупу: Крушевачки крај у окупацији 1915-1918, Историјски архив – Крушевац, (одржан у Крушевцу), Крушевац, 2001, 25-38
18. Небојша Ђокић, “ДРУШТВЕНИ ЖИВОТ У КРУШЕВЦУ ЗА ВРЕМЕ ОКУПАЦИЈЕ 1915-1918”, на научном скупу: Крушевачки крај у окупацији 1915-1918, Историјски архив – Крушевац, (одржан у Крушевцу), Крушевац, 2001, 79-92
19. Небојша Ђокић, “ЦРКВА У КРУШЕВАЧКОМ КРАЈУ ЗА ВРЕМЕ ОКУПАЦИЈЕ”, на научном скупу: Крушевачки крај у окупацији 1915-1918, Историјски архив – Крушевац, (одржан у Крушевцу), Крушевац, 2001, 101-104
20. Небојша Ђокић, “БОРБЕ У КРУШЕВАЧКОМ КРАЈУ ЗА ВРЕМЕ ТОПЛИЧКОГ УСТАНКА”, на научном скупу: Крушевачки крај у окупацији 1915-1918, Историјски архив – Крушевац, (одржан у Крушевцу), Крушевац, 2001, 111-121
21. Небојша Ђокић, “ОСЛОБОЂЕЊЕ КРУШЕВЦА ОКТОБРА 1918. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Крушевачки крај у окупацији 1915-1918, Крушевац: Историјски архив – Крушевац, (одржан у Крушевцу), Крушевац, 2001, 189-212
22. Јелена Михајловић, Небојша Ђокић, “ЗЛОЧИНИ ОКУПАТОРА У ГРАЂИ ИСТОРИЈСКОГ АРХИВА У КРУШЕВЦУ”, на научном скупу: Крушевачки крај у окупацији 1915-1918, Крушевац: Историјски архив – Крушевац, (одржан у Крушевцу), Крушевац, 2001, 275-280
23. Небојша Ђокић, Упад Костобока 170. године (реф), Годишњи скуп и XXIII скупштина Српског археолошког друштва, Крушевац, 2001,
24. Небојша Ђокић, Употреба авиона Ваздухопловног савеза Србије у аерофото снимањима за потребе археолога (реф), Годишњи скуп и XXIII скупштина Српског археолошког друштва, Крушевац, 2001
25. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ШКОЛСТВО У КРУШЕВАЧКОМ КРАЈУ ДО ВЛАДЕ КЊАЗА МИЛОША ОБРЕНОВИЋА”, на научном скупу: Школство у крушевачком крају у књажевини и краљевини Србији, Историјски архив – Крушевац, (одржан у Крушевцу), Крушевац, 2002, стр. 14-56
26. Небојша Ђокић, “ФОРМИРАЊЕ ОКУПАЦИОНЕ УПРАВЕ У СРБИЈИ И КРАЉЕВУ 1941. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Краљево октобра 1941. – Народни музеј Краљево и Историјски архив Краљево (одржан у Краљеву 16. октобра 2001. г.), Краљево, 2003, 39-68
27. Небојша Ђокић, “РАТНЕ ОПЕРАЦИЈЕ У БОСНИ И РАШКОЈ ОБЛАСТИ ТОКОМ ПРВОГ СРПСКОГ УСТАНКА”, на научном скупу: Српка револуција 1804-1815. и Босна и Херцеговина, Академија наука и умјетности Републике Српске, (одржан у Вишеграду јуна 2004. г.), Бања Лука, 2004, 395-459, (resume енглески)
28. Небојша Ђокић, “СТАРА БАТОЧИНСКА ЦРКВА ИЗ 1837. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Доња Лепеница у историји и миту, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Баточини 20. септембра 2005. г.), Рача – Београд, 2005, 51-54 (Митолошки зборник 13, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2005)
29. Небојша Ђокић, “ПАНТА СРЕЋКОВИЋ И СИМА АНДРЕЈЕВИЋ ИГУМАНОВ”, на научном скупу: Академик Пантелија Срећковић, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Рачи 18. новембра 2005. г.), Рача – Београд, 2005, 243-254 (Митолошки зборник 14, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2005)
30. Небојша Ђокић, “РИМСКО ОСВАЈАЊЕ МЕЗИЈЕ”, на научном скупу: Браничево кроз војну и културну историју Србије, Историјски архив Пожаревац, (одржан у Пожаревцу 25. октобра 2005. г.), (Браничево кроз војну и културну историју Србије I свеска 1, Пожаревац, 2006, 95-106 (resume енглески))
31. Небојша Ђокић, “ПОДМОРНИЦЕ МОРНАРИЦЕ КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ”, на научном скупу: Браничево кроз војну и културну историју Србије, Историјски архив Пожаревац, (одржан у Пожаревцу 25. октобра 2005. г.), (Браничево кроз војну и културну историју Србије I свеска 2, Пожаревац, 2006, 139-158 (resume енглески))
32. Јасмина Николић, Драгана Милорадовић, Небојша Ђокић, “СРПСКА ВАЗДУХОПЛОВНА КОМАНДА У ПОЖАРЕВЦУ 1915”, на научном скупу: Браничево кроз војну и културну историју Србије, Историјски архив Пожаревац, (одржан у Пожаревцу 25. октобра 2005. г.), (Браничево кроз војну и културну историју Србије I свеска 2, Пожаревац, 2006, 31-60 (resume енглески))
33. Небојша Ђокић, “ПРВИ СРПСКИ УСТАНАК КАО КОАЛИЦИОНИ РАТ И СРПСКА УСТАНИЧКА ВОЈСКА КАО КОАЛИЦИОНА СНАГА”, на научном скупу: Браничево кроз војну и културну историју Србије, Историјски архив Пожаревац, (одржан у Пожаревцу 25. октобра 2005. г.), (Браничево кроз војну и културну историју Србије I свеска 3, Пожаревац, 2006, 51-65 (resume енглески))
34. Небојша Ђокић, “АВИОНИ КОНСТРУКТОРСКЕ ГРУПЕ БЕШЛИНА СА ПИЛОТОМ У ЛЕЖЕЋЕМ ПОЛОЖАЈУ”, на научном скупу: Браничево кроз војну и културну историју Србије, Историјски архив Пожаревац, (одржан у Пожаревцу 25. октобра 2005. г.), (Браничево кроз војну и културну историју Србије I свеска 3, Пожаревац, 2006, 175-181 (resume енглески))
35. мр Небојша Ђокић, “СВЕШТЕНИК ВРЊАЧКИ ХАЏИ ЈЕФТИМИЈЕ ПОПОВИЋ”, на округлом столу: Живот и дело Сретена М. Хаџића, Историјски архив Јагодина, Историјски архив Крушевац, (одржан у Трстенику 14. октобра 2006. г.), (Живот и дело Сретена М. Хаџића, Јагодина – Крушевац - Трстеник, 2006, 29-40)
36. Небојша Ђокић, “ЦРКВЕ У КРАГУЈЕВАЧКОМ ОКРУГУ ЗА ВРЕМЕ ПРВЕ ВЛАДЕ КЊАЗА МИЛОША”, на научном скупу: Крагујевац престоница Србије 1818-1841, Историјски архив Крагујевац, (одржан у Крагујевцу 20. септебра 2006. г.), (Крагујевац престоница Србије 1818-1841, Крагујевац, 2006, 219-288 (resume енглески))
37. Небојша Ђокић, “ВЕЛИКЕ СИЛЕ И МОДЕРНИЗАЦИЈА АРМИЈА БАЛКАНСКИХ ЗЕМАЉА ПОЧЕТКОМ XX ВЕКА”, на научном скупу: Први Балкански рат 1912. године и крај Османског царства на Балкану, САНУ, (одржан у Београд 27. и 28. новембра 2002. г.), (Први Балкански рат 1912. године и крај Османског царства на Балкану, Београд, 2007, 75-89 (resume енглески))
38. мр Небојша Ђокић, “РАТНЕ ОПЕРАЦИЈЕ НА ДЕЛИГРАДУ 1806-1813 - СТРАТЕГИЈСКА РАЗМАТРАЊА”, на научном скупу: Делиград од устанка ка независности 1806-1876, Институт за новију историју, (одржан у Београд 2. септембра 2006. г.), (Делиград од устанка ка независности 1806-1876, Београд, 2007, 123-147 (resume енглески))
39. др Радован Радовановић, мр Небојша Ђокић, “ВОЈНА ПОМОЋ СРБИЈИ У НАОРУЖАЊУ ОД 1804. ДО 1915. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Браничево у историји Србије, Институт за новију историју Београд и Историјски архив Пожаревац, (одржан у Пожаревцу 30. новембра 2007. г.), (Браничево у историји Србије - zбornik rezimea, Пожаревац, 2007, 108-111 (resume енглески и руски))
40. мр Небојша Ђокић, “РАТНА ДЕЈСТВА У СРБИЈИ И МАЋЕДОНИЈИ 1689. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Браничево у историји Србије, Институт за новију историју Београд и Историјски архив Пожаревац, (одржан у Пожаревцу 30. новембра 2007. г.), (Браничево у историји Србије - zбornik rezimea, Пожаревац, 2007, 52-55 (resume енглески и руски))
41. Радован Радовановић, Небојша Ђокић, “ПРОТИВАЕРОПЛАНСКА АРТИЉЕРИЈА ВОЈСКЕ КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ”, на научном скупу: Браничево кроз војну и културну историју Србије, Историјски архив Пожаревац, (одржан у Пожаревцу 10. октобра 2006. г.), (Браничево кроз војну и културну историју Србије II свеска 4, Пожаревац, 2007, 333-338 (resume енглески))
42. Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ПРОУЧАВАЊУ ФОРТИФИКАЦИЈСКИХ СИСТЕМА МОРАВСКЕ СРБИЈЕ”, на научном скупу: Моравска Србија, Одељење за историју Филозофског факултета у Београду, Историјски архив Крушевац, (одржан 29. и 30. септембра 2007. у Крушевцу и Наупари, ed. проф др Синиша Мишић), (Моравска Србија, Крушевац 2007, 265 – 291)
43. др Радован Радовановић, мр Небојша Ђокић, “ВОЈНА ПОМОЋ РУСИЈЕ СРБИЈИ У НАОРУЖАЊУ ОД 1804. ДО 1915. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Браничево у историји Србије, Институт за новију историју Београд и Историјски архив Пожаревац, (одржан у Пожаревцу 30. новембра 2007. г.), (Браничево у историји Србије, Пожаревац - Београд, 2008, 469-500 (resume енглески и руски))
44. Небојша Ђокић, “БРАНИЧЕВСКА ЕПАРХИЈА ПО ПОДАЦИМА ИЗ ПОВЕЉЕ ВАСИЛИЈА II ИЗ 1020. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Проф. др Реља Новаковић, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Обреновцу 25. септембра 2009. г.), Рача – Београд, 2009, 97-112 (Митолошки зборник 21, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2009)
