Borbeno vozilo pešadije M-80

235

Borbeno vozilo pešadije M-80

offline
  • Doca  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 24 Mar 2016
  • Poruke: 793
  • Gde živiš: Pomoravlje

Nemci su taj 403 bez turbine uradili sa sadasnjih 320 na 350/360ks sto je verovatno na sta i nasi idu bez neke velike izmene i dorade.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

2700 kg se dobije kada se ukloni stara kupola. Bojan je negde računao oklop na oko 900kg (ili možda manje?) Znači oko 1800 kg, možda i više. Koje kilce na sedišta i BK. Rekao bih da se pre radi sa tžinom oko 1800 nego 1500.



offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1862

Računa se valjda 1 500kg max moguće dodatne težine na staru masu vozila....
stara ili trenutna kupola sa 20mm i punim bk...1 200kg
planirana rcws m-91 sa punim bk 1 800kg

eto to već na kupolu odlazi dodatnih 600kg razlike...

Zna li neko kolika je težina kupole na pokaznom modelu?
uglavnom sa ovim dodatnim oklopom,kupolom i rampom to je sigurno 1 000kg do 1 200kg

online
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8112
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Ta za vidru je bila 1300-1400 prazna.
(nije ni jasno kako top iz 80-ih ugradjen na vidru i Foku ne mogu da naprave opet).

Ako su dodali oklop samo jos gore ide.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

1500 kg je modernizacijska rezerva, da se nešto doda, pod uslovm da se nište ne oduzima. I računa se za vozilo koje je puno ljudstvom, gorivom i dežabanom. Znači možeš da kačiš na posotojeće vozilo do tone i po i da ga ne preopteretiš. I tu ne spada nosivost vozila.

online
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8112
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Malo podsjecanje 🙄😏😔

Kaze kupola je takva da se moze ugraditi bilo koji top. Sad đe ba zapinje 😔

offline
  • Pridružio: 23 Sep 2009
  • Poruke: 885

A da ti malo prestaneš sa logikom u tuđega tatka pogolema alatka, i sačekaš završetak razvoja?

Pa ako naši ne uspeju, traži tuđe kupole po svetu koliko god hoćeš.

online
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8112
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Necu prestati dok god ne nabave normalnu tehniku za vojsku.
U dovoljnim kolicinama.

Kad nabave, reci cu bravo.

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2897

SVEVID. ::Računa se valjda 1 500kg max moguće dodatne težine na staru masu vozila....
stara ili trenutna kupola sa 20mm i punim bk...1 200kg
planirana rcws m-91 sa punim bk 1 800kg

eto to već na kupolu odlazi dodatnih 600kg razlike...


Ovo nije RCWS, ovo je kupola Vidrica, odnosno "uglupljena" kupola Vidra bez SUV.

online
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8112
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Ima li makar ziroskopska stabilizacija na vidrici?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 684 korisnika na forumu :: 7 registrovanih, 0 sakrivenih i 677 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acatomic, berste23, goxin, Lepi Jova, Saša31LPB, Shilok, Vlado82