|
Poslao: 17 Maj 2020 14:35
|
offline
- Doca

- Počasni građanin
- Pridružio: 24 Mar 2016
- Poruke: 793
- Gde živiš: Pomoravlje
|
Nemci su taj 403 bez turbine uradili sa sadasnjih 320 na 350/360ks sto je verovatno na sta i nasi idu bez neke velike izmene i dorade.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2020 14:42
|
offline
- A.R.Chafee.Jr.

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2018
- Poruke: 12020
|
2700 kg se dobije kada se ukloni stara kupola. Bojan je negde računao oklop na oko 900kg (ili možda manje?) Znači oko 1800 kg, možda i više. Koje kilce na sedišta i BK. Rekao bih da se pre radi sa tžinom oko 1800 nego 1500.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2020 15:13
|
offline
- Pridružio: 15 Maj 2019
- Poruke: 1862
|
Računa se valjda 1 500kg max moguće dodatne težine na staru masu vozila....
stara ili trenutna kupola sa 20mm i punim bk...1 200kg
planirana rcws m-91 sa punim bk 1 800kg
eto to već na kupolu odlazi dodatnih 600kg razlike...
Zna li neko kolika je težina kupole na pokaznom modelu?
uglavnom sa ovim dodatnim oklopom,kupolom i rampom to je sigurno 1 000kg do 1 200kg
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2020 15:17
|
online
- goxin
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2013
- Poruke: 8112
- Gde živiš: Srpsko Sarajevo
|
Ta za vidru je bila 1300-1400 prazna.
(nije ni jasno kako top iz 80-ih ugradjen na vidru i Foku ne mogu da naprave opet).
Ako su dodali oklop samo jos gore ide.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2020 15:22
|
offline
- A.R.Chafee.Jr.

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2018
- Poruke: 12020
|
1500 kg je modernizacijska rezerva, da se nešto doda, pod uslovm da se nište ne oduzima. I računa se za vozilo koje je puno ljudstvom, gorivom i dežabanom. Znači možeš da kačiš na posotojeće vozilo do tone i po i da ga ne preopteretiš. I tu ne spada nosivost vozila.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2020 15:24
|
online
- goxin
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2013
- Poruke: 8112
- Gde živiš: Srpsko Sarajevo
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Malo podsjecanje 🙄😏😔
Kaze kupola je takva da se moze ugraditi bilo koji top. Sad đe ba zapinje 😔
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2020 16:01
|
offline
- miodrag2
- Počasni građanin
- Pridružio: 23 Sep 2009
- Poruke: 885
|
A da ti malo prestaneš sa logikom u tuđega tatka pogolema alatka, i sačekaš završetak razvoja?
Pa ako naši ne uspeju, traži tuđe kupole po svetu koliko god hoćeš.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2020 16:06
|
online
- goxin
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2013
- Poruke: 8112
- Gde živiš: Srpsko Sarajevo
|
Necu prestati dok god ne nabave normalnu tehniku za vojsku.
U dovoljnim kolicinama.
Kad nabave, reci cu bravo.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2020 17:31
|
offline
- HrcAk47
- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Mar 2017
- Poruke: 2897
|
SVEVID. ::Računa se valjda 1 500kg max moguće dodatne težine na staru masu vozila....
stara ili trenutna kupola sa 20mm i punim bk...1 200kg
planirana rcws m-91 sa punim bk 1 800kg
eto to već na kupolu odlazi dodatnih 600kg razlike...
Ovo nije RCWS, ovo je kupola Vidrica, odnosno "uglupljena" kupola Vidra bez SUV.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2020 18:00
|
online
- goxin
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2013
- Poruke: 8112
- Gde živiš: Srpsko Sarajevo
|
Ima li makar ziroskopska stabilizacija na vidrici?
|
|
|
|
|
|