45. мр Небојша Ђокић, др Радован Радовановић, “ПРОИЗВОДЊА НАОРУЖАЊА У ВОЈНОТЕХНИЧКОМ ЗАВОДУ КРАЈЕМ XIX И ПОЧЕТКОМ XX ВЕКА”, на научном скупу: Крагујевац у другој половини XIX века, Историјски архив Крагујевац, (одржан у Крагујевцу 2. децембра 2008. године), (Крагујевац у другој половини XIX века, Крагујевац, 2010 , 343 – 370 (resume енглески))
46. мр Небојша Ђокић, “ДА ЛИ ЈЕ БЕЛА ЦРКВА У БЕОГРАДСКОЈ ЕПАРХИЈИ ИЗ ПОВЕЉЕ ВАСИЛИЈА II ДАНАШЊИ ВАРВАРИН”, тематски зборник: Историја Поморавља и два века од Варваринске битке, Историјски архив Крушевац (ed. проф др Синиша Мишић и др Андреј Шемјакин), Крушевац, 2010, 65 - 72
47. мр Небојша Ђокић, “ВАРВАРИНСКА БИТКА – ПОКУШАЈ РЕКОНСТРУКЦИЈЕ”, тематски зборник: Историја Поморавља и два века од Варваринске битке, Историјски архив Крушевац (ed. проф др Синиша Мишић и др Андреј Шемјакин), Крушевац, 2010, 225 – 238
48. мр Небојша Ђокић, “МИОДРАГ АЛ. ПУРКОВИЋ, ПОЛИТИЧКИ ЕМИГРАНТ, ДРУШТВЕНИ РАДНИК И АНГАЖОВАНИ ИСТОРИЧАР”, на научном скупу: Миодраг Ал. Пурковић – живот и дело, Удржење историчара Браничева и Тимочке Крајине, (одржан у Пожаревцу 26. септембра 2009. године, ed. проф др Синиша Мишић), (Миодраг Ал. Пурковић – живот и дело, Пожаревац 2010, 121 – 134
49. Небојша Ђокић, “ПРАИСТОРИЈСКИ КРИВИ ГВОЗДЕНИ МАЧЕВИ СА ПРОСТОРА НЕКАДАШЊЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ”, на научном скупу: Академик Милан Будимир, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Мркоњић Граду 23 и 24. септембра 2010. г.), Рача – Београд, 2010, 319-330 (Митолошки зборник 23, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2010)
50. Мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “БИТКА НА ЧЕГРУ (ЈЕДАН ПОЛУШАЈ РЕКОНСТРУКЦИЈЕ)”, на научном скупу: Бој на Чегру 1809. у историји и традицији балканских народа, Институт за новију историју Србије Београд и Народни музеј Ниш, (одржан у Нишу 29. и 30. маја 2009. године, ed. др Драган Алаксић), (Бој на Чегру 1809. у историји и традицији балканских народа, Београд 2010, 75 – 103 (resume енглески))
51. Небојша Ђокић, “ГРАНИЦЕ БРАНИЧЕВСКЕ ЕПАРХИЈЕ ОКО 1020. ГОДИНЕ И ПРОБЛЕМ УБИКАЦИЈЕ БЕЛЕ ЦРКВЕ”, на научном скупу: Јасеница и Некудим, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Смедеревској Паланци 27. марта 2011. г.), Рача – Београд, 2011, 245-264 (Митолошки зборник 25, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2011)
52. др Синиша Митровић, мр Небојша Ђокић, “КАПИЈА ПОМОРАВЉА У ИСТОРИЈСКОЈ И ВОЈНО СТРАТЕГИЈСКОЈ ГЕОГРАФИЈИ”, тематски зборник: Капија Поморавља, Историјски архив Крушевац (ed. акаемик Владимир Стојанчевић, проф др Синиша Мишић и др Александар Булатовић), Варварин, 2011, 109 – 152
53. мр Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ПОЗНАВАЊА ИСТОРИЈЕ ДВЕ СРЕДЊОВЕКОВНЕ ЦРКВЕ ПОСВЕЋЕНЕ СВЕТОМ НИКОЛИ У СВОЈНОВУ И БРАЉИНИ”, тематски зборник: Капија Поморавља, Историјски архив Крушевац (ed. акаемик Владимир Стојанчевић, проф др Синиша Мишић и др Александар Булатовић), Варварин, 2011, 329 – 344
54. Небојша Ђокић, О. Думић, “НАСЕЉАВАЊЕ ВЛАХА У БРАНИЧЕВУ У XVIII ВЕКУ”, на научном скупу: Млава у миту и историји, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Петровцу на Млави 4. маја 2012. г.), (Митолошки зборник 26, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2012, 285-340)
55. Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “ЗАОВА, ЈЕДИНИ ЖЕНСКИ МАНАСТИР У СРБИЈИ КЊАЗА МИЛОША”, на научном скупу: Млава у миту и историји, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Петровцу на Млави 4. маја 2012. г.), (Митолошки зборник 26, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2012, 365 – 378)
56. Небојша Ђокић, “ОДНОС СНАГА У СРПСКО ТУРСКОМ РАТУ 1876. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Креветска битка и Српско – турски ратови 1876 – 1878, Историјски институт Беогрда, Историјски архив Београд (одржан у Каонику 19. и 20. октобра 1996. г. ed. Владимир Стојанчевић), (Креветска битка и Српско – турски ратови 1876 – 1878, Београд – Крушевца 2012, 143 – 186.
57. Небојша Ђокић, Сања Љубисављевић, “КАРАЂОРЂЕ КАО КОМАНДАНТ 1809. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Карађорђе – корифеј Првог српског устанка, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Рачи крагујевачкој 15. новембра 2012. г.), (Митолошки зборник 27, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2012, 191 – 218)
58. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “БОРАВАК КАРАЂОРЂЕВ У РЕСАВИ ПРЕД ИЗБИЈАЊЕ УСТАНКА”, на научном скупу: Карађорђе – корифеј Првог српског устанка, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Рачи крагујевачкој 15. новембра 2012. г.), (Митолошки зборник 27, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2012, 167 – 190)
59. Миломир Стевић, Небојша Ђокић, “КРУШЕВАЧКЕ ЦРКВЕ У ВРЕМЕ ПРВОГ СРПСКОГ УСТАНКА”, на научном скупу: Карађорђе – корифеј Првог српског устанка, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Рачи крагујевачкој 15. новембра 2012. г.), (Митолошки зборник 27, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2012, 407 – 426)
60. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “ЦРКВЕ У СИБНИЦИ, РОГАЧИ И СТОЈНИКУ У XVIII И XIX ВЕКУ”, на научном скупу: Космај и његова подгорина, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Споту крагујевачкој 31. маја 2013. г.), (Митолошки зборник 28, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2013, 337 – 370)
61. Сања Љубисављевић, Небојша Ђокић, “ПОПИС СВЕШТЕНИКА МИРСКОГ И МОНАШКОГ РЕДА У ОРКУЖЈУ БЕОГРАДСКОМ 1836. И 1841. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Космај и његова подгорина, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Споту крагујевачкој 31. маја 2013. г.), (Митолошки зборник 28, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2013, 261 – 290)
62. Миломир Стевић, Небојша Ђокић, “СПИСАК ЦРКВИЈ НАХОДЕЋИ СЕ У ОКРУЖЈУ БЕОГРАДСКОМ, И ОПИСАНИЈЕ СВАКЕ ЦРКВЕ ПОНАОСОБ У ЦЈЕЛОМ ЊЕНОМ САСТОЈАНИЈУ ИЗ 1836. ГОДИНЕ”, на научном скупу: Космај и његова подгорина, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Сoпоту 31. маја 2013. г.), (Митолошки зборник 28, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2013, 213 – 260)
63. Оливера М. Думић, Небојша Д. Ђокић, “ОД ТРГА ОРАШЈЕ ДО ДЕСПОТОВЦА”, на научном скупу: Професор доктор Гордана Јовановић, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Деспотовцу 15. јуна 2013. г.), (Митолошки зборник 29, Центар за митолошке студије Србије, Рача, 2013, 557 – 572)
64. Мирослав М. Поповић, Небојша Д. Ђокић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ МАНАСТИРА ГОРЊАКА У XVIII И XIX ВЕКУ”, на научном скупу: Хомоље у миту и историји, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Жагубици 24. септембра 2013. г.), (Митолошки зборник 30, Центар за митолошке студије Србије, Рача 2013, 255 – 277).
65. Оливера М. Думић, Небојша Д. Ђокић, “ЕТНИЧКИ САСТАВ СТАНОВНИШТВА У ХОМОЉУ У XVIII И ПРВОЈ ПОЛОВИНИ XIX ВЕКА”, на научном скупу: Хомоље у миту и историји, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Жагубици 24. септембра 2013. г.), (Митолошки зборник 30, Центар за митолошке студије Србије, Рача 2013, 255 – 277)
66. Сања Р. Љубисављевић, Небојша Д. Ђокић, “СРЕДЊОВЕКОВНИ ТРГ ГОСПОЂИНЦИ И ТРШКА ЦРКВА”, на научном скупу: Хомоље у миту и историји, Центар за митолошке студије Србије, (одржан у Жагубици 24. септембра 2013. г.), (Митолошки зборник 30, Центар за митолошке студије Србије, Рача 2013, 187 – 210)
67. Радован Радовановић, Небојша Ђокић, “МИНИСТРИ УНУТРАШЊИХ ДЕЛА КРАЉЕВИНЕ СРБИЈЕ ЗА ВРЕМЕ ВЛАДАВИНЕ МИЛАНА И АЛЕКСАНДРА ОБРЕНОВИЋА”, тематски зборник: Структура и функционисање полицијске организације традиција, стање и перспективе II, Криминалистичко полицијска академија Београд 2013, 19 – 42
68. Радован Радовановић, Небојша Ђокић, “ОД АВИО – СЛУЖБЕ САЕЗНОГ СЕКРЕТАРИЈАТА ЗА УНУТРАШЊЕ ПОСЛОВЕ ДО АВИО – СЕРВИСА САВЕЗНОГ ИЗВРШНОГ ВЕЋА”, тематски зборник: Структура и функционисање полицијске организације традиција, стање и перспективе II, Криминалистичко полицијска академија Београд 2013, 61 – 72

в) зборници радова

1. Небојша Ђокић, “САВЕЗНИЧКА ПОМОЋ ТЕХНИЧКОЈ МОДЕРНИЗАЦИЈИ СРПСКЕ ВОЈСКЕ 1915. ГОДИНЕ”, у: Зборник Матице српске за историју бр. 55, Нови Сад, 1997, 183-196, resume (engleski, francuski, ruski, nemački)
2. Небојша Ђокић, “ДОБРОВОЉЦИ НА ДРИНИ”, у: Зборник за историју Босне и Херцеговине 4, САНУ Одбор за историју Босне и Херцеговине, Београд, 2004, 223-239 (resume енглески)
3. Небојша Ђокић, “БОРБЕ НА САВИ И ДУНАВУ ТОКОМ ПРВОГ СРПСКОГ УСТАНКА”, у: Зборник Матице српске за историју бр. 69/70, Нови Сад, 2004, 49-60, resume (engleski, francuski, ruski, nemački)
4. Небојша Ђокић, “”СЛАВЕНОСРПСКИ” МАНАСТИР СВЕТИ ЈОВАН БИГОРСКИ ДО ОСЛОБОЂЕЊА 1912. ГОДИНЕ”, у: Вардарски зборник 6, САНУ Одбор за историју Босне и Херцеговине, Београд, 2008, 77-100 (resume енглески)
5. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “ПРВИ ЛЕТ ЈЕДНОГ СРПСКОГ ПИЛОТА НА СРПСКОМ АВИОНУ”, у: Вардарски зборник 6, САНУ Одбор за историју Босне и Херцеговине, Београд, 2008, 227-236 (resume енглески)

г) радови у научној и стручној периодици

1. Душан Рашковић, Небојша Ђокић, “РЕЗУЛТАТИ РЕКОГНОСЦИРАЊА АНТИЧКИХ НАЛАЗИШТА И КОМУНИКАЦИЈА НА ПОДРУЧЈУ ЈУЖНОГ ТЕМНИЋА”, у: Гласник Српског археолошког друштва 13, Београд, 1997, 135-146
2. Neбojša Đokić, “SRPSKO TURSKI RAT 1876 (ODNOS SNAGA)”, у: Vojnoistorijski glasnik 3/1998, Бeograd, 62-84, resume (engleski, francuski, ruski, nemački)
3. Небојша Ђокић, “ДУПЉАЈСКА КОЛИЦА” у: Лет - Часопис за историју ваздухопловства бр. 1, Музеј Југословенског ваздухопловства, Београд, 1998, 58-62, resume engleski и руски
4. Небојша Ђокић, “РАДОЈЕ РАКА ЉУТОВАЦ” у: Лет - Часопис за историју ваздухопловства бр. 1, Музеј Југословенског ваздухопловства, Београд, 1998, 254-256
5. Neбojša Đokić, “OFANZIVA GENERALA ENEJA SILVIJA PIKOLIMINIJA U JUŽNOJ SRBIJI 1689”, u: Vojno-istorijski glasnik 1-3/1999, Бeograd, 13-20, resume (engleski, francuski, ruski, nemački)
6. Небојша Ђокић, “ПРВО УСПЕШНО ЛЕТЕЊЕ АВИОНОМ У БЕОГРАДУ”, у: Годишњак града Београда XLV-XLVI, Београд, 1998/1999, 219-230, resume (engleski)
7. Небојша Ђокић, “ПОМОЋ РУСИЈЕ СРБИЈИ У СТВАРАЊУ ВАЗДУХОПЛОВСТВА 1901-1915”, у: Лет - Часопис за историју ваздухопловства бр. 2, Музеј Југословенског ваздухопловства, Београд, 2000, 6-20, resume (engleski)
8. Небојша Ђокић, “АРТИЉЕРИЈСКА ОРУЂА СРПСКЕ ВОЈСКЕ СЕПТЕМБРА 1918. ГОДИНЕ”, у: Добровољачки гласник бр. 15, Београд, 2000, 254-258
9. Небојша Ђокић, “АРХИМАНДРИТ МИХАИЛО (УРОШЕВИЋ) И НАБАВКА ПРВОГ СРПСКОГ АВИОНА”, у: Каленић бр. 3 за 2000, Крагујевац, 2000, 16-20, resume (ruski)
10. Neбojša Đokić, “NESTANAK AUSTROUGARSKE DUNAVSKE RATNE FLOTILE I STVARANJE SRPSKE REČNE RATNE FLOTILE 1918-1919. GODINE”, u: Vojnoistorijski glasnik бr. 1-2/2001, 83-100, resume (engleski, ruski, francuski, nemački)
11. Небојша Ђокић, “ДУШАНОВА СРБИЈА – ПРАВНА ДРЖАВА”, у: Добровољачки гласник бр. 18, Београд, 2001, 52-58
12. Небојша Ђокић, “ПРОДОР ЈОВАНА ПАНИЋА НА МАЈЕВИЦУ СЕПТЕМБРА 1875. ГОДИНЕ”, у: Српска вила бр. 14, Бијељина, октобар 2001, 28 – 43
13. Небојша Ђокић, “ОСНИВАЊЕ ВАЗДУХОПЛОВНЕ КОМАНДЕ СРПСКЕ ВОЈСКЕ” у: Војни информатор бр. 5 - 6, децембар 2001, ВИНЦ, Београд, 221 – 224
14. Небојша Ђокић, “НАСТАНАК ОКЛОПНИХ ЈЕДИНИЦА – НАПАД НА КРАЉЕВО”, у: Војни информатор бр. 5 - 6, децембар 2001, ВИНЦ, Београд, 229 - 230
15. Небојша Ђокић, “НАПАД ПРИНЦА МУСЕ НА СРБИЈУ 1413. ГОДИНЕ”, у: Браничевски гласник бр. 1/ 2002, Удружење историчара Браничева и Тимочке крајине, Пожаревац, 2002, 23-38, ресуме (енглески)
16. Neбojša Djokič, “FRANCOUZSKA LETKA MF. S99 V SRБSKU V ROCE 1915”, у: HPM бr. 2/2002, Praha, 17-22, tekst na češkom – (resume engleski)
17. Небојша Ђокић, “НАСТАНАК СРПСКЕ РЕЧНЕ РАТНЕ ФЛОТИЛЕ (1804-1813)”, у: Војни информатор, Београд, бр. 1-2/2002, ВИНЦ, Београд, 189- 193
18. Небојша Ђокић, “ПРОТИВАВИОНСКА ОДБРАНА У СРБИЈИ 1915.”, у: Војни информатор, Београд, бр. 4-5/2002, ВИНЦ, Београд, 245-248
19. Небојша Ђокић, “ГОЛУБИЈА ПОШТА У СРПСКОЈ ВОЈСЦИ”, у: Војни информатор, Београд, бр. 6/2002, ВИНЦ, Београд, 157-158
20. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “МИЉКОВ МАНАСТИР”, у: Гласник – Службени лист српске православне цркве бр. 10/октобар 2003, Београд, 2003, 227-235
21. Небојша Ђокић, “ДУХОВНИ ЖИВОТ У ВАРВАРИНУ И ОКОЛИНИ ДО ПРВОГ СВЕТСКОГ РАТА”, у: Корени бр. 1 (за 2003. г.), Историјски архив у Јагодини, Јагодина, 2003, с. 77-96, ресуме (енглески)
22. Небојша Ђокић, “СВ. НЕСТОР У ВИТКОВЦУ”, у: Расински анали бр. 1 (за 2003. г.), Историјски архив у Крушевцу, Крушевац, 2003, 87-112
23. Небојша Ђокић, “ПРОТА ДРАГОМИР ЈАКОВЉЕВИЋ – СКИЦА ЗА ЈЕДАН ПОРТРЕТ”, у: Расински анали бр. 1 (за 2003. г.), Историјски архив у Крушевцу, Крушевац, 2003. г. , 179-180
24. Небојша Ђокић, “СРПСКО-ТУРСКИ РАТ 1876. ГОДИНЕ” у: Војни информатор бр. 4/2003, ВИНЦ, Београд, 2003, 105-122
25. Небојша Ђокић, “РАЗВОЈ СРПСКЕ ВОЈСКЕ У XIX ВЕКУ”, у: Војни информатор бр. 4/2003, ВИНЦ, Београд, 2003, 159-165
26. Небојша Ђокић, “БОРБЕ ЦРНОГОРАЦА СА ТУРСКОМ ФЛОТОМ У РАТУ 1876/78”, у: Војни информатор бр. 1-2/2003, ВИНЦ, Београд, 2003, 169-173
27. Небојша Ђокић, “ЗАЧЕЦИ ВОЈНОГ ВАЗДУХОПЛОВСТВА”, у: Војни информатор бр. 5-6/2003, ВИНЦ, Београд, 155-166
28. Небојша Ђокић, “СРПСКА ВАЗДУХОПЛОВНА КОМАНДА 1915. ГОДИНЕ”, у: Браничевски гласник бр. 2 – Удружење историчара Браничева и Тимочке крајине, Пожаревац, 2004, 51-114, (resume енглески)
29. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ХРАМ УСПЕНИЈЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У ВАРВАРИНУ – ОД ТЕМНИЋСКОГ ЗАПИСА ДО ДРУГЕ ВЛАДЕ МИЛОША ОБРЕНОВИЋА”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 3/март 2004, 89-96
30. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ХРАМ УСПЕНИЈЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У ВАРВАРИНУ – ОД ТЕМНИЋСКОГ ЗАПИСА ДО ДРУГЕ ВЛАДЕ МИЛОША ОБРЕНОВИЋА”, (наставак из претходног броја) у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 4/април 2004, 109-115
31. Небојша Ђокић, “СРПСКА ВОЈСКА У ВРЕМЕ ПРВОГ СРПСКОГ УСТАНКА”, у: Војни информатор бр. 1-2 јануар – април/2004, ВИНЦ, Београд, 2004, 113 – 120
32. Небојша Ђокић, “КОМАНДА ПЛОВИДБЕ НА ДУНАВУ”, у: Војни информатор бр. 3 мај-јун/2004, ВИНЦ, Београд, 2004, 133 – 139
33. Небојша Ђокић, “РАКЕТНЕ ЈЕДИНИЦЕ ПВО У ЈНА”, у: Војни информатор бр. 3 мај-јун/2004, ВИНЦ, Београд, 2004, 140-141
34. Небојша Ђокић, “150 ГОДИНА ОД ПРВЕ СЕРИЈСКЕ ПРОИЗВОДЊЕ ТОПОВА У СРБИЈИ”, у: Расински анали бр. 2 (за 2004), Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2004, 48-55
35. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “МАНАСТИР МРЗЕНИЦА”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 10/октобар 2004, 269-270
36. Небојша Ђокић, “КАДА ЈЕ САГРАЂЕНА ЦРКВА У КЛАДОВУ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 12/децембар 2004, 334-335
37. Небојша Ђокић, “НЕКОЛИКО ПОДАТАКА О ОСНИВАЊУ МАНАСТИРА СТРМАЦ”, у: Гласник Српске православне цркве бр. 2 фебруар 2005, 52
38. др Недељко Радосављевић, мр Небојша Ђокић, “ЦРКВА СВЕТОГ АРХИЂАКОНА СТЕФАНА У СВИЛЕУВИ, У ПОПИСУ ИЗ 1837.” у: Свилеува - Годишњак 3, Свилеува, 2005, 157-162
39. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ЈЕДАН ПОКУШАЈ ОБНОВЕ МАНАСТИРА КОПОРИН”, у: Гласник Српске православне цркве бр. 7 јули 2005, 202-203
40. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ЦРКВА СВ. ЈОВАНА ГЛАВОСЕКА У СТЕВАНЦУ КОД СТАЛАЋА”, у: Гласник Српске православне цркве бр. 9 сптембар 2005, 260-262
41. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ЦРКВА СВ. ЈОВАНА ГЛАВОСЕКА У СТЕВАНЦУ КОД СТАЛАЋА” (наставак из претходног броја), у: Гласник Српске православне цркве бр. 10 октобар 2005, 286-290
42. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ЦРКВА СВ. ЈОВАНА ГЛАВОСЕКА У СТЕВАНЦУ КОД СТАЛАЋА” (наставак из претходног броја), у: Гласник Српске православне цркве бр. 11 новембар 2005, 310-312
43. Љуба Поповић, Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “ПРИЛОГ ПОЗНАВАЊУ ИСТОРИЈЕ МАНАСТИРА НАУПАРЕ ДО ПРВОГ СВЕТСКОГ РАТА”, у: Расински анали бр. 3 (за 2005), Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2005, 29-41
44. Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “КРАЋИ ПРИЛОЗИ ИСТОРИЈИ ГРАДА СТАЛАЋА”, у: Расински анали бр. 3 (за 2005), Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2005, 44-62
45. Небојша Ђокић, “ПОПИС ЦРКАВА И МАНАСТИРА У ОКРУЖЈУ КРУШЕВАЧКОМ 1836. ГОДИНЕ”, у: Расински анали бр. 3 (за 2005), Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2005, 266-274
46. Небојша Ђокић, “ПОПИС СВЕШТЕНИКА МИРСКОГ И МОНАШКОГ РЕДА У АЛЕКСИНАЧКОМ ПРОТОПРЕЗВИТЕРИЈАТУ 1836. ГОДИНЕ”, у: Расински анали бр. 3 (за 2005), Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2005, 275-277
47. Миломир Стевић, Небојша Ђокић, “ПОПИС ЦРКАВА И МАНАСТИРА У ОКРУЖЈУ КРУШЕВАЧКОМ 1837. ГОДИНЕ”, у: Расински анали бр. 3 (за 2005), Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2005, 278-279
48. Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “ПОИМЕНИЧНИ ПОПИС ПАРОХИЈЕ МАНАСТИРА СВЕТИ РОМАН ИЗ 1836. ГОДИНЕ”, у: Расински анали бр. 3 (за 2005), Историјски архив – Крушевац, Крушевац, 2005, 284-292
49. Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ ХРАМА РОЂЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У ИВКОВАЧКОМ ПРЊАВОРУ”, у: Корени бр. 3 (за 2005), Историјски архив у Јагодини, Јагодина, 2005, с. 83-88, resume (енглески)
50. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА У ЈАГОДИНСКОМ ОКРУГУ 1836. ГОДИНЕ (ПО ПОДАЦИМА ТРИ ПОПИСА ИЗ 1836. ГОДИНЕ)”, у: Корени бр. 3 (за 2005), Историјски архив у Јагодини, Јагодина, 2005, с. 137-168
51. Мр Небојша Ђокић, “ПОДМОРНИЦЕ РАТНЕ МОРНАРИЦЕ КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ”, у: Нови Гласник бр. 3 (јул-септембар) 2005, 99-104
52. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “НОВИ ИЗВОРИ ЗА ИСТОРИЈУ ЦРКВЕ У ГОРОВИЧУ – (ЖАБАРИ – АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО ОПЛЕНАЧКО)”, у: Шумадијски анали бр. 2 (2005), Крагујевац, 2005, 60-65, resume (енглески)
53. Небојша Ђокић, Радован Радовановић, “ПРИЛОЗИ ЗА ИСТОРИЈУ ВОЈНОТЕХНИЧКОГ ЗАВОДА У КРАГУЈЕВЦУ”, у: Шумадијски анали бр. 2 (2005), Крагујевац, 2005, 66-92, resume (енглески)
54. Небојша Ђокић, “ПРВИ СРПСКИ УСТАНАК КАО РАТ И КОАЛИЦИОНИ РАТ”, у: 1804 - Часопис Задужбинског друштва “Први срспки устанак” Орашац бр. 2 фебруар 2006, 28-30
55. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “МАНАСТИР ТОМИЋ”, у: Гласник Српске православне цркве бр. 3 март 2006, 94-96
56. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “НОВИ ИЗВОРИ ЗА ИСТОРИЈУ ЦРКВЕ У ГОРОВИЧУ – (ЖАБАРИ – АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО ОПЛЕНАЧКО)”, у: Гласник Српске православне цркве бр. 4 април 2006, 134-137
57. мр Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ МАНАСТИРА ВОЉАВЧЕ”, у: Шумадијски записи III, Музеј у Аранђеловцу, Аранђеловац, 2006, 243-290 (Summary на енглеском)
58. мр Небојша Ђокић, доц др Радован Радовановић, Миломир Стевић, “НАБАВКЕ НАОРУЖАЊА И ОПРЕМЕ ЗА ПОТРЕБЕ ВОЈСКЕ КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ ИЗ ПОЉСКЕ, ИТАЛИЈЕ И САД”, у: Расински анали бр. 4, (за 2006), Крушевац, 2006, 27-46
59. мр Небојша Ђокић, Миломир Стевић, Оливера Думић, “КРАТКИ ПРИЛОЗИ ЗА ИСТОРИЈУ ЦРКАВА У ЖУПИ И ОКОЛИНИ У XIX ВЕКУ”, у: Расински анали бр. 4, (за 2006), Крушевац, 2006, 95-112
60. мр Небојша Ђокић, “ХРАМ СВЕТОГ ПЕТРА И ПАВЛА У КРИВОЈ РЕЦИ”, у: Расински анали бр. 4, (за 2006), Крушевац, 2006, 191-196
61. мр Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “СПИСАК ПРИЛОГА КЊАЗА МИЛОША ДАТИХ ЗА ЗИДАЊЕ ЦРКАВА И МАНАСТИРА”, у: Расински анали бр. 4, (за 2006), Крушевац, 2006, 219-220
62. мр Небојша Ђокић, “ПОПИС ЦРКАВА И МАНАСТИРА У ОКРУЖЈУ АЛЕКСИНАЧКОМ 1836. ГОДИНЕ”, у: Расински анали бр. 4, (за 2006), Крушевац, 2006, 221-228
63. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ОБНАВЉАЊЕ МАНАСТИРА НАУПАРЕ У ВРЕМЕ ПРВЕ ВЛАДЕ КЊАЗА МИЛОША”, у: Гласник Српске православне цркве бр. 6 јун 2006, 185-192
64. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ ЦРКВЕ У СВИЛАЈНЦУ”, у: Гласник Српске православне цркве бр. 7 јули 2006, 214-220
65. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “РУСКИ МОНАСИ У МИЉКОВОМ МАНАСТИРУ”, у: Корени бр. 4 (за 2006), Историјски архив у Јагодини, Јагодина, 2006, с. 137-147 (resume енглески)
66. Небојша Ђокић, “ВОЈНОУПРАВНИ КОМАНДАНТ У СРБИЈИ 1941. ГОДИНЕ”, у: Корени бр. 4 (за 2006), Историјски архив у Јагодини, Јагодина, 2006, с. 251-271
67. Небојша Ђокић, “ДВЕ ТАПИЈЕ НА ИМАЊЕ МАНАСТИРА ВОЉАВЧЕ ИЗ XVIII ВЕКА”, у: Каленић бр. 5/2006, Крагујевац, 2006, 37-38; (Преузети делови из: мр Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ МАНАСТИРА ВОЉАВЧЕ”, у: Шумадијски записи III, Музеј у Аранђеловцу, Аранђеловац, 2006, 243-290)
68. Небојша Ђокић, Радован Радовановић, “СТВАРАЊЕ СРПСКЕ ВАЗДУХОПЛОВНЕ КОМАНДЕ”, у: Зборник број 15, Народни музеј Ниш, Ниш, 2006, 141-171 (Summary енглески)
69. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ МАНАСТИРА РАЈИНОВАЦ”, у: Гласник Српске православне цркве бр. 3 март 2007, 94-97
70. mr Neбojša Đokić, “PRILOG ISTORIJI MANASTRA SVETE PETKE U IZVORU KOD PARAЋINA”, u: Rasinski anali бr. 5, (za 2007. godinu), Kruševac, 2007. g, 39-52
71. мр Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “НАБАВКА ОКЛОПНИХ ВОЗИЛА ИЗ ЧЕХОСЛОВАЧКЕ ЗА ПОТРЕБЕ ВОЈСКЕ КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ”, у: Расински анали бр. 5, (за 2007. годину), Крушевац, 2007, 79-88
72. Оливера Думић, мр Небојша Ђокић, “ПОРЕКЛО ИМЕНА ТЕМНИЋ”, у: Расински анали бр. 5, (за 2007. годину), Крушевац, 2007, 149-152
73. мр Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “ПОПИС ЦРКАВА И МАНАСТИРА У ОКРУЖЈУ ЧАЧАНСКОМ 1836. ГОДИНЕ”, у: Расински анали бр. 5, (за 2007. годину), Крушевац, 2007, 275-296
74. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ПОПИС СВЕШТЕНИКА МИРСКОГ И МОНАШКОГ РЕДА У ОКРУЖЈУ КРУШЕВАЧКОМ 1836. ГОДИНЕ”, у: Расински анали бр. 5, (за 2007. годину), Крушевац, 2007, 297-310
75. мр Небојша Ђокић, “СВОЈЕВОЉЦИ НА ДРИНИ 1875. ГОДИНЕ”, у: Добровољачки гласник бр. 29 (јун) 2007, Београд, 99-111
76. мр Небојша Ђокић, “ГРАНИЦЕ БРАНИЧЕВСКЕ ЕПАРХИЈЕ У XI И XII ВЕКУ”, у: Саборност бр. 1/2007, Пожаревац 2007, 99-111
77. мр Небојша Ђокић, “ПОЖАРЕВАЧКЕ ЦРКВЕ”, у: Гласник Српске православне цркве бр. 6 јун 2007, 191-199
78. Небојша Ђокић, Душан Рашковић, “ГРАД СТАЛАЋ КАПИЈА ПОМОРАВЉА”, у: Весник – Војни музеј бр.34, Београд 2007, 11-28
79. Радован Радовановић, Небојша Ђокић, “АРТИЉЕРИЈСКА ОРУЂА И МИНОБАЦАЧИ СРПСКЕ ВОЈСКЕ У ВРЕМЕ ЗАВРШНИХ БОРБИ ЗА ОСЛОБОЂЕЊЕ СРБИЈЕ 1918. ГОДИНЕ”, у: Весник – Војни музеј бр.34, Београд 2007, 73-76 (resume енглески)
80. Небојша Ђокић, “”СЛАВЕНОСРПСКИ” МАНАСТИР СВЕТИ ЈОВАН БИГОРСКИ ДО ОСЛОБОЂЕЊА 1912. ГОДИНЕ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 7/јули 2007, 205-221
81. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “МАНАСТИР МРЗЕНИЦА”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 8/август 2007, 233
82. др Драган Алексић, мр Небојша Ђокић, “НАБАВКА ВАЗДУХОПЛОВНОГ МАТЕРИЈАЛА ИЗ ЧЕХОСЛОВАЧКЕ ЗА ПОТРЕБЕ ВАЗДУХОПЛОВСТВА ВОЈСКЕ И МОРНАРИЦЕ КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ”, у: Токови историје бр.1-2/2007, Београд 2007, 43-64
83. Небојша Ђокић, “КАДА ЈЕ САГРАЂЕНА ЦРКВА У КЛАДОВУ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 9/септембар 2007, 250-252
84. Небојша Ђокић, “СТАРА ЦРКВА У ПАРАЋИНУ ХРАМ СВ. АПОСТОЛА И ЕВАНГЕЛИСТЕ МАРКА”, у: Корени бр. 5 (за 2007. г.), Историјски архив у Јагодини, Јагодина, 2007, с. 27-40 (resume енглески)
85. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “ГДЕ СЕ НАЛАЗИЛО СЕЛО ОРАШЈЕ У РЕСАВИ”, у: Корени бр. 5 (за 2007. г.), Историјски архив у Јагодини, Јагодина, 2007, с. 41-45 (resume енглески)
86. Небојша Ђокић, “ОРЕОВИЦА”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 10/октобар 2007, 333-334
87. Оливера Думић, мр Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ МАНАСТИРА ВОЉАВЧЕ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 2/фебруар 2008, 61-72
88. Оливера Думић, мр Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ МАНАСТИРА ВОЉАВЧЕ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 3/март 2008, 94-99
89. мр Небојша Ђокић, “КУШЕЉЕВО - ГЛОГОВАЦ - КУШИЉЕВО, УМИРАЊЕ И РАЂАЊЕ ЈЕДНОГ СЕЛА”, у: Браничевски гласник бр. 5/ 2008, Удружење историчара Браничева и Тимочке крајине, Пожаревац, 2008, 181-203, ресуме (енглески)
90. Небојша Ђокић, “ПРЕДАЈА ОРУЖЈА ФРАНЦУСКЕ УГАРСКЕ ВОЈСКЕ ВОЈСЦИ КРАЉЕВИНЕ СХС 1919. ГОДИНЕ”, у: Браничевски гласник бр. 5/ 2008, Удружење историчара Браничева и Тимочке крајине, Пожаревац, 2008, 293-300, ресуме (енглески)
91. мр Небојша Ђокић, “ВОЈНОТЕХНИЧКА САРАДЊА РЕПУБЛИКЕ ПОЉСКЕ И КРАЉЕВИНЕ СХС/ЈУГОСЛАВИЈЕ”, у: Токови историје бр.1-2/2008, Београд 2008, 172-195
92. Небојша Ђокић, “РАТНЕ ОПЕРАЦИЈЕ У ЈУЖНОЈ И СТАРОЈ СРБИЈИ И МАЋЕДОНИЈИ 1689-1690. ГОДИНЕ”, у: Лесковачки зборник XLVIII/ 2008, Лесковац, 2008, 49-78, ресуме (енглески)
93. Небојша Ђокић, “ЦРКВА СВЕТОГ АГАТОНА У ОБИЛИЋЕВУ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 5/мај 2008, 156-157
94. Оливера Думић, мр Небојша Ђокић, “СЕЛО ОРАШЈЕ У ГОРЊОЈ РЕСАВИ”, у: Расински анали бр. 6, (за 2008. годину), Крушевац, 2008, 33-39
95. мр Небојша Ђокић, “НОВИ ПРИЛОЗИ ЗА БИОГРАФИЈУ СИМЕ ИГУМАНОВА”, у: Расински анали бр. 6, (за 2008. годину), Крушевац, 2008, 23-32
96. мр Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “”EXCERPTA VALESIANA” - “ORIGO CONSTANTNI IMPERATORIS”, АНОНИМНИ ВАЛЕСИЈАН - ПОРЕКЛО ИМПЕРАТОРА КОНСТАНТИНА”, у: Расински анали бр. 6, (за 2008. годину), Крушевац, 2008, 219-224
97. мр Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “ПОПИС ЦРКАВА 1836. ГОДИНЕ У ОКРУГУ РУДНИЧКОМ ”, у: Расински анали бр. 6, (за 2008. годину), Крушевац, 2008, 225-232
98. Небојша Ђокић, “ПРОИЗВОДЊА НАОРУЖАЊА У ВОЈНОТЕХНИЧКОМ ЗАВОДУ У КРАГУЈЕВЦУ ПОЧЕТКОМ XX ВЕКА”, Весник – Војни музеј бр.35, Београд 2008, 64 – 73
99. мр Небојша Ђокић, “НОВИ ПРИЛОГ ИЗУЧАВАЊУ РАТНИХ ОПЕРАЦИЈА У ЈУЖНОЈ И СТАРОЈ СРБИЈИ И МАЋЕДОНИЈИ 1689-1690. ГОДИНЕ”, Српска слободарска мисао бр. 75 (јул-август) 2008, Београд 2008, 260-292
100. Небојша Ђокић, Иван Мијатовић, “БРДСКИ ТОПОВИ ШКОДА 7, 5 ЦМ М 15 И М 28”, Весник – Војни музеј бр.35, Београд 2008, 147 – 150
101. Небојша Ђокић, “МЕТОХИЈА У ПЕРИОДУ ПРВОГ СРПСКОГ УСТАНКА 1804-1813”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 6/јун 2008, 170-175
102. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ ЦРКВЕ ПРЕПОДОБНЕ ПЕТКЕ – ПАРАСКЕВЕ У СУРЧИНУ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 10/октобар 2008, 259-262
103. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “СРПСКА ОФАНЗИВА 1809. ГОДИНЕ И БИТКА НА КАМЕНИЦИ”, у: Зборник број 16 - 17, Народни музеј Ниш, Ниш, 2008, 185-208 (Summary енглески)
104. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ ЦРКВЕ СВЕТЕ ПАРАСКЕВЕ У БОЉЕВЦИМА”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 6/јун 2009, 162-168
105. Небојша Ђокић, “НАБАВКА НАОРУЖАЊА И ВОЈНЕ ОПРЕМЕ ИЗ ИТАЛИЈЕ ЗА ПОТРЕБЕ ВОЈСКЕ КРАЉЕВИНЕ СХС/ЈУГОСЛАВИЈЕ”, у: Браничевски гласник бр. 6, Удружење историчара Браничева и Тимочке крајине, Пожаревац, 2009, 99-144, ресуме (енглески)
106. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “БЕЖАНИЈСКА ЦРКВА”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 7/јули 2009, 193-197
107. Небојша Ђокић, “ЗАОВА”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 8/август 2009, 208-212
108. Небојша Ђокић, “СВЕТИ ЛУКА СЛАВА РЕЧНЕ РАТНЕ ФЛОТИЛЕ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 10/октобар 2009, 271
109. Небојша Ђокић, “О ОСНИВАЊУ “ХРАНИЛИШТА ЗА ЦРКВЕНЕ И МАНАСТИРСКЕ СТАРИНЕ””, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 10/октобар 2009, 271
110. мр Небојша Ђокић, “ВОЈНОТЕХНИЧКА САРАДЊА КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ И САД”, у: Токови историје бр.1-2/2009, Београд 2009, 129-162
111. Небојша Ђокић, Радован Радовановић, “БОРБЕ НА САВИ И ДУНАВУ 1914-1915. ГОДИНЕ”, Весник – Војни музеј бр. 36, Београд 2009, 154-167
112. Иван Мијатовић, Небојша Ђокић, “НАБАВКА ЧЕХОСЛОВАЧКОГ НАОРУЖАЊА ЗА ПОТРЕБЕ КОВ КРАЉЕВИНЕ СХС/ЈУГОСЛАВИЈЕ”, Весник – Војни музеј бр. 36, Београд 2009, 178 - 197
113. мр Небојша Ђокић, “БОРБЕ ЗА ОСЛОБОЂЕЊЕ ПОМОРАВЉА ОКТОБРА 1918. ГОДИНЕ”, Српска слободарска мисао бр. 82 (јули-август) 2009, Београд 2009, 227-272
114. мр Небојша Ђокић, “ОФАНЗИВНЕ ОПЕРАЦИЈЕ СРСКИХ УСТАНИКА КА БОСНИ И РАШКОЈ ОБЛАСТИ У ПЕРИОДУ ОД 1806 ДО 1809. ГОДИНЕ”, Српска слободарска мисао бр. 83 (септембар-октобар) 2009, Београд 2009, 17-64
115. Небојша Ђокић, “ВОЈНОУПРАВНИ КОМАНДАНТ У СРБИЈИ И КОМАНДАНТ СРБИЈЕ ”, у: Лесковачки зборник L/ 2010, Лесковац, 2010, 289-338, ресуме (енглески)
116. мр Небојша Ђокић, “ВАЗДУХОПЛОВНА САРАДЊА ФРАНЦУСКЕ И ЈУГОСЛАВИЈЕ ИЗМЕЂУ ДВА СВЕТСКА РАТА”, Српска слободарска мисао бр. 87 (мај-јун) 2010, Београд 2010, 11-194
117. Небојша Ђокић, “РАТНЕ ОПЕРАЦИЈЕ НА МОРАВСКОМ ВОЈИШТУ 1876. ГОДИНЕ – НОВО ВИЂЕЊЕ”, Весник – Војни музеј бр. 37, Београд 2010, 51-73, resume (енглески)
118. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ЦРКВА БРВНАРА У ЛАПОВУ”, Каленић бр. 3/2010, Крагујевац 2010, 25 – 27
119. мр Небојша Ђокић, “ХРАМ СОШЕСТВИЈА СВЈАТАГО ДУХА У ВАРОШИ КРАГУЈЕВЦУ”, Каленић бр. 4/2010, Крагујевац 2010, 35 – 38
120. мр Небојша Ђокић, “ХРАМ СОШЕСТВИЈА СВЈАТАГО ДУХА У ВАРОШИ КРАГУЈЕВЦУ”, Каленић бр. 5/2010, Крагујевац 2010, 28 – 30
121. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ЕТНИЧКИ САСТАВ СТАНОВНИШТВА НА ПРОСТОРУ ДАНАШЊЕ БРАНИЧЕВСКЕ ЕПАРХИЈЕ У XVIII ВЕКУ”, у: Браничевски гласник бр. 7, Удружење историчара Браничева и Тимочке крајине, Пожаревац, 2010, 82-133, ресуме (енглески)
122. мр Небојша Ђокић, “JОШ НЕШТО О МАНАСТИРУ ПАВЛОВЦУ НА КОСМАЈУ”, Каленић бр. 6/2010, Крагујевац 2010, 34
123. мр Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ ХРАМА – ЦРКВА СВ. НИКОЛАЈА У СТЕПАЊИ”, у: 1804 - Часопис Задужбинског друштва “Први срспки устанак” Орашац бр. 9 - 10 фебруар 2011, 28-30
124. мр Небојша Ђокић, “ЦРКВА У КРИВОЈ РЕЦИ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 3/март 2011, 93-96
125. Небојша Ђокић, Олвера Думић, “ЈАШУЊСКИ МАНАСТИРИ И ДУХОВНИ ЖИВОТ У ЛЕСКОВЦУ У XIX И ПРВОЈ ПОЛОВИНИ XX ВЕКА”, у: Лесковачки зборник LI/2011, Лесковац 2011, 97-120 ресуме (енглески)
126. Небојша Ђокић, “ЦРКВА У ДОЊЕМ ЦРНИЉЕВУ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 4/април 2011, 139-141
127. Небојша Ђокић, “СТАРЕ ПАРАЋИНСКЕ ЦРКВЕ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 5/мај 2011, 165-169
128. Мр Небојша Ђокић, Драган Савић, “ПРИЛОГ ИЗУЧАВАЊУ НЕМАЧКОГ ОКУПАЦИОНОГ СИСТЕМА У СРБИЈИ 1941. ГОДИНЕ”, у: Шумадијски анали бр. 6 (2011), Крагујевац, 2011, 120-142, resume (енглески)
129. мр Небојша Ђокић, Радован Радовановић, “НАБАВКЕ НАОРУЖАЊА ИЗ ВАЈМАРСКЕ НЕМАЧКЕ ЗА ПОТРЕБЕ ВОЈСКЕ КРАЉЕВИНЕ СХС/ЈУГОСЛАВИЈЕ”, Весник – Војни музеј бр. 38, Београд 2011, 143-166, resume (енглески)
130. Иван Мијатовић, мр Небојша Ђокић, “ЛОВАЧКА АВИЈАЦИЈА ВОЈСКЕ КРАЉЕВИНЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ И ПРАЋЕЊЕ САВРЕМЕНИХ ТРЕНДОВА У НАОРУЖАЊУ – СТЕРЕОТИПИ И ЧИЊЕНИЦЕ”, у: Расински анали бр. 9, (за 2011. годину), Крушевац, 2011, 135 – 168, resume (енглески)
131. мр Небојша Ђокић, “АВИО СЕРВИС ОРГАНА СФР ЈУГОСЛАВИЈЕ”, у: Расински анали бр. 9, (за 2011. годину), Крушевац, 2011, 205 – 210, resume (енглески)
132. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “СПИСАК ЦРКВИ НАОДЕЋИ У ОКРУЖЈУ ВАЉЕВСКОМ И ОПИСАНИЕ СВАКЕ ЦРКВЕ ПОНАОСОБ У ЦЕЛОМ ЊЕНОМ СОСТОЈАНИЈУ ИЗ 1836. ГОДИНЕ”, Календар Колубара за 2012, Ваљево 2011, додатак 1 – 35
133. Миломир Стевић, Небојша Ђокић, “КОЖЕТИНСКА ЦРКВА У ПРВОЈ ПОЛОВИНИ XIX ВЕКА”, Жупски зборник 6 – 7, Александровац 2011 – 2012, 31 – 42
134. мр Небојша Ђокић, “O ОСНИВАЊУ ХРАНИЛИШТА ЗА ЦРКВЕНЕ И МАНАСТИРСКЕ СТАРИНЕ”, Каленић бр. 1/2012, Крагујевац 2012, 14
135. мр Небојша Ђокић, “О СТРАХУ БОЖЈЕМ У ВОЈЕНОМ ЗАКОНУ ИЗ 1839. ГОДИНЕ”, Каленић бр. 1/2012, Крагујевац 2012, 15
136. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “НОВИ ИЗВОРИ ЗА ИСТОРИУ ЦРКВЕ У ГОРОВИЧУ”, Каленић бр. 1/2012, Крагујевац 2012, 29 – 32
137. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “МАНАСТИР ДРАЧА”, Каленић бр. 2/2012, Крагујевац 2012, 32 – 36
138. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “МАНАСТИР РЕСАВА И ТРГ ОРАШЈЕ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 3/март 2012, 93 – 97
139. Иван Мијатовић, Небојша Ђокић, “ГРАДСКА И ОПСАДНА АРТИЉЕРИЈА КНЕЖЕВИНЕ И КРАЉЕВИНЕ СРБИЈЕ”, Весник – Војни музеј бр. 39, Београд 2012, 101 – 120, resume (енглески)
140. Небојша Ђокић, “ЛОВАЧКИ АВИОНИ КРАЉЕВИНЕ СХС/ ЈУГОСЛАВИЈЕ ДО ПОЧЕТКА ТРИДЕСЕТИХ ГОДИНА”, Весник – Војни музеј бр. 39, Београд 2012, 229 – 254, resume (енглески)
141. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “МАНАСТИР БЛАГОВЕШТЕЊЕ КОД СТРАГАРА – ПРВИ ДЕО”, Каленић бр. 3/2012, Крагујевац 2012, 28 – 33
142. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “МАНАСТИР БЛАГОВЕШТЕЊЕ КОД СТРАГАРА – ДРУГИ ДЕО”, Каленић бр. 4/2012, Крагујевац 2012, 24 – 29
143. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ МАНАСТИРА ДРАЧЕ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 9/септембар 2012, 272 – 277
144. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ПРВИ ПОКУШАЈ ОБНОВЕ МАНАСТИРА ПАВЛОВАЦ И ТРЕСИЈЕ”, Каленић бр. 6/2012, Крагујевац 2012, 28
145. Оливера Думић, Небојша Ђокић,“ИЗ ИСТОРИЈЕ ЦРКВЕ У ШУМАДИЈСКОЈ ЕПАРХИЈИ – ОСВЕЋЕЊЕ ЦРКВЕ У МЛАДЕНОВЦУ”, Каленић бр. 6/2012, Крагујевац 2012, 38 – 39
146. Небојша Ђокић, “ЦРКВА СВЕТОГ НИКОЛЕ У БРАЉИНИ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 10/октобар 2012, 302 – 307
147. Оливера Думић, мр Небојша Ђокић, “ПРИЛОЗИ ИСТОРИЈИ МАНАСТИРА ЗАОВЕ”, у: Браничевски гласник бр. 8, Удружење историчара Браничева и Тимочке крајине, Пожаревац, 2012, 83 – 98, ресуме (енглески)
148. мр Небојша Ђокић, “СРПСКА ПРВА АРМИЈА У ЗАВРШНИМ ОПЕРАЦИЈАМА ЗА ОСЛОБОЂЕЊЕ СРБИЈЕ ОКТОБРА 1918. ГОДИНЕ”, у: Браничевски гласник бр. 8, Удружење историчара Браничева и Тимочке крајине, Пожаревац, 2012, 117 – 190, ресуме (енглески)
149. мр Небојша Ђокић, “ДУХОВНИ ЖИВОТ У ПОЖАРЕВЦУ ЗА ВРЕМЕ ПРВЕ ВЛАДЕ КЊАЗА МИЛОША”, у: Записи бр. 1, Годишњак Историјског архива Пожаревац, Пожаревац, 2012, 92 – 103, ресуме (енглески)
150. мр Небојша Ђокић, проф др Радован Радовановић “НАОРУЖАЊЕ СРПСКЕ ВОЈСКЕ ПРЕД ПРВИ БАЛКАНСКИ РАТ”, у: Записи бр. 1, Годишњак Историјског архива Пожаревац, Пожаревац, 2012, 118 – 132, ресуме (енглески)
151. мр Небојша Ђокић,“СТАРА БАТОЧИНСКА ЦРКВА ИЗ 1837. ГОДИНЕ”, Каленић бр. 1/2013, Крагујевац 2013, 28 – 29
152. мр Небојша Ђокић, “ ПОСЕТЕ КРАЉА АЛЕКСАНДРА КАЛЕНИЋУ И ПАТРИЈАРХА ВАРНАВЕ КАЛЕНИЋУ И ЈОШАНИЦИ ТОКОМ 1930. ГОДИНЕ”, Каленић бр. 1/2013, Крагујевац 2013, 35
153. мр Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ МАНАСТИРИ КАО БАРУТАНЕ ЗА ПРВЕ ВЛАДАВИНЕ КЊАЗА МИЛОША”, Каленић бр. 1/2013, Крагујевац 2013, 37
154. Оливера Думић, Небојша Ђокић,“ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ МАНАСТИРА ЉУБОСТИЊЕ”, у: Гласник – Службени лист Српске православне цркве бр. 3/март 2013, 104 – 122
155. Иван Мијатовић, Небојша Ђокић, “ПРВИ ПОКУШАЈИ НАБАВКЕ БРЗОМЕТНИХ ТОПОВА У СРБИЈИ”, Весник – Војни музеј бр. 40, Београд 2013, 161 – 188, resume (енглески)
156. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “БОРБЕ СРПСКИХ УСТАНИКА СА ОСМАНЛИЈАМА НА ДРИНИ И У РАШКОЈ ОБЛАСТИ 1807. ГОДИНЕ”, Весник – Војни музеј бр. 40, Београд 2013, 59 – 78, resume (енглески)
157. Небојша Ђокић, Миломир Стевић, “КОЛИКО ЈЕ НЕМАЦА ПОГИНУЛО И ЗАРОБЉЕНО У КРУШЕВЦУ ОКТОБРА 1944. ГОДИНЕ”, Расински анали 11, Крушевац 2013, 265 – 288 resume (енглески)
158. Оливера Думић, Небојша Ђокић, “КРУШЕВАЧКЕ ЦРКВЕ У СРЕДЊЕМ ВЕКУ И ЗА ВРЕМЕ ОСМАНСКЕ ВЛАДАВИНЕ”, Расински анали 11, Крушевац 2013, 93 – 110 resume (енглески)
159. Сања Љубисављевић, Небојша Ђокић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈИ ЦРКВЕ ПОДГОРСКЕ СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА”, Расински анали 11, Крушевац 2013, 123 – 128
160. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ЦРКВА СВЕТИХ КОНСТАНТИНА И ЈЕЛЕНЕ У СЕЛУ ВЛАШКА”, Каленић бр. 3 за 2013, 28 – 30
161. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ОСВЕЋЕЊЕ ЦРКВЕ У СЕКУРИЧУ 8. СЕПТЕМБРА 1935. ГОДИНЕ”, Каленић бр. 4 за 2013, 40
162. Небојша Ђокић, Оливера Думић, “ПРИЛОГ ИСТОРИЈЕ ЦРКВЕ У СТОЈНИКУ”, Каленић бр. 5 за 2013, 37 – 39
163. мр Небојша Ђокић, “ХРАМ РОЂЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У ИВКОВАЧКОМ ПРЊАВОРУ”, Каленић 4 за 2103., Крагујевац 2013, 32 – 37

д) радови објављени у стручној штампи који се користе као (обавезна или додатна) литература на некој од високошколских установа или су цитирани у референтним радовима других аутора

1. Nebojša Đokić, “LEBEL M 1886, M 1886/93 I M 1907/15”, u: Metak br. 6 (april-maj) 1990, Бeograd, 10-12
2. Nebojša Đokić, “UDARNA ORUŽJA”, u: Metak br. 8, (avgust 1990), Beograd, 24-26
3. Nebojša Đokić, “PUŠKA MANLICHER”, u: Metak br. 9, (oktoбar 1990), Beograd, 7-11
4. N(ebojša). Đokić, O(gnjan) Petrović, “PROTIVAVIONSKA ODБRANA U RATU APRILA 1941”, u: Aero magazin br. 2-3/1991. godine (specijalno izdanje April 1941 - Vazdušne бorбe nad Jugoslavijom), 33-35
5. Nebojša Đokić, “TOP 75 MOD 1897” u: Oružje бr. 3 (april 1991), 38-45
6. Nebojša Đokić, “FRANCUSKA ESKADRILA U SRBIJI 1915. GOD”, u: Oružje br. 4 (maj 1991), 7-14
7. Nebojša Đokić, “RAZVOJ TENKA RENAULT R-35”, u: Oružje br. 7 (oktobar 1991. g.), 22-30
8. Nebojša Đokić, “CHAR LEGER RENAULT FT MODELE 1917”, u: Oružje br. 8 (novembar 1991), 2-10
9. N(ebojša) Đ(okić), “NEPRIJATELJSKI AEROPLANI”, u: Oružje br. 8 (novembar 1991), 29
10. N(ebojša) Đ(okić), “BOMБE PUKOVNIKA VASIĆA”, u: Oružje br. 8 (novembar 1991), 38
11. Nebojša Đokić, “NEMAČKE VAZDUHOPLOVNE БOMБE IZ PERIODA DRUGOG SVETSKOG RATA”, u: Oružje бr. 8 (novembar 1991), 39
12. Nebojša Đokić, “TENKOVI RAZVIJENI IZ TENKA RENAULT FT-17”, u: Oružje бr. 9 (decembar 1991), 28-34
13. Nebojša Đokić, Kosta Radić, “PUŠKOMITRALJEZI ZБROJOVKA VZ 26, VZ 27, VZ 30 I VZ 37”, u: Oružje br. 9 (dec. 1991), 40-46
14. Nebojša Đokić, “AUTOMATSKA PUŠKA CETME KALIBRA 5, 56 MM”, u: Metak br.18 (juli 1991), 10-11
15. Nebojša Đokić, “HIDRO COMANDER”, u: Oružje br.23 (decembar 1991), 28-29
16. Nebojša Đokić, “MAKENZENOVA OFANZIVA NA SRBIJU”, u: Oružje br. 9 (decembar 1991), 47-48
17. Nebojša Đokić, “BRZA BORNA KOLA ŠKODA T-32”, u: Oružje br. 10 (januar 1992), 6-10
18. Nebojša Đokić, “MAĐARSKI SREDNJI TENK 40M TURAN I”, u: Oružje br. 10 (januar 1992), 33
19. Nebojša Đokić, “БOJNI БRODOVI KLASE KING EDVARD VII”, u: Oružje br.10 (januar 1992), 14-16
20. Nebojša Đokić, “PROTIVPODMORNIČKI HELIKOPTER WASP MK.1 WESTLAND”, u: Oružje br.10 (januar 1992), 22-23
21. Nebojša Đokić, “NORVEŠKE RAKETNE FREGATE KLASE OSLO”, u: Oružje br.10 (januar 1992), 26-27
22. Nebojša Đokić, “HARRIER GR.3”, u: Oružje br.10 (januar 1992), 34-37
23. Nebojša Đokić, “AUSTRO - UGARSKI AVIONI U SRPSKOJ AEROPLANSKOJ ESKADRI”, u: Oružje br. 11 (feb. 1992), 8-10
24. Nebojša Đokić, “PRISLUŠNI APARAT NA POLJSKOM STATIVU GERC M. 29-G”, u: Oružje br. 11 (februar 1992), 11-15
25. Nebojša Đokić, “RAKETNI ČAMAC TIPA KOMAR”, u: Oružje br.11 (februar 1992), 34-35
26. Nebojša Đokić, “PROTIVOKLOPNI TOP 2.0/2.8 CM SCHWERE PANZERBUCHS 41”, u: Metak br. 25 (mart 1992. g.), 42
27. Nebojša Đokić, “PRVI “PANCER” PZKPFW I”, u: Metak br. 25 (mart 1992. g.), 43-46
28. Nebojša Đokić, “PODMORNICE KLASE DAPHNE”, u: Metak br.25 (mart 1992), 39-41
29. Nebojša Đokić, FRANCUSKA AUTOMATSKA JURIŠNA PUŠKA FA MAS F3”, u: Metak br. 26 (maj 1992. g.), 43-44
30. Небојша Ђокић, “140 ГОДИНА ЈУГОСЛОВЕНСКЕ ВОЈНЕ ИНДУСТРИЈЕ – СРПСКИ ТОПОВИ ЗА СРПСКУ ВОЈСКУ”, у: Војска од 28. октобра 1993, 30-31
31. Небојша Ђокић, “РАДИО УРЕЂАЈИ СА ПРОШИРЕНИМ СПЕКТРОМ И ФРЕКВЕНТНИМ СКАКАЊЕМ – БЕЗБЕДНИЈИ ПРЕНОС ПОДАТАКА”, Војска од 21. октобра 1993, 28
32. Небојша Ђокић, “О СНАЈПЕРУ, МАТЕМАТИЧКОЈ ВЕРОВАТНОЋИ И УЧИНКУ У ПРАКСИ”, у: Војска од 18. новембра 1993, 54-55
33. Небојша Ђокић и други, “140. ГОДИШЊИЦА ВОЈНЕ ИНДУСТРИЈЕ – РЕСПЕКТИВНА ТРАДИЦИЈА” (СПЕЦИЈАЛНИ ПРИЛОГ ВОЈСКА – НАШЕ ОРУЖЈЕ ЗА НАШУ ОДБРАНУ), у: Војска бр. 13 за мај 1994, 4
34. Небојша Ђокић, “СИСТЕМ AWACS – ЛЕТЕЋА ОСМАТРАЧНИЦА” у: Војска од 12. маја 1994, 34-35
35. Небојша Ђокић, “GRUMMAN E-2C HAWKEYE”, у: Војска од 12. маја 1994, 35
36. Небојша Ђокић, “СИСТЕМ AWACS”, у: Војска од 19. маја 1994, 32-33
37. Небојша Ђокић, “БOEING E-3A SENTRY”, у: Војска од 19. маја 1994, 33
38. Небојша Ђокић, “УЛТРАЛАКЕ ЛЕТЕЛИЦЕ КАО БОРБЕНА СРЕДСТВА” (прилог Војске), у: Војска од 11. августа 1994, 1(19)-8(26)
39. Небојша Ђокић, Огњан Петровић, “БАЦАЧИ ГРАНАТА”, у: Војска од 8. септембра 1994, 25-26
40. Небојша Ђокић, “ЛАКИ РАКЕТНИ ПВО СИСТЕМ ИГЛА”, у: Војска од 29. децембра 1994, 30
41. Небојша Ђокић, “БИТКА НАД БЕОГРАДОМ 6. АПРИЛА 1941.”, у: Војска од 23. марта 1995, 32-33
42. Небојша Ђокић, “РУСКИ ПРОТИВАВИОНСКИ И ПРОТИВ РАКЕТНИ СИСТЕМ С 300 ПМУ И С 300 БМ”, у: Нова Крила бр. 25 (мај 1995. г.), Бања Лука, 28-29
43. Небојша Ђокић, “НАОРУЖАЊЕ ХЕЛИКОПТЕРА НАТО-А”, у: Нова Крила бр. 26 (јул 1995. г.), Бања Лука, 25-27
44. Небојша Ђокић, “ТЕНК М-84 АИ”, у: Војска од 23. фебруара 1995, 34-35
45. Небојша Ђокић, “ТЕШКО НАОРУЖАЊЕ УНПРОФОР-А”, у: Српска војска бр. 26 (23. јануар 1995. г.), Бања Лука, 38-39
46. Небојша Ђокић, “РАДАР ЖИРАФА”, у: Војска од 16. фебруара 1995, 26
47. Небојша Ђокић, “САМОХОДНИ ПРОТИВАВИОНСКИ ТОП БОВ-3”, у: Војска од 13. априла 1995, 26
48. Н(ебојша) Ђокић, “GPS - ПОЛОЖАЈ У ТРИ ДИМЕНЗИЈЕ”, у: Војска од 28. марта 1996,
49. Небојша Ђокић, “НАСТАНАК ВОЈНЕ ПОЛИЦИЈЕ”, у: Војска од 4. јуна 1998. г. с. 34
50. Neбojša Đokić, “AUTOMAT ŠPAGIN PPŠ-41”, u: Kaliбar бr. 31 (1999) s. 18-19
51. Neбojša Đokić, “AUTOMAT MP 18 I”, u: Kaliбar бr. 32 (1999. g.) s. 18-19
52. Neбojša Đokić, “AUTOMAT ZБROJOVKA ZK 383”, u: Kaliбar бr. 34 (jun 1999. g.) s. 17
53. Neбojša Đokić, “PRVI “SRPSKI” MITRALJEZ”, u: Kaliбar бr. 40 (januar 2000. g.), 26-27.
54. Небојша Ђокић, “АУТОМАТ ЕРМА”, у: Калибар бр. 44 (мај 2000. г.), 27
55. Небојша Ђокић, “СИМА АНДРЕЈЕВИЋ ИГУМАНОВ”, у: Православље бр. 827 од 1. септембра 2001, 10
56. Neбojša Đokić, Predrag Miladinović, “EKSPERIMENTALNI LAKI JURIŠNIK 451M”, u: AERO magazin бr. 56/mart 2004. g, 36-37
57. Небојша Ђокић, “ СТАРОСТ ЦРКВЕ У БЕЖАНИЈИ”, у: Православље бр. 888 од 15. марта 2004, 6-7
58. Небојша Ђокић, “АРХИМАНДРИТ ФИЛАРЕТ ПЕТРОВИЋ”, у: Православље бр. 888 од 15. марта 2004, 30
59. Небојша Ђокић, “АРХИМАНДРИТ МЕТОДИЈЕ МИЛОВАНОВИЋ”, у: Православље бр. 890 од 15. априла 2004, 27
60. Небојша Ђокић, “ПРОТОЈЕРЕЈ СТОЈАН МИЛИЋЕВИЋ”, у: Православље бр. 890 од 15. априла 2004, 27
61. Neбojša Đokić, Predrag Miladinović, “EKSPERIMENTALNI AVIONI 232 PIONIR i 451”, u: AERO magazin бr. 57/april 2004. g, 34-35
62. Neбojša Đokić, Predrag Miladinović, “ШKOLSKI AVIONI “211” I “213””, (greška treбa 231! – napomena N.Đ), u: AERO magazin бr. 58/maj 2004. g, 34-35
63. Небојша Ђокић, “ПРВИ СРПСКИ УСТАНАК КАО РАТ И КОАЛИЦИОНИ РАТ – НИ ТРИ УСЛОВА НИСУ ДОВОЉНА”, у: Православље бр. 892 од 15. маја 2004, 20-21
64. Небојша Ђокић, “ПРВИ СРПСКИ УСТАНАК КАО РАТ И КОАЛИЦИОНИ РАТ – СВЕ СНАГЕ БАЦИТИ НА СРБИЈУ”, у: Православље бр. 893 од 1. јуна 2004, 20-21
65. Neбojša Đokić, Predrag Miladinović, “DOMAĆI AVION “214””, u: AERO magazin br. 59/jun 2004. g, 33-36
66. Neбojša Đokić, “ŠKOLSKI AVION AERO-2”, u: AERO magazin br. 60/juli-avgust 2004. g, 34-38
67. Небојша Ђокић, “90 ГОДИНА ОД БИТКЕ НА ДРИНИ”, у: Војска бр. 660 од 23. септембра 2004, 15-18
68. Neбojša Đokić, “AVION “213””, u: AERO magazin br. 62/oktoбar 2004. g, 34-38
69. Neбojša Đokić, “IZ KOLEKCIJE MUP: AUTOMAT SUDAJEVA PPS M. 1943”, u: Kaliбar бr. 101 mart 2005. g, 36-37
70. Н(ебојша) Ђокић, “САМОХОДНА ХАУБИЦА 122 ММ 2С1”, у: Војска бр. 672 од 16. децембра 2004, 26
71. Н(ебојша) Ђокић, “СНАЈПЕРСКА ПУШКА 12, 7x99 ММ БАРЕТ М82А1”, у: Војска бр. 679 од 03. фебруара 2005, 26
72. Neбojša Đokić, “SPORTSKO-TURISTIČKI AVION V-55”, u: AERO magazin br. 66/mart-april 2005. g, 34-38
73. Н(ебојша) Ђокић, “РАКЕТНИ ЧАМЦИ ПРОЈЕКТА 205 (КЛАСА 301)”, у: Војска бр. 686 од 24. марта 2005, 27
74. Р(адован) Радовановић, Н(ебојша) Ђокић, “НАЈНОВИЈИ АМЕРИЧКИ СТАНДАРДИ ЗА ЗАШТИТНЕ ПРСЛУКЕ – СТРОЖИ ОД ПРЕТХОДНИХ”, у: Војска бр. 698 од 16. јуна 2005, 26
75. Н(ебојша) Ђокић, Р(адован) Радовановић, “ПРОТИВАВИОНСКИ ТОП 40 ММ/70 БОФИ – УБОЈИТ ДЕО СИСТЕМА БОФОРС”, у: Војска бр. 699 од 23. јуна 2005, 26
76. Н(ебојша) Ђокић, “ИЗРАЕЛСКА АУТОМАТСКА ПУШКА GALIL – ВРАЋАЊЕ НА КАЛАШЊИКОВ”, у: Војска бр. 701 од 7. јула 2005, 26
77. Н(ебојша) Ђокић, “ПРОТИВБРОДСКИ ОБАЛСКИ РАКЕТНИ СИСТЕМ РУБЕЖ - РАКЕТНИ МАНЕВАР ОДОЗГО”, у: Војска бр. 704 од 28. јула 2005, 18
78. Н. Ђ., Р. Р., “ШПАНСКИ ПУШКОМИТРАЉЕЗ 5,56X45 ММ АМЕЛИ - КАЛИБАР ПОД ЗНАКОМ ПИТАЊА”, у: Војска бр. 706 од 11. августа 2005, 18
79. Н(ебојша) Ђ(окић), “ПИШТОЉИ ЦРВЕНА ЗАСТАВА – 7.65 ММ М.70 И 9 ММ (К) М.70 – ДЕЈСТВУЈЕ БЕЗ ЗАСТОЈА”, у: Војска бр. 706 од 11. августа 2005, 18
80. Небојша Ђокић, “МЕРЕ ПРЕДУЗЕТЕ У ЈУГОСЛОВЕНСКОМ РВ И ПВО ПОВОДОМ ИНТЕРВЕНЦИЈЕ ЗЕМАЉА ВАРШАВСКОГ УГОВОРА НА ЧЕХОСЛОВАЧКУ АВГУСТА 1968. ГОДИНЕ”, у: Наша Крила бр. 38 (октобар 2005. г.), 2-6
81. Небојша Ђокић, “ПРОЈЕКАТ ЈУГОСЛОВЕНСКОГ СТРАТЕГИЈСКОГ БОМБАРДЕРА”, у: Наша Крила бр. 38 (октобар 2005. г.), 6
82. Небојша Ђокић, “САМОХОДНО ПРОТИВАВИОНСКО ОРУЂЕ 57 мм ЗСУ-57/2 С-68”, у: Наша Крила бр. 38 (октобар 2005. г.), 20
83. Небојша Ђокић, “СПАЉИВАЊЕ МОШТИЈУ СВЕТОГ САВЕ – ОСВЕТА И СТРЕПЊА”, у: Војни информатор бр. 1-2 (2005. г.), 163
84. Душан Рашковић, Небојша Ђокић, “РИМСКИ (РАНОХРИШЋАНСКИ) АРХЕОЛОШКИ ОСТАЦИ У ЈУЖНОМ ТЕМНИЋУ”, Каленић 1/2010, Крагујевац 2010, 38 -39

Каталози изложби

Урачунати су само они каталози који су рецензирани.

1. Коста С. Радић, Небојша Ђокић, “СТРЕЉАЧКО НАОРУЖАЊЕ И РАТНИЧКА ОПРЕМА У ПРВОЈ ПОЛОВИНИ XX ВЕКА” (каталог изложбе), Крушевац, 1992, 1-48
2. Славољуб Бојић, Небојша Ђокић, “КРУШЕВАЧКИ КРАЈ У СРПСКО-ТУРСКОМ РАТУ 1876-1877. ГОДИНЕ” (каталог изложбе), Крушевац, 1996. године, 1-12
3. Небојша Ђокић, Предраг Драгојевић, Чедомир Јанић, “ПЛАКАТ СПОРТСКОГ ВАЗДУХОПЛОВСТВА ЈУГОСЛАВИЈЕ - 80 ГОДИНА ВАЗДУХОПЛОВНОГ САВЕЗА ЈУГОСЛАВИЈЕ", (каталог изложбе), Музеј Југословенског ваздухопловства, Ваздухопловни савез Југославије, Музеј града Београда, Београд, 2001, 1-24 (изложба одржана у Конаку књегиње Љубице у Београду)
4. Небојша Ђокић, Плакат као историјски извор, у Чедомир Јанић, Предраг Драгојевић, Небојша Ђокић, “АЕРОПУТ – ЈАТ 1927 – 2002”, Лет кроз време, (каталог изложбе), ЈАТ, Музеј југословенског ваздухопловства, Музеј примењене уметности, Београд, 2002, 4-6 (изложба одржана у Музеју примењене уметности од 14. до 24. јуна 2002. г.)
5. Небојша Ђокић, “ЛЕПА ВАРОШ АЛЕКСИНАЦ - ИСТОРИЈА, КУЛТУРА, УМЕТНОСТ”, (каталог изложбе) Културно-истраживачки центар Београд и скупштина општине Алексинац, Београд, 2002, стр. 1-6 (изложба одржана у Централном Дому ВЈ Београд 7. јуна 2002. г)

Прикази

1. Небојша Ђокић, “НАУЧНИ СКУП КРЕВЕТСКА БИТКА И СРПСКО-ТУРСКИ РАТОВИ 1876-1878. (О СРПСКОМ ПИТАЊУ У ВЕЛИКОЈ ИСТОЧНОЈ КРИЗИ), КАОНИК-КРУШЕВАЦ 19-20. ОКТОБАР 1996”, Историјски часопис Историјског института САНУ XLII-XLIII (1995-1996), Београд, 1997, 489-492
2. Небојша Ђокић, “АВИЈАЦИЈА СРБИЈЕ И ЈУГОСЛАВИЈЕ 1901-1994” (приказ књиге З. Грујића), Наша Крила бр. 15 (септембар 1997. год.), 15
3. Небојша Ђокић, “ВЛАДЕТА ВОЈИНОВИЋ, СРПСКО ВАЗДУХОПЛОВСТВО 1916-1917 ПРЕМА КЊИЗИ ДЕПЕША НО1” (приказ књиге), Лет - Часопис за историју ваздухопловства бр. 1, Музеј Југословенског ваздухопловства, Београд, 1998, 280
4. Небојша Ђокић, “ЗЛАТОМИР ГРУЈИЋ, АВИЈАЦИЈА СРБИЈЕ И ЈУГОСЛАВИЈЕ 1901-1994” (приказ књиге), Лет - Часопис за историју ваздухопловства бр. 1, Музеј Југословенског ваздухопловства, Београд, 1998, 281
5. Небојша Ђокић, “РАДЕ ЈОВЕТИЋ, ЊИМА ПРИПАДА НЕБО” (приказ књиге), Лет - Часопис за историју ваздухопловства бр. 1, Музеј Југословенског ваздухопловства, Београд, 1998, 282
6. мр Небојша Ђокић, “КУЛТУРА У ПРОШЛОСТИ ПАРАЋИНА И ОКОЛИНЕ” (приказ књиге Ђорђе Петковић, Параћин и околина 1, Параћин 2006), Саборник бр. 49-50, Параћин 2007, 69-71
7. мр Небојша Ђокић, “ЈЕДНА БЕЗОБРАЗНА ИЛИ БЕЗОБРАЗНО НАПИСАНА КЊИГА”, (приказ књиге Мирољуба Манојловића, Пожаревац окружна варош 1858 – 1918, Пожаревац 2011) у: Браничевски гласник бр. 8, Удружење историчара Браничева и Тимочке крајине, Пожаревац, 2012, 241 – 252, ресуме (енглески)

Gospodine doktore vašu bibliografiju na sunce. Vi ste doktor a kako kažete ja sam nestručan. Tim gore po vas ako je vaša bibliografija slabija od moje.
Dakle ovde Rodos ovde skači. Bibliografiju na suince.

Dopuna: 02 Feb 2014 15:26

PS Ako treba mogu još dvaput ovoliko.

offline
  • Pridružio: 19 Sep 2013
  • Poruke: 3373

vathra ::Pera Ždera ::Prilikom aprilskog sloma 1941.
došlo je i do raspuštanja robijašanica pa su se mnogi
kriminalci obreli u partizanskim redovima kao
prvoborci(žandarmi i čuvari su radije odlazili u četnike).

Који извор наводи Цветковић за то?

Има пример Лепоглаве који је потпуно супротан - приликом заузимања логора 1943-е, партизани су ослободили политичке заточенике, а оставили криминалце.
http://sh.wikipedia.org/wiki/Logor_Lepoglava#Parti.....lave_1943.


Исправио сам у тексту грешку и написао поруку о томе, наиме изоставио сам фусноту бр. 5 у тексту од Цветковића, који сам пренео (порука о којој сам писао је на 189 страници теме,).
Ево још једном да поновим да не трагате,
" 5 .Takvi su na primer: Coja Prvoborac i Tenda-Kragujevački odred (Coja kasnije i islednik u OZN-i, Čaruga- Kosmajski odred, Petko robijaš-u okolini Prokupljai drugi, Pogledi, Specijalno izdanje.br 1, 2004".


@ltcolonel
Боље да сте нам навели конкретне примере где спискови Самарџића и Џомића греше и тако помогли свима да коначно мало напредујемо ка истини о страдању од комуниста,
Сами рекосте, не једном, како сте стручњак за историју одређених епархија СПЦ и да имате много података који могу показати право стање око страдања од комуниста, па дајте нам макар мало од тога. Стиче се утисак да би писањем о грешкама у споменутим (од мене сада и овде) списковима макар и индиректно показали да у њима има и део истине, па то желите да избегнете? Опростите морао сам ово да напишем јер Ви јесте од стране овог Форума признати као ауторитет за историју, верујем са правом (ово није иронија), који је много пута рекао да су спискови (Самарџић и Џомић) пуни грешака .... Осим тога питање је директно везано за тему.

offline
  • Pridružio: 05 Jan 2011
  • Poruke: 1037

Pera Ždera ::
Ево још једном да поновим да не трагате,
" 5 .Takvi su na primer: Coja Prvoborac i Tenda-Kragujevački odred (Coja kasnije i islednik u OZN-i, Čaruga- Kosmajski odred, Petko robijaš-u okolini Prokuplja i drugi, Pogledi, Specijalno izdanje.br 1, 2004".
GUZ - Glavom U Zid Very Happy

offline
  • Pridružio: 19 Sep 2013
  • Poruke: 3373

[quote="gorran"]

https://www.youtube.com/watch?v=92NR7S2YhsU&list=PL3353D0A90D396703

offline
  • Pridružio: 04 Dec 2011
  • Poruke: 516

Eutropije ::sajkaca ::Eutropije ::sajkaca ::... u prethodno okacenom tekstu profesora Slobodana Markovica, koji je verovatno nadriistoricar i revizionista, a sta bi drugo?
Marković revizionista? Ma neeee. Lažu dušmani.


A kakav biste sebi dodelili epitet, zivo me zanima? Taj detalj, kako vidite samog sebe, bio bi vrlo znacajan za dalju diskusiju, a i za naukuku i u Srbiji i sire. Hvala unapred.


Recimo: nisam revizionista.
Isto tako pokušavam da ostanem profesionalan i nepristrasan izbegavajući da budem član jasno politički opredeljenih tela kao što je Krunski savet.


Sajkaca je naveo sta Markovic radi i u kojim da nazovemo organizacijama. Da li njegov rad potpuno pada u vodu i da li se njegov profesionalizam dovodi u pitanje zbog krunskog saveta.

Ako podjemo tim arsinima onda ja kao covek koji ne pripada ni jednoj partiji sam vise kompetentan od Dedijera jer on je bio clan KPJ. Takodje ako bi krenuli tim putem i izbacili sve one istoricare koji su pisali a imali knjizicu KPJ sta bi nam ostalo. Po meni je to etiketiranje i neozbiljnost koja se ne ocekuje od Vas Eutropije.

Ako ste neutralni i ne pripadate ni jednoj opciji vec samo istini onda verovatno imate i neka imena odredjenih istoricara cija dela mi koji nismo ne toliko upuceni ne bi trebalo da citamo a ta imena su nasuprot strani pomenutog Markovica. Ako nije Vam tesko podelite sa nama i ta imena da ne dangubimo citajuci nesto sto nije relevantno. Za Samardzica ste rekli ima li neko slican njemu ali sa druge strane...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 826 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 11 sakrivenih i 777 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, aleksandarbl, aleksmajstor, Apok, Brana01, Bubimir, cavatina, cenejac111, darkangel, Denaya, DonRumataEstorski, draganl, elenemste, FOX, Georgius, Istman, Koridor, Kubovac, laki_bb, mean_machine, Mercury, mikrimaus, mnn2, mrav pesadinac, opt1, Panter, pein, Raso75, RJ, robertino, simazr, Tragač, uruk, USSVoyager, vathra, vladaa012, VP6919, wolverined